Справа № 240/9567/23
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Шимонович Р.М.
Суддя-доповідач - Гонтарук В. М.
23 жовтня 2024 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гонтарука В. М.
суддів: Білої Л.М. Матохнюка Д.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2024 року (ухвалене в м. Житомир) у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіс Плюс" до Головного управління ДПС у Житомирській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2024 року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.
Позивач своїми правами, передбаченими ст.ст. 300, 304 КАС України, не скористався та не подав відзив на апеляційну скаргу.
Сьомий апеляційний адміністративний суд ухвалою від 27 серпня 2024 року, вирішив розглядати дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
За таких умов згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що остання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду неоспорені факти про те, що ТОВ «Авіс Плюс» (код ЄДРПОУ 39657804 створено 24.02.2015 року запис в ЄДРЮОФОПГФ № 16741020000001446), місце реєстрації: м. Житомир, вул. Кооперативна 6, зареєстроване та взятий на облік платника податків 24.02.2015 року, та зареєстроване платником податку на додану вартість 01.11.2015 року.
Основний вид економічної діяльності - КВЕД-2010 «46.39 Неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами в Україні».
Згідно вимог п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України ТОВ "Авіс Плюс" подало на реєстрацію податкову накладну від 28.12.2022 року № 1033 ТОВ "Авіс Плюс", однак її реєстрацію зупинено, з тих підстав, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК.
ТОВ "Авіс Плюс", відповідно до п. 4 Порядку про прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 (далі Порядок 520), для подальшої реєстрації податкової накладної від 28.12.2022 року № 1033, подало повідомлення та пакет копій документів, що підтверджують інформацію, яка міститься у податковій накладній.
За результатами розгляду документів Комісією ГУ ДПС у Житомирській області з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі від №8194448/39657804 від 01.02.2023, у зв'язку з ненаданням платником податків копій документів, а саме: відсутні розрахункові документи на придбання та реалізацію курятини. Крім того, ТОВ "Авіс Плюс" внесено до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості.
Вважаючи рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протиправним, позивач звернувся до суду для їх скасування.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, є об'єктом оподаткування податком на додану вартість
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, у силу вимог пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).
Відповідно до абзацу 1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
За приписами пункту 201.7 статті 201 цього Кодексу, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 341) (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Пунктами 13, 15 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року №1165 (набрала чинності 01 лютого 2020 року), якою серед іншого затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).
Відповідно до пункту 4 вказаного Порядку, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
За приписами пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Пунктом 7 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Відповідно до пункту 10 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку № 1165).
Відповідно до пункту 25 Порядку №1165, комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Матеріалами справи підтверджено, що підставою для зупинення реєстрації податкової накладної №1033 від 28.12.2023 слугувало те, що вона відповідає вимогам пункту 8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Пункт 1 додатку 3 до Порядку №1165 відносить до ознак ризиковості платника податку наступне: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Суд зазначає, що зупинення реєстрації ПН/РК за п.8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Натомість, надіслані позивачу квитанції містить вимогу щодо надання пояснень та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
Отже, контролюючий орган конкретно не зазначив в чому дійсно полягають недоліки та порушення при поданні на реєстрацію податкової накладної, не наведено жодного порушення норм матеріального права і яку конкретно інформацію, зазначену в ПН/РК необхідно підтвердити та які конкретно необхідно подати пояснення та копії яких документів.
У постанові від 02.10.2019 у справі №520/10372/18 Верховний Суд зазначив, що первинним об'єктом судового дослідження у даній справі є обставини, за яких контролюючий орган вчинив дії щодо зупинення реєстрації податкових накладних та прийняв рішення про відмову у їх реєстрації. Підставою для таких дій мають бути: чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідних господарських операцій; конкретний перелік документів, встановлений податковим законодавством, який підлягав наданню контролюючому органу для дослідження при прийнятті ним оспорюваних рішень.
Загальне посилання контролюючого органу на правомірність зупинення реєстрації податкових накладних на підставі Критеріїв ризиковості здійснення операцій, є протиправним та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, а не будь-яких на власний розсуд.
Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної не відповідає вимогам, що встановлені п.11 Порядку №1165 в частині необхідності зазначення критерію (їв) ризиковості платника податків, на підставі якого (их) зупинено реєстрацію податкових накладних в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.
Водночас, механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).
Пунктом другим Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Разом із тим, пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які пдержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", Законів України "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку №520).
Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
як встановлено з матеріалів справи, ТОВ «Авіс Плюс» надано на розгляд комісії ГУ ДПС у Житомирській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних повідомлення та пакет копій документів у зв'язку із зупинкою реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до податкових накладних від 28.12.2021 року №1033:
- повідомлення про подання пояснення та копію документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування №1 від 26.01.2023;
- ВН №15948 від 28.11.2022 року, Декларація виробника №15948, ТШ №15948 від 28.11.2022 року;
- ВН №ЦБ-1002 від 11.03.2022 року, ТТН №АПЦБ-0001002, ВН №ЦБ-1034 від 18.03.2022 року, ТТН №№АПЦБ-0001034, ВН №ЦБ-1063 від 25.03.2022 року, ТТН №АПЦБ-0001063, ВН №ЦБ-1І65 від 08.04.2022 року, ТТН №ЦБ1165, ВН №ЦБ-1349 від 20.04.2022 року, ТТН №ЦБ1349, ВН №ЦБ-1445 від 04.05.2022 року, ТТН №ЦБ1445, ВН №ЦБ-1564 від 11.05.2022 року, ТТН №ЦБ1564, ВН №ЦБ-1736 від 18.05.2022 року, ТТН №1ДБ1736, ВН №ЦБ-1826 від 25.05.2022 року, ТТН №ЦБ1826, ВН №ЦБ-1942 від 01.06.2022 року, ТТН №ЦБ1942;
- ВН№2877від 11.03.2022 року. Декларація виробника№2877;
- ВН №8356 від 04.07.2022 року, ТТН №8356 від 04.07.2022 року;
- ВН №7026 від 10.06.2022 року, Декларація виробника №7026; ТТН №7026 від 10.06.2022 року;
- ВН №16201 від 05.12.2022 року. Декларація виробника №16201; ТТН №16201 від 05.12.2022 року;
- ВН №ЦБ-3134 від 17.08.2022 року, ТТН №ЦБ-3134, ВН №ЦБ-3193 від 24.08.2022 року, ТТН №ЦБ-3193, ВН №ЦБ-2013 від 08.06.2022 року, ТТН №АТТЦБ-0002013, ВН №ЦБ-2216 від 15.06.2022 року, ТТН №ЦБ-2216, ВН №ЦБ-2339 від 29.06.2022 року, ТТН №ЦБ-2339, ВН №ЦБ-2396 від 06.07.2022 року, ТТН №ІДБ-2396, ВН №ЦБ-2472 від 13.07.2022 року, ТТН №ЦБ-2472, ВН №ЦБ-2703 від 20.07.2022 року, ТТН №ЦБ-2703, ВН №ЦБ-2805 від 01.08.2022 року, ТТН №ЦБ-32805, ВН №ЦБ-2821 від 03.08.2022 року, ТТН №ЦБ-2821, ВН №ЦБ-2876 від 05.08.2022 року, ТТН №1ДБ-2876, ВН №ЦБ-3067 від 10.08.2022 року, ТТН№ЦБ-3134;
- ВН №6896 від 06.06.2022 року. Рахунок на оплату №547 від 06.06.2022 року,
- Прибуткова накладна №176 від 28.09.2022 року, ТТН №АПЦБ-176, Прибуткова накладна №177 від 19.10.2022 року, ТТН№АПЦБ-177, Прибуткова накладна №178 від 26.10.2022 року, ТТН №АПЦБ-178, Прибуткова накладна №179 від 26.10.2022 року, ТТН №АПЦБ-179, Прибуткова накладна №180 від 02.11.2022 року, ТТН №АТТЦБ-180, Прибуткова накладна №181 від 03.11.2022 року, ТТН №АТТ1ДБ-181, Прибуткова накладна №182 від 09.11.2022 року, ТТН №АПЦБ-182, Прибуткова накладна №183 від 30.11.2022 року, ТТН №АТТІДБ-182, Прибуткова накладна № 184 від 14.12.2022 року, ТТН №АПЦБ-184;
- ВН №4634 від 22.04.2022 року. Декларація виробника №4634;
- Рахунок на оплату №5 від 04.01.2021 року, ВН №5 від 04.01.2021 року, Декларація виробника №5;
- ВН №7796 від 20.06.2022 року, ТТН №7796 від 20.06.2022 року. Рахунок на оплату №586 від 20.06.2022 року;
- Договір поставки №43 від 01.03.2022 року;
- ВН №16699 від 12.12.2022 року. Декларація виробника №16699, ТТН №16699;
- Договір про надання послуг з забою №2 від 01.01.2021 року;
- Прибуткова накладна №166 від 11.03.2022 року, ТТН №АПЦБ-166, Прибуткова накладна №167 від 17.03.2022 року, ТТН№АПЦБ-167, Прибуткова накладна №168 від 07.04.2022 року, ТТН №АПЦБ-168, Прибуткова накладна №170 від 12.10.2022 року, ТТН №АПЦБ-170, Прибуткова накладна №171 від 19.04.2022 року, ТТН №АПЦБ-171, Прибуткова накладна №172 від 31.08.2022 року, ТТН №АПЦБ-172, Прибуткова накладна №173 від 07.09.2022 року, ТТН №АПЦБ-173, Прибуткова накладна №174 від 14.09.2022 року, ТТН №АПЦБ-174, Прибуткова накладна №175 від 21.09.2022 року, ТТН №АПЦБ-175;
- Договір на відпуск ПММ за паливними картками №326 з додатками;
