23 жовтня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/2752/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом і просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо нездійснення перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 в розмірі, передбаченому ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у відповідь на його скарги від 27.02.2024 та від 19.03.2024;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу для пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) періоди його роботи з 2.02.1995 по 10.05.2004, з 11.05.2004 по 7.12.2005, з 6.05.2006 по 31.10.2010, з 1.11.2010 по 30.06.2013 як стаж шахтаря в розумінні ст.1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, згідно ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз. 3 ч.1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 26.10.2023 з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування своєї позиції позивач зазначив, що має стаж понад 15 років на різних посадах з повним робочим днем на підземних умовах праці. Даний період входить до стажу, який дає право на отримання державної пенсії на пільгових умовах у відповідності зі Списком №1. Однак, Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, листом від 02.04.2024 за № 3809-3383/К-02/8-1100/24 листом повідомило позивача про відмову у перерахунку пенсії. Вважає дані дії протиправними та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
01 травня 2024 року ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного (письмового) провадження та встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов (а.с.35).
06 серпня 2024 року ухвалою суду продовжено процесуальний строк розгляду справи (а.с.49-50).
14.05.2024 (вх. № 12773/24) на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області просить в позові відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що при призначенні пенсії відповідно до довідки від 25.06.2018 № 17-48/2893 період роботи з 04.11.1992 по 01.01.1995 зараховано до пільгового стажу по Списку № 1, а не по Списку № 1 (шахтарі), тому що у витязі з наказу від 24.01.1995 № 40 про атестацію, не зазначено посаду учня гірника очисного забою підземного, гірника очисного забою підземного, передбаченого Списком 1 розділ 1 підрозділ 1 пункт а позиція 1010100а; період з 02.02.1995 по 31.10.2010 зараховано по Списку № 1, оскільки в довідці та в наказі про атестацію професія, посада респіраторника передбачена [Списком II розділ 1 підрозділ 5 пункти б, а, тоді як робота на підземних роботах (по Списку № 1 (шахтарі) передбачена Списком 1 розділ 1 підрозділ 1 пункт а позиція 1010100а; період з 01.10.2010 по 30.06.2013 зараховано звичайним стажем, оскільки наявна розбіжність між довідками про пільговий стаж, а саме: в довідці від 118.04.2013 № 05-662/05-11 зазначена посада помічник командира взводу, зайнятий на підземних роботах повний робочий день та відсутній розділ, підрозділ, пункт, найменування списку або номеру до якого включається цей період роботи, а в довідці від 12.08.2013 № 423 вказана посада помічник командира взводу, що передбачено Списком № 1 розділ 1 підрозділ 5, позиція 1,5 б. Акт обґрунтованості видачі довідок про пільговий стаж відсутній; період з 01.07.2013 по 02.08.2016 та з 01.07.2018 по 30.06.2021 зараховано звичайним стажем, оскільки відсутній акт обґрунтованості видачі довідки про пільговий стаж.
Обчислення розміру пенсії проведено виходячи зі страхового стажу 49 років , 6 місяці 8 днів, в тому числі робота по Списку № 1 - 17 років 0 місяців 1 день.
Коефіцієнт страхового стажу, обчислений відповідно до статті 25 Закону становить 0,49500.
Заробітна плата взята за період з 01.07.2000 по 30.04.2022 і обчислена згідно із статтею 40 Закону, склала 27959,99 грн (10846,70 грн х 2,57782), де 10846,70 грн середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачені страхові внески, обчислена як середній показник за 2019, 2020 та 2021 роки, 2,57782 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.
Отже, за відсутності 15 років шахтарського стажу, позивач не має права на обчислення пенсії в мінімальному розмірі визначеному статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відсутнє.
У відповідності до п.3 ч.6 ст.12 КАС України дана справа є справою незначної складності, та згідно ст.ст.257, 263 розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Клопотань позивача та представника відповідача про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило.
Дослідивши докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 07.05.2022 ОСОБА_1 досяг 50-річного віку і звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії.
