Провадження № 3/933/447/24
Справа № 933/765/24
Іменем України
28 жовтня 2024 року селище Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли від військового коменданта тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
- за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
24.10.2024 року, о 13 год. 30 хв., молодшим лейтенантом ОСОБА_2 був виявлений старший лейтенант ОСОБА_1 , який виконує обов'язки військової служби на території тимчасової дислокації підрозділу військової частини НОМЕР_1 , на території, що підсудна Олександрівському районному суду Донецької області, з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. В подальшому старшого лейтенанта ОСОБА_1 , було доставлено до тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, де йому було запропоновано пройти огляд за допомогою газоаналізатору вмісту парів алкоголю «Алконт-М», від чого ОСОБА_1 відмовився. Після чого його було направлено до КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування», де старший лейтенант ОСОБА_1 , також, о 14 год. 25 хв., відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду (воєнного стану).
ОСОБА_1 належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився. Заяв, клопотань про відкладення розгляду справи суду не надав.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-20 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Суддя, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
В судовому засіданні суддею досліджені: протокол про адміністративне правопорушення серії ДНК-2/5425 від 24.10.2024 року, та додані до нього матеріали.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ДНК-2/5425 від 24.10.2024 року, містить відомості про те, що 24.10.2024 року, о 13 год. 30 хв., молодшим лейтенантом ОСОБА_2 був виявлений старший лейтенант ОСОБА_1 , який виконує обов'язки військової служби на території тимчасової дислокації підрозділу військової частини НОМЕР_1 , на території, що підсудна Олександрівському районному суду Донецької області, з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. В подальшому старшого лейтенанта ОСОБА_1 , було доставлено до тимчасової ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, де йому було запропоновано пройти огляд за допомогою газоаналізатору вмісту парів алкоголю «Алконт-М», від чого ОСОБА_1 відмовився. Після чого його було направлено до КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування», де старший лейтенант ОСОБА_1 , також, о 14 год. 25 хв., відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду (воєнного стану), чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення складений у присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , підписаний особою, яка склала протокол, свідками і ОСОБА_1 (а.с.3-4).
Згідно акту відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння від 24.10.2024 року, складеного 24.10.2024 року, о 14:00 год., офіцером по напрямку патрульно-постової служби ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , у присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 відмовся від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння (а.с.5).
Згідно висновку № 340 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, складеного лікарем КНК «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» 24.10.2024 року о 14:25 год., відносно ОСОБА_1 висновок зробити неможливо, у зв'язку з відмовою від проходження медичного огляду (а.с.6).
Згідно письмових пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.7,8), в їх присутності 24.10.2024 року, о 13 год. 30 хв., був виявлений старший лейтенант ОСОБА_1 , який виконує обов'язки військової служби на території тимчасової дислокації підрозділу військової частини НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, нечітка мова. Його було доставлено до представників ВСП ТВК у м. Добропіллі, де йому було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу, на що він категорично відмовився. Після чого його було доставлено до КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування», де старший лейтенант ОСОБА_1 , також, о 14 год. 25 хв., відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. В результаті чого було складено висновок № 340 від 24.10.2024 року, про відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Згідно посвідчення офіцера серії НОМЕР_3 , ОСОБА_1 є військовослужбовцем в/ч НОМЕР_1 (а.с.9-11).
Заява ОСОБА_1 про отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою СМС-повідомлення (а.с.12).
Витяг з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо надання повноважень капітану ОСОБА_4 складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-10-172-20 КУпАП, а також оформляти матеріали про військові адміністративні правопорушення у Збройних Силах України (а.с.13).
Частина 3 статті 172-20 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Частина 1 ст. 172-20 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, тягне за собою адміністративну відповідальність.
Санкція ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачає накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014 року, після оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Воєнний стан діє в Україні від 24 лютого 2022 року. Строк дії воєнного стану в Україні було продовжено, та який діє по теперішній час.
Суддя, оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 поза розумним сумнівом повністю доведена у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, як відмова військовослужбовця, що перебуває на території військової частини від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду.
Статтею 40-1 КУпАП, передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає грошову суму 605,60 грн.
Разом з тим, суддя вважає за можливе, на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору, як військовослужбовця, який вчинив правопорушення, під час виконання службових обов'язків.
Враховуючи дані про особу порушника: ОСОБА_1 військовослужбовець, вперше вчинив військове адміністративне правопорушення, та керуючись ст. ст. 8, 33, 34, 172-20 ч. 3, 251, 252, 268, 284 КУпАП, п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становитьгрошову суму 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок за наступними реквізитами: Отримувач - Донецьке ГУК/Олександр. СТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37967785, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, номер рахунку - UA928999980313060106000005582, код класифікації доходів бюджету 21081100.
ЗвільнитиОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постановидо Дніпровського апеляційногосуду через Олександрівський районний суд Донецької області.
Суддя Олександрівського
районного суду Попович І.А.