- Рахунок на оплату №ЦБ-П від 11.03.2022 року. Акт №ЦБ-10 від 11.03.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-26 від 22.04.2022 року. Акт №ЦБ-И від 22.04.2022 року, Рахунок на оплату №ЦБ-І2 від 04.05.2022 року, Акт №ЦБ-12 від 04.05.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-13 від 09.05.2022 року. Акт №ЦБ-19 від 09.05.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-14 від 30.05.2022 року. Акт №ЦБ-14 від 30.05.2022 року, Рахунок на оплату №ЦБ-15 від 06.06.2022 року, Акт №1ДБ-15 від 06.06.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-16 від 10.06.2022 року. Акт №ЦБ-16 від 10.06.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-17 від 20.06.2022 року. Акт №ЦБ-17 від 20.06.2022 року, Рахунок на оплату №ЦБ-18 від 04.07.2022 року, Акт №1ДБ-18 від 04.06.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-19 від 18.06.2022 року, Акт №ЦБ-19 від 18.06.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-20 від 14.11.2022 року. Акт №ЦБ-20 від 14.11.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-21 від 22.11.2022 року. Акт №ЦБ-21 від 22.11.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-22 від 28.11.2022 року. Акт №ЦБ-22 від 28.11.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-23 від 05.12.2022 року. Акт №ЦБ-23 від
05.12.2022 року, Рахунок на оплату №ЦБ-24 від 09.12.2022 року. Акт №ЦБ-24 від 09.12.2022 року. Рахунок на оплату №ЦБ-25 від 19.12.2022 року, Акт №ЦБ-25 від 09.12.2022 року;
- Рахунок на оплату №1583 від 09.12.2022 року, ВН №16610 від 09.12.2022 року, ТТН №16610 від 09.12.2022;
- Договір поставки №48/20 від 09.11.2020 року;
- Платіжне доручення №360, №127, №448, №357, №80, №70, №290, №257, №7, №18, №11, №131, №6, №159, №158, №166, №356, №27, №315, №203, №65, №142, №43, №33, №171, №66, №147, №15з' №114, №1, №106, №50, №251, №212, №115, №294, №270, №295, №8, №496, №182, №231, №277, №241, №188, №419, №207, №37, №437, №376, №89, №1, №248, №55, №197, №177, №365, №191, №350, №185^ №121, №360, №116;
- ВН № РН-0000000002765 від 25.11.2020 року, Рахунок-фактура №СФ-АМ-3900, ВН №РН-0106 від 03.02.2021 року, Рахунок-фактура №СФ-АМ-0171, Рахунок-фактура №СФ/АМ-00002202 від 29.06.2021 року, Рахунок-фактура №СФ-АМ-1116, ВН Х«РН-1743 від 30.06.2021 року, Рахунок-фактура №СФ-АМ-2202, Рахунок-фактура №СФ/АМ-00001554, Рахунок-фактура №СФ-АМ-1554, ВН №РН-1167 від 02.09.2022 року, Платіжна інструкція №705 від 03.02.2021 року. Платіжна інструкція №835 від 29.06.2021 року. Платіжна інструкція №789 від 13.04.2021 року. Платіжне доручення №357 від 31.08.2022 року, ПН №12 від 03.02.2021 року, ПН №192 від 13.04.2021 року, ПН №247 від 31.08.2022 року, ПН №427 від 29.06.2021 року,
- ВН № С-00000412 від 29.06.2022 року, ВН № С-00000301 від 16.05.2022 року, Рахунок-фактура №СС-0000527 від 12.05.2022 року, ПД №189, №275, ПН №26 від 12.05.2022 року, ПН №80 від 29.06.2022 року;
- Платіжна інструкція №42 від 24.01.2023 року;
- ВН № 6616 від 30.05.2022 року, ТТН №6616 від 30.05.2022 року;
- ВН №17365 від 26.12.2022 року,
- Декларація виробника №17365, ТТН №17365;
- ВН№15192від 18.11.2022 року. Декларація виробника№15192, ТТН№15192;
- Рішення про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку 29.12.2022 року №63988;
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2022 року. Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 1 квартал 2022 року (1 місяць). Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 1 квартал 2022 року (2 місяць). Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 1 квартал 2022 року (З місяць). Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 1 квартал 2022 року (1 місяць). Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 1 квартал 2022 року (2 місяць), Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 1 квартал 2022 року (З місяць). Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби за 4 квартал 2021 року;