В лютому 2024 року з інформації у власному кабінеті на вебпорталі ПФУ позивач довідався, що при призначені пенсії його періоди роботи не було зараховано стажем шахтаря в розумінні ст. 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а розмір пенсії обчислено без урахування положень ст. 8 даного Закону.
Не погоджуючись з даним розрахунком, позивач звернувся через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України оскаржуючи дії відповідача при призначені його пенсії.
02.04.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області листом за № 3809-3383/К-02/8-1100/24 повідомило про відсутність підстав здійснити перерахунок пенсії. Також, повідомило позивач про те, що обчислення розміру пенсії позивача проводилося виходячи зі страхового стажу 49 років 6 місяців 8 днів, в тому числі робота за списку № 1 - 17 років 1 день.
Розмір пенсійної виплати станом на 01.03.2024 становив 14310,96 грн.
За фактом проведення документальної перевірки обґрунтованості видачі довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 18.04.2013 № 05-662/05-11, виданої Олександрійським воєнізованим гірничорятувальним (аварійно-рятувальним) загоном, та від 25.06.2018 № 17-48/2893, виданої Смолінською шахтою ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (акти перевірок від 15.03.2014 № 1100-1003-1/1341 та № 1100-1002-1/1319), розмір пенсії перераховано з 08.05.2022.
До стажу роботи за списком № 1 зараховано періоди роботи з 10.11.2010 по 30.06.2013 на підставі витягу з наказу про результати позачергової атестації робочих місць за умовами праці від 10.11.2010 № 59. При цьому, період роботи з 04.11.1992 по 01.01.1995 зараховано до стажу на підземних роботах за списком № 1.
Після проведеного перерахунку, обчислення розміру пенсії здійснюється виходячи зі страхового стажу 51 рік 6 місяців 8 днів, в тому числі робота за списком № 1 - 19 років 7 місяців 22 дні, з них стаж на підземних роботах за списком № 1 складає 2 роки 1 місяць 28 днів. Коефіцієнт страхового стажу, обчислений відповідно до статті 25 Закону становить 0,51500.
Розмір пенсійної виплати після допризначення пенсії з 08.05.2022 склав 14708,83 грн, з 01.03.2023 - 14808,83 грн, з 01.03.2024 - 14908,83 грн.
З огляду на зазначене повідомлено, що за відсутності 15 років підземного стажу роботи за списком № 1, право на обчислення пенсії позивача в мінімальному розмірі, визначеному статтею 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" відсутнє.
Не погоджуючись із зазначеною відповіддю, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України “Про підвищення престижності шахтарської праці» від 09.09.2008 року №345-VI (далі Закон №345-VI) спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Відповідно до ст.1 Закону №345-VI дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
У Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 (далі Список №1). у розділі 1 «Гірничі роботи» зазначені нижче перераховані посади, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах:
1. Працівники зайняті повний робочий день на підземних роботах (ч. 1 підрозділу 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень»);
2. Особовий склад, який безпосередньо забезпечує здійснення екстрених і невідкладних заходів щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт (підрозділ 5 «Державна воєнізована гірничорятувальна служба у вугільнії) промисловості»).
До кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені цим законом пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Кабінетом Міністром України, та членів їх сімей.
Відповідно до підрозділу 5 розділу І "ГІРНИЧІ РОБОТИ Видобування корисних копалин. Геологорозвідувальні роботи. Будівництво, реконструкція, технічне переозброєння і капітальний ремонт шахт, рудників, копалень, метрополітенів, підземних каналів, тунелів та інших підземних споруд" Списку №1, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону "Про підвищення престижності шахтарської праці", належать працівники державних воєнізованих гірничорятувальних служб особовий склад, яких безпосередньо забезпечує здійснення екстрених і невідкладних заходів щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення пошукових і аварійно-рятувальних робіт.
Суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 479 були внесені зміни до Списку №1, назву підрозділу 5 розділу І було змінено шляхом виключення визначення "у вугільній промисловості", тобто, робота в державній воєнізованій гірничорятувальній службі обмежується не лише вугільною промисловістю, а й іншими, в т.ч. видобуток урану, що не було враховано відповідачем при прийнятті рішення від 11.12.2019 №171475.
Статтею 10 зазначеного Закону визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим законом.
Судом встановлено, що згідно із записами в трудовій книжці позивач в період з 02.02.1995 по 10.05.2004 працював на посаді респіраторника ВГРВ Смолінської шахти з обслуговування гірничих робіт, з 11.05.2004 по 07.12.2005 працював командиром відділення ВГРВ Смолінської шахти, з підземними умовами праці, 06.05.2006 по 31.10.2010 командиром відділення окремого воєнізованого гірничозбагачувального взводу №2 шахти аварійно-рятувальної служби ГП «Схід» з підземними умовами праці, з 01.11.2010 по 30.06.2013 помічником командира взводу Смоленського ВГР ( НОМЕР_2 (а.с.14-20).
З огляду на вищенаведене, суд погоджується з доводами позивача, що відповідач безпідставно роботу позивача, в зазначені періоди, не зараховує до стажу роботи, який дає право на перерахунок його пенсії відповідно ст.ст. 1. 8 ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці», так як ст. 1 даного Закону слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком №1.
Відповідно до ст.8 Закону №345-VI мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Також, згідно з абз.3 ч.1 ст.28 Закону №1058-ІV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Аналіз наведеної норми свідчить, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком (в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону № 345-VI така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Верховний Суд у постановах від 20.11.2018 у справі № 345/4616/16, від 06.02.2019 у справі № 345/4570/16-а, від 05.12.2019 у справі № 345/4462/16-а від 05.12.2019 та інших дійшов висновку про те, що статтю 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком N 1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.
Суд зазначає, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 7, 5 років для жінок за Списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Суд зауважує, що статтею 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" передбачено не окремий вид пенсії, а додаткову соціальну гарантію. При цьому розмір пенсії обчислюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і під час такого обчислення враховуються відповідні доплати і підвищення, передбачені цим Законом.
Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 13 листопада 2019 року у справі № 345/763/17.
Умовою виплати пенсії за нормами статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та абзацу 3 частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, які передбачають зменшення пенсійного віку, встановленого абзацом 1 статті 26 цього Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Така правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 26 травня 2020 року у справі № 205/8712/16-а.
При цьому, виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та встановлені пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку № 1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.
Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 6 липня 2023 року у справі № 200/5813/20-а, від 18 квітня 2019 року у справі № 392/17/17, від 29 грудня 2021 року у справі № 345/2562/17, від 21 січня 2020 року у справі № 640/4469/17, від 31 березня 2020 року у справі № 459/245/17.
Отже, дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" поширюється на працівників, які зайняті на підземних роботах повний робочий день за Списком № 1, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Як вже встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, 08.05.2022 позивачу призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до п.1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пенсію обчислено при страховому стажі 49 років 06 місяців 08 днів, пільговий за Списком № 1 - 17 років 0 місяців 1 день, а відтак, на позивача поширюється дія статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Отже, при призначенні позивачу пенсії та розрахунку її розміру відповідач мав застосувати положення статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та визначити розмір пенсії як 80 % від заробітної плати, шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Доказів, які б доводили необґрунтованість заявленого позову відповідачі суду не надали, а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачами доводи позовної заяви не були спростовані, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд присуджує на користь позивача всі здійснені, документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 1211,20 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів (а.с.1).
Керуючись ст.,ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802, 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-а) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо нездійснення перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 в розмірі, передбаченому ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу для пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) періоди його роботи з 2.02.1995 по 10.05.2004, з 11.05.2004 по 7.12.2005, з 6.05.2006 по 31.10.2010, з 1.11.2010 по 30.06.2013, як стаж шахтаря в розумінні ст.1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, згідно ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз. 3 ч.1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 26.10.2023 з урахуванням виплачених сум.
Присудити на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області судовий збір у сумі 1211,20 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА