Ухвала від 22.10.2024 по справі 760/6352/22

УХВАЛА

22 жовтня 2024 року

м. Київ

справа №760/6352/22

адміністративне провадження № К/990/39924/24

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Ханової Р. Ф.,

суддів - Гончарової І. А., Хохуляка В.В.,

розглянувши матеріали касаційної скарги адвоката Кишкань Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1

на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2024 року

у справі №760/6352/22

за позовом ОСОБА_1

до Київської митниці Державної митної служби України

про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил,-

УСТАНОВИВ:

До Верховного Суду надійшла касаційна скарга адвоката Кишкань Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2024 року у справі №760/6352/22, предметом розгляду у якій є визнання протиправною та скасування постанови начальника Київської митниці Сілюка Сергія в справі про порушення митних правил №5979/10000/21 від 24 березня 2022 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 3 351 066,78 гривень.

Рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 12 червня 2024 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2024 року апеляційну скаргу Київської митниці Державної митної служби України задоволено. Рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 12 червня 2024 року скасовано. Ухвалено у справі нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Київської митниці Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил відмовлено.

При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою Суд виходить з наступного.

Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 333 КАС України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо є постанова про залишення касаційної скарги цієї самої особи без задоволення або ухвала про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою цієї особи на це саме судове рішення.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень та комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду", 17 жовтня 2024 року Верховний Суд відмовив адвокату Кишкань Сергію Володимировичу, який діє в інтересах ОСОБА_1 у відкритті провадження за касаційною скаргою у справі №760/6352/22.

Отже, Верховний Суд констатує, що скаржник вже скористався можливістю касаційного оскарження та отримав ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження.

За таких обставин, є підстави для відмови у відкритті касаційного провадження за скаргою адвоката Кишкань Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2024 року у справі №760/6352/22, на підставі пункту 3 частини першої статті 333 КАС України.

Керуючись статтями 333 КАС України, Суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою адвоката Кишкань Сергія Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2024 року у справі №760/6352/22 за позовом ОСОБА_1 до Київської митниці Державної митної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

СуддіР.Ф. Ханова І.А. Гончарова В.В. Хохуляк

Попередній документ
122522288
Наступний документ
122522290
Інформація про рішення:
№ рішення: 122522289
№ справи: 760/6352/22
Дата рішення: 22.10.2024
Дата публікації: 24.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.09.2025)
Дата надходження: 04.08.2025
Предмет позову: про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил
Розклад засідань:
04.09.2024 10:15 Шостий апеляційний адміністративний суд
11.09.2024 11:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
02.07.2025 10:50 Шостий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
АКСЬОНОВА НІНА МИКОЛАЇВНА
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ХАНОВА Р Ф
суддя-доповідач:
АКСЬОНОВА НІНА МИКОЛАЇВНА
ГРИБАН ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ХАНОВА Р Ф
відповідач:
Київська митниця Державної митної служби України
позивач:
Мельник Лілія Михайлівна
відповідач (боржник):
Державна митна служба України
Київська митниця
Київська митниця Державної митної служби України
заявник апеляційної інстанції:
Державна митна служба України
Київська митниця
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Державна митна служба України
Київська митниця
позивач (заявник):
Мельник Ліліїя Михайлівна
представник відповідача:
Панькін Дмитро Валерійович
представник позивача:
Адвокат Кишкань Сергій Володимирович
суддя-учасник колегії:
БЕСПАЛОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БИВШЕВА Л І
ВІВДИЧЕНКО ТЕТЯНА РОМАНІВНА
ГОНЧАРОВА І А
КЛЮЧКОВИЧ ВАСИЛЬ ЮРІЙОВИЧ
КУЗЬМИШИНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
ПАРІНОВ АНДРІЙ БОРИСОВИЧ
ХОХУЛЯК В В
ЮРЧЕНКО В П