- ВН№ЦБ-5265 від28.12.2022року,Тга№АПЦБ-0005265;
- Договір оренди частини нежитлового приміщення №1 від 01.07.2020 року з актом;
- Платіжне доручення №77, №120, №157, №195, №225, №276, №304, №378, №52, №377, №378, №52, №122, №165, №205, №239, №391, №336, №297, №547, №543, №428, №391;
- Договір №71-698/53-124-01-21-16675 від 23.12.2021 року з додатками;
- Договір оренди ТЗ 01/01/2020 від 01.07.2020 року з актом;
- Договір №71-706/53-124-01-22-17305 від 28.02.2021 року з додатками;
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за З квартал 2022 року. Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за З квартал 2022 року (1,2,3 місяць). Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за З квартал 2022 року (1,2,3 місяць). Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби за З квартал 2022 року;
- Звернення від 27.01.2023 року;
- Договір №71-624/53-124-01-20-12913 від 07.12.2020 року з додатками;
- Рішення №574 від 02.07.2020 року;
- Договір №71-763/53-124-08-22-18121 від 03.08.2020 року з додатками;
- ПН №590 від 17.08.2022 року, ПН №26 від 04.01.2022 року, ПН №75 від 05.02.2021 року, ПН №114 від 24.02.2021 року, ПН №156 від 25.03.2022 року, ПН №157 від 18.03.2022 року, ПН №158 від 11.03.2022 року, ПН №189 від 02.04.2022 року, ПН №190 від 06.04.2021 року, ПН №205 від 08.04.2022 року, ПН №242 від 15.04.2022 року, ПН №243 від 20.04.2022 року, ПН №255 від 28.05.2022 року, ПН №271 від 18.06.2022 року, ПН №283 від 04.05.2022 року, ПН №287 від 11.05.2022 року, ПН №303 від 18.05.2022 року, ПН №332 від 25.05.2022 року, ПН №333 від 01.06.2022 року, ПН №334 від 08.06.2022 року, ПН №371 від 15.06.2022 року, ПН №375 від 20.06.2022 року, ПН №394 від 29.06.2022 року, ПН №445 від 06.07.2022 року, ПН №446 від 13.07.2022 року, ПН №479 від 20.07.2022 року, ПН №515 від 01.08.2022 року, ПН №516 від 03.08.2022 року, ПН №536 від 27.01.2021 року, ПН №567 від 10.08.2022 року, ПН №568 від 05.08.2022 року,
- Договір №71-641/53-124-13-21-14132 від 26.03.2020 року з додатками;
- Договір №71-761/53-124-08-22-18126 від 04.08.2020 року з додатками;
- ВН№3913від 13.04.2022 року, Декларація виробника№3913,
- ВН №ЦБ-4214 від 26.10.2022 року, ТТН №ЦБ-4214, ВН №ЦБ-4308 від 02.11.2022 року, ТТН №ЦБ-4308, ВН №ЦБ-4309 від 03.11.2022 року, ТШ №ЦБ-4309, ВН №ЦБ-3242 від 26.08.2022 року, ТТН №ЦБ-3242, ВН №ЦБ-3261 від 31.08.2022 року, ТТН №ЦБ-3261, ВН №ЦБ-3335 від 07.09.2022 року, ПН №ЦБ-3335, ВН №ЦБ-3570 від 14.09.2022 року, ТТН №ЦБ-3570, ВН №ЦБ-3692 від 21.09.2022 року, ТТН №ЦБ-3692, ВН №ЦБ-3741 від 23.09.2022 року, ТТН №ЦБ-3741, ВН №ЦБ-3773 від 28.09.2022 року, ТТН №ЦБ-3773, ВН №ЦБ-3857 від 05.10.2022 року, ТТН №ЦБ-3857, ВН №ЦБ-4074 від 12.10.2022 року, ТТН №ЦБ-4074, ВН№ЦБ-4144від 19.10.2022 року, ТТН №ЦБ-4144;
- ВН №6896 від 06.06.2022 року. Декларація виробника №6896, ТТН №6896;
- Акт звірки взаємних розрахунків;
- ВН№6241 від 25.05.2022 року, Декларація виробника№6241;
- ВН №3167 від 23.03.2022 року. Декларація виробника №3167;
- Рахунок на оплату №556 від 10.06.2022 року, ВН №7026 від 10.06.2022 року, ТТН №7026 від 10.06.2022;
- ВН №ЦБ-2284 від 22.06.2022 року, ТТН №2284 від 10.06.2022;
- ВН №17310 від 23.12.2022 року, ТТН №17310;
- Рахунок на оплату №1646 від 19.12.2022 року, ВН №17114 від 19.12.2022 року, ТТН №17114 від 19.12.2022;
- ВН №5311 від 09.05.2022 року, Декларація виробника№5311,
- ВН №9339 від 18.07.2022 року, ТТН №9339 від 18.07.2022;
- ПН№І033 ВІД 28.12.2022 року;
- Договір оренди частини нежитлового приміщення №1 від 01.07.2020 року з актом;
- Договір №71-631/53-124-13-21-13798 від 18.02.2021 року з додатками;
- Договір №71-656/53-124-01-21-14588 від 11.05.2021 року з додатками;
