Справа № 357/14923/24
3/357/6587/24
25.10.2024 року суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Дорошенко С.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Київській області ППП у м. Біла Церква та Білоцерківського району, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст. 173, ст. 185 КУпАП
11 жовтня 2024 року о 01 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 в під'їзді будинку, висловлювалася нецензурною лайкою в сторону працівників поліції та інших громадян, чим порушила громадську мораль та порядок, тобто вчинила правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
11 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , не виконувала законну вимогу про припинення правопорушення, шарпала працівника поліції ОСОБА_2 , поводила себе зухвало та нахабно, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала частково, пояснила, що 11.10.2024 року вона перебувала трішки випивша і їй стало зле, тому вона викликала працівників поліції, щоб вони приїхали і забрали її малолітню дитину. Коли приїхали працівники поліції вона відразу не висловлювалася нецензурною лайкою, але коли її працівники поліції витягли на коридор вона почала висловлюватися нецензурною лайкою, так як працівники поліції повалили її на підлогу, вдарили, в скоєному розкаялася, запевнила, що більше такі дії не повторяться. Крім того зазначила, що 11.10.2024 року вона викликала працівників поліції і о 18 годині, але дану подію не пам'ятає. Після переглянутих в судовому засіданні дисків з відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, які додано до протоколів, ОСОБА_1 пояснила, що дійсно вдарила працівника поліції.
Диспозицією та об'єктивною стороною правопорушення, за ст. 173 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дрібного хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
У диспозиції ст. 185 КУпАП закріплено, що відповідальність за вказане правопорушення настає у разі вчинення злісної непокори законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В судовому засіданні переглянуто диски з відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, який додано до протоколу, та з якого убачається, що працівники поліції приїхали на виклик, двері квартири їм відчинила ОСОБА_1 , працівник поліції запитав у останньої, де її дитина, нащо остання почала кричати, зачиняти двері квартири, а потів відштовхувала працівника поліції та вдарила, працівник поліції, щоб зупинити неправомірні дії ОСОБА_1 затримав її та надягнув кайданки, остання почала кричати, висловлюватися нецензурною лайкою, на неодноразові зауваження працівників поліції не реагувала. Крім того з відеозапису вбачається, що на місце події прибула представник органу опіки.
Оголосивши протоколи про адміністративні правопорушення, заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне затримання, рапорти працівників поліції, переглянувши відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, суддя вважає, що остання своїми діями вчинила правопорушення, передбачені ст. 173, ст. 185 КУпАП.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні правопорушень передбачених ст. 173, ст. 185 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи порушника, конкретних обставин справи, вважаю що стягнення у вигляді штрафу відповідає вимогам статей 23, 33 КУпАП і є необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення нових правопорушень.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 33-35, 36, 40-1, ст. 173, 185, 221, 245, 277, 283-285, 294 КУпАП, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ст. 185 КУпАП та, із урахуванням ст. 36 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
СуддяСвітлана ДОРОШЕНКО