Єдиний унікальний номер 305/3782/24
Номер провадження 3/305/2628/24
25.10.2024 року місто Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Дочинець С.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженку та мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, вчителя Ясінянської ЗЗСО №1 І-ІІІ ст., заміжньої, яка має на утриманні четверо неповнолітніх дітей,
за ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання своїх неповнолітніх дітей, а саме її донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є неповнолітньою, 05.10.2024 року близько 15 години 20 хвилин керувала мотоциклом «Форте 200», без реєстраційного номеру, здійснила зіткнення з автомобілем марки «Шкода Фабіа», реєстраційний номер НОМЕР_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 , після роз'яснення їй прав, передбачених ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, свою вину у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення визнала, про що написала відповідну заяву.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.
У відповідності до положень ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, надано: рапорт оперативного чергового Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області від 05.10.2024 року; схему місця дорожньо-транспортної пригоди від 05.10.2024 року; 2 фотозображення; пояснення ОСОБА_1 від 07.10.2024 року, пояснення ОСОБА_2 від 07.10.2024 року, пояснення ОСОБА_3 від 05.10.2024; документи, що характеризують громадянку ОСОБА_1 .
Відповідно до рапорту оперативного чергового Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області від 05.10.2024 року, надійшло повідомлення від служби 102 про те, що в АДРЕСА_2 , виявлено ДТП між водієм мотоциклу та т/з.
Із схеми огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 05.10.2024 року вбачається, що на ній зафіксовано розміщення автомобіля після дорожньо-транспортної пригоди.
На фото зображений автомобіль та мотоцикл після дорожньо-транспортної пригоди.
Згідно пояснення ОСОБА_1 від 07.10.2024 року, її донька ОСОБА_2 05.10.2024 року пішла дивитись футбол, проте через деякий час їй подзвонили працівники поліції та повідомили, що її дочка потрапила в ДТП.
З пояснення ОСОБА_2 від 07.10.2024 року вбачається, що остання пішла на футбол, після закінчення якого сіла за руль мотоцикла «Форте» зі своїм другом та поїхала по вулиці Миру в смт. Ясіня, не впоравшись з керуванням, потрапила в ДТП.
Відповідно до пояснення ОСОБА_3 від 05.10.2024 року, вона керувала автомобілем марки «Шкода Фабіа», реєстраційний номер НОМЕР_2 , включила поворот сигнал вліво, в той же час в її автомобіль здійснив зіткнення мотоцикл.
Вищенаведені докази у своїй сукупності підтверджують вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.184 КУпАП, яке виразилося в ухиленні батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання неповнолітніх дітей, а саме її неповнолітня донька ОСОБА_2 керувала мотоциклом «Форте 200», без реєстраційного номеру, здійснила зіткнення з автомобілем марки «Шкода Фабіа», реєстраційний номер НОМЕР_2 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст.184 КУпАП вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173--4 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, у відповідності до положень ч.1-3 ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Таким чином, ОСОБА_1 ухилилася від виконання своїх обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання свого сина, отже вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.3 ст.184 КУпАП.
Згідно ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому, суд бере до уваги відсутність відомостей про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а також те, що у неї на утриманні перебувають четверо неповнолітніх дітей. Обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
З огляду на викладене у відношенні ОСОБА_1 необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачений санкцією ч.3 ст.184 КУпАП, оскільки саме такий захід впливу буде достатнім для виховання останньої у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання нових правопорушень.
Враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок слід стягнути з ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженку та мешканку АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженку та мешканку АДРЕСА_1 , у дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений нею не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду
Закарпатської області Дочинець С.І.