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2 квартал 2022 року, Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 2 квартал 2022 року (1,2,3 місяць). Відомості про суми нарахованого доходу, отриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 2 квартал 2022 року (1,2,3 місяць). Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби за 2 квартал 2022 року;
- ВН №6896 ВІД 06.06.2022 року, ТТН №6896 від 06.06.2022;
- Прибуткова накладна №165 від 04.08.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №164 від 01.08.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №155 від 05.07.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №154 від 06.12.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №153 від 29.11.2022 року, Прибуткова накладна №152 від 22.11.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №151 від 22.09.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №150 від 14.06.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №149 від 07.06.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №148 від 17.05.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №147 від 10.05.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №146 від 19.04.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №145 від 24.03.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №144 від 17.03.2022 року, ТТН, Прибуткова накладна №163 від 29.07.2022 року, ТТН;
- Повідомлення за формою 20-ОПП від 09.01.2023;
- ВН №0152/1000109 від 31.01.2021 року, ВН №0152/1000111 від 31.01.2022 року, ВН №0152/1000248 від 28.02.2021 року, ВН №0152/1000396 від 31.03.2021 року, ВН №0152/1000541 від 30.04.2021 року, ВН №0152/1000684 від 31.05.2021 року, ВН №0152/1000817 від 12.05.2022 року, ВН №0152/1000820 від 30.06.2021 року, ВН №0152/1000851 від 30.04.2022 року, ВН №0152/1000963 від 31.07.2021 року, ВН №0152/1001109 від 31.08.2021 року, ВН №0152/1001183 від 31.05.2022 року, ВН №0152/1001264 ВІД 30.09.2021 року, ВН №0152/1001312 від 03.11.2021 року, ВН №0152/1001418 від 31.10.2021 року, ВН №0152/1001545 від 30.06.2021 року, ВН №0152/1001582 від 30.11.2021 року, ВН №0152/1001741 від 31.12.2021 року, ВН №0152/1001891 від 31.01.2021 року, ВН №0152/1002203 від 31.08.2022 року, ВН №0152/1002418 від 30.09.2022 року, ВН №0152/1002640 від 31.10.2022 року, ВН Х20152/1002831 від 30.11.2022 року;
- Договір №71-763/53-124-08-22-18121 від 03.08.2022 року з додатками;
- ВН №15516 від 22.11.2022 року. Декларація виробника №15516, ТТН №15516;
- Платіжне доручення №437;
- Повідомлення за формою 20-ОПП від 27.01.2023;
- Рахунок на оплату №636 від 04.07.2022 року;
- Рахунок на оплату №1591 від 12.12.2022 року, Рахунок на оплату №16699 від 12.12.2022 року, ТТН №16699;
- Договір №71-741/53-124-08-22-17764 від 18.05.2022 року з додатками;
- Платіжна інструкція №44 від 25.01.2023 року;
- Акт звірки взаємних розрахунків за період 01.01.2022 - 26.01.2023 року;
- Рахунок на оплату №4 від 18.01.2021 року. Платіжне доручення №689, ВН № П220322/002 від 22.03.2022 року, ТТН від 22.03.2022 року, ВН № П220322/001 від 22.03.2022 року, Супровідні листи З шт., ТТН від 23.03.2022 року, ВН № П220322/003 від 23.03.2022 року, ТТН від 22.03.2022, Платіжні доручення №127, №121, №116, ПН №6 від 17.03.2022 року, ПН № 16 від 22.03.2022 року, ПН №23 від 23.03.2022 року;
- ВН №17114 від 19.12.2022 року. Декларація виробника № 17114, ТТН №17114;
- ВН №14908 від 14.11.2022 року. Декларація виробника №14908, ТТН №14908;
- ВН №16610 від 09.12.2022 року, Декларація виробника №16610, ТТН №16610;
- Договір поставки №2255 від 17.03.2022 року;
- ВН №0052/1000056 від 31.10.2022 року, ВН №0052/1000103 від 30.11.2022 року, ВН №0052/1000118 від 30.11.2022 року, ВН №0052/1000254 від 31.12.2022 року, ПН №100085 від 31.12.2022 року, ПН №100086 від 31.12.2022 року, ВН №0152/1000109 від 31.01.2022 року, ВН №0152/1000111 від 31.01.2022 року, ВН №0152/1000248 від 28.02.2022 року, ВН №0152/1000396 від 31.03.2022 року, ВН №0152/1000541 від 30.04.2022 року, ВН №0152/1000684 від 31.5.2022 року, ВН №0152/1000817 від 12.05.2022 року, ВН №0152/1000820 від 30.06.2021 року, ВН №0152/1000851 від 30.04.2022 року, ВН №0152/1000963 від 31.07,2021 року, ВН №0152/1001109 від 31.08.2021 року, ВН №0152/1001183 від 31.05.2022 року, ВН №0152/1001264 від 30.09.2021 року, ВН №0152/1001312 від 03.11.2021 року, ВН №0152/1001418 від 31.10.2021 року, ВН №0152/1001545 від 30.06.2022 року, ВН №0152/1001582 від 30.11.2021 року, ВН №0152/1001741 від 31.12.2021 року, ВН №0152/1001891 від 31.07.2022 року, ВН №0152/1002203 від 31.08.2022 року, ВН №0152/1002418 від 30.09.2022 року, ВН №0152/1002640 від 31.10.2022 року, ВН №0152/1002831 від 30.11.2022 року;
- Рахунок на оплату №4 від 18.01.2021 року. Платіжна інструкція №689, ПН №5 від 20.01.2021 року, ПН №16 від 22.03.2022 року, ПН №23 від 23.03.2022 року. Платіжна інструкція №689, ПН №5 від 20.01.2021 року;
- Повідомлення за формою 20-ОПП від 03.08.2020;
- Акт приймання-передачі основних засобів від 01.08.2020 року, Договір оренди об'єкта нерухомості №51 від 01.08.2020 року;
- ПН№1033 від28.12.2022року;
- Договір №71-619/53-124-01-20-12739 від 16.11.2020 року з додатками;
- ВН №5906 від 16.05.2022 року, Декларація виробника;
- Договір №71-763/53-124-08-22-18121 від 03.08.2022 (ст.1), Договір №71-761/53-124-08-22-18126 від 04.08.2022 року з додатками;
- Договір №71-693/53-124-01-21-16437 від 30.11.2021 року з додатками;
- Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 4 квартал 2022 року. Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам за 4 квартал 2022 року (1,2,3 місяць), Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за 4 квартал 2022 року (1,2,3 місяць), Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби за 4 квартал 2022 року;
- ПН №779 від 05.10.2022 року, ПН №817 від 19.10.2022 року, ПН №841 від 26.10.2022 року, ПН №879 від 02.11.2022 року, ПН №880 від 03.11.2022 року, ПН №937 від 16.11.2022 року, ПН №944 від 23.11.2022 року, ПН №945 від 23.11.2022 року, ПН №962 від 17.12.2021 року, ПН №963 від 15.12.2021 року, ПН №974 від 30.11.2022 року, ПН №975 від 30.11.2022 року, ПН №985 від 07.12.2022 року, ПН №986 від 07.12.2022 року, ПН №998 від 14.12.2022 року, ПН №1013 від 21.12.2022 року, ПН №1033 від 28.12.2022 року, ПН №591 від 24.08.2022 року, ПН №592 від 26.08.2022 року, ПН №629 від 31.08.2022 року, ПН Х«663 від 07.09.2022 року, ПН №685 від 14.09.2022 року, ПН №695 від 21.09.2022 року, ПН №750 від 23.09.2022 року, ПН №751 від 28.09.2022 року, ПН №778 від 12.10.2022 року;
- Договір №71-771/53-124-13-22-18327 від 14.09.2021 року з додатками;
- ВН№7128 від 13.06.2022 року. Декларація виробника №7128, ТТН №7128;
- ВН №ЦБ-1334 від 15.04.2022 року, ТТН №ЦБ-0001334 від 15.04.2022 року;
- ВН №5087 від 04.05.2022 року. Декларація виробника №5087;
- Повідомлення за формою 20-ОПП від 15.12.2021;
- Договір №71-604/53-124-01-20-12497 від 10.09.2020 року з додатками;
- Договір №71-785/53-124-13-22-18598 від 31.10.2021 року з додатками;
- ВН №17310 від 23.12.2022 року, ТТН №17310 від 23.12.2022 року.
На думку суду, копії вищевказаних документів, які додавались до пояснень, повною мірою відображаються інформацію зазначену в податковій накладній.
ТОВ "Авіс Плюс" надало необхідний перелік документів, а тому виконало вимогу п. 5 Порядку № 520 для подальшого розгляду комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, проте контролюючий орган їх не врахував та відмовив у реєстрації податкової накладної.
В той же час, контролюючим органом не надано жодного доказу того, що після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу останнього направлялись запити щодо недостатності документів для прийняття рішень в рамках розглядуваних пояснень.
