Справа № 175/16099/24
Провадження № 2-а/175/131/24
23 жовтня 2024 року смт Слобожанське Дніпровського
району Дніпропетровської області
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву ОСОБА_1 до Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання провести розгляд звернення,
встановив:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання провести розгляд звернення.
Позивач звертаючись до суду посилався на норми КАС України, зокрема, на ст.ст. 5,12,19,159-161,168,171 КАС України.
Позивач заявив позовні вимог щодо визнання незаконним та скасування рішення Краматорської міської ради щодо дозволу на розподіл спадкового майна в натурі та зобов'язання відповідача надати такий дозвіл. Тобто, предметом позову є реалізація спадкових прав неповнолітніх осіб.
Статтею 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.
Статтею 19 ЦПК України встановлено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Враховуючи наведене, доходжу висновку, що справа не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, оскільки у даній справі визнання рішення суб'єкта владних незаконним та зобов'язання вчинити певні дії є похідними вимогами від реалізації спадкових прав неповнолітніми особами, що належить до цивільних правовідносин, а тому підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.
Пунктом п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Отже, у відкритті провадження слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 170 КАС України, суддя,
постановив:
У відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання провести розгляд звернення - відмовити.
Роз'яснити позивачеві право звернення до суду за правилами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцять днів з дня її складення, а учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею.
Суддя І. С. Шаповалова