Справа № 185/10840/24
Провадження № 3/185/4050/24
іменем України
15 жовтня 2024 року м.Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чернявська І.Г., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , місце роботи: головний бухгалтер ПАТ ЗАВОД «ПАВЛОГРАДХІММАШ»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення №163-2/56794/04-36-04-10 від 29 серпня 2024 року, вбачається, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ПАТ ЗАВОД «ПАВЛОГРАДХІММАШ», вчинила правопорушення, а саме: Неподання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум податку на додану вартість. Згідно декларації з ПДВ № 9201817168 від 19.07.2024 р. за червень 2024 р. підприємством узгоджено грошове зобов'язання у сумі 33048,00 грн. по строку оплати - 30.07.2024р. У підприємства станом на 30.07.2024р. переплата відсутня. Борг склав - 857739,7 грн. Фактично, суму боргу не погашено. Чим порушено пункт 57.1 статті 57 глави 4 розділу II Податкового кодексу України, а саме: платником податків несвоєчасно сплачено податкові зобов?язання згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 9201817168 від 19.07.2024 р. за червень 2024 2024 р. Порушення встановлено актом камеральної перевірки № 52664/04-36-04-10/00217417 від 06.08.2024 року.
Зазначені дії ОСОБА_1 посадовою особою Павлоградського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області кваліфіковані за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП.
Вивчивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали даної справи, на підставі всебічного, повного і об'єктивного аналізу всіх доказів по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Стаття 280 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено достатніх відомостей про ОСОБА_1 зокрема, її адресу проживання, що унеможливлює повідомлення особи про дату, час та місце розгляду справи в суді.
Крім того, в графі «суть порушення, частини, статті КУпАП, Податкового кодексу України та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи доходів і зборів, що були порушені» зазначено, що відповідальність за несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум податку на додану вартість передбачена ч. 2 ст. 163-2 КУпАП. В подальшому по тексту протоколу зазначено, що ОСОБА_1 на протязі року піддавалась адміністративному стягненню відповідно до ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, постанова від 08 січня 2024 року №185/16182/23, однак вказана постанова до матеріалів справи не долучена. Також далі по тексту протоколу зазначено, що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 163-2 КУпАП. Таким чином не можливо встановити, як саме посадовою особою Павлоградського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області було кваліфіковано дії ОСОБА_1 .
Згідно положень КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, що інкримінується особі.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.
Зазначені вище недоліки не дають можливості всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу, оскільки відсутність вище вказаної інформації перешкоджає суду прийняти законне рішення за наслідками розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, а тому суддя повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі для належного оформлення.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
ухвалив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. Г. Чернявська