Надаючи оцінку рішенням відповідача, що оскаржуються, суд зазначає, що контролюючим органом визначено загальні підстави прийняття рішень про відмову у реєстрації податкової накладної та не містить конкретної інформації щодо причин та підстав його прийняття. Водночас, контролюючим органом не сформовано конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної.
Підсумовуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що надіслані позивачем письмові пояснення з копіями необхідних документів були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкових накладних.
Колегія суддів зазначає, що зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.
Разом з тим, колегія суддів звертає увагу на те, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. У свою чергу, при реєстрації податкових накладних фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результатами розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарських операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкової накладної.
За таких обставин, на переконання суду, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних є формальними, оскільки об'єктивно не містить чіткого визначення підстав та мотивів їх прийняття, так само як і мотивів прийняття чи відхилення наданих позивачем пояснень та документів, а тому не можуть бути визнані законними та обґрунтованими.
Невиконання суб'єктом владних повноважень законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.
Суд зауважує, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. При цьому здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Аналогічна правова позиція неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 23 жовтня 2018 року по справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року по справі №0940/1240/18.
Таким чином, зважаючи на наявність документів для спростування сумнівів про ризиковість платника податку та ризиковість здійснених операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, відповідач не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.
Враховуючи вищевказане, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача у частині визнання протиправними та скасування рішення Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області № 8194448/39657804 від 01.02.2023 про відмову у реєстрації податкової накладної №1033 від 28.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну №1033 від 28.12.2022 датою її фактичного подання, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.
Згідно з пунктом 19, 20 Порядку №1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.
Як встановлено з матеріалів справи, надані позивачем документи були достатніми для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до частини 3 статті 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що правильним способом захисту порушених прав позивача буде зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати податкову накладну №1033 від 28.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного подання.
Оцінюючи позицію апелянта, колегія суддів вважає, що обставини, наведені в апеляційній скарзі, були ретельно перевірені та проаналізовані судом першої інстанції та їм була надана належна правова оцінка. Жодних нових аргументів, які б доводили порушення судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права при винесенні оскаржуваного рішення, у апеляційній скарзі не зазначено.
Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Житомирській області залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 08 травня 2024 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Гонтарук В. М.
Судді Біла Л.М. Матохнюк Д.Б.