22 жовтня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/3488/24
Суддя Кіровоградського окружний адміністративний суду Притула К.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (місто Кропивницький, вул. Соборна, 7-А, 25009, код ЄДРПОУ 20632802), які полягають у неврахуванні під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основного розміру пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993 року, інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.05.2019 року по 30.04.2024 року за довідкою Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (місто Кропивницький, вул. Соборна, 7-А, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) здійснити з 01.05.2024 року перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), включивши до заробітку, з якого розраховується розмір пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993 року, інші виплати (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.05.2019 року по 30.04.2024 року за довідкою Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 року та виплатити недоплачений розмір пенсії, після проведення перерахунок;
- здійснити розподіл судових витрат, понесених ОСОБА_1 у зв'язку з розглядом спору судом першої інстанції, що складаються зі сплаченого судового збору у розмірі 1211,20 грн та 6000 (шість тисяч) грн 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу адвоката за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
В обґрунтування позовних вимог вказано про те, що відповідачами протиправно не було враховано при призначені їй пенсії за віком довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (з будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) від 01.05.2024 № 23-01.1-40/1565/0.23 та № 23-01.1-40/1567/0.23. Вважає дані дії відповідача протиправними та просить позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29 травня 2024 року відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для надання відзиву (а.с.20).
06 серпня 2024 року ухвалою суду продовжено процесуальний строк розгляду справи та витребувано додаткові докази(а.с. 34-36).
06.06.2024 (вх.№ 14817/24) до суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надано відзив на позовну заяву (а.с.23-26), в якому зазначено, що позовні вимоги не визнаються та просять відмовити в їх задоволенні. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначив, що в ході розгляду документів, доданих до заяви позивачу призначено пенсію за віком з 19.04.2024 за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058), з 01.05.2024 - відповідно до Закону № 889. Обчислення розміру пенсії за віком за нормами Закону № 889 проведено лише з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 01.05.2024 №23-01.1-40/1570/0.23.
При цьому, до розрахунку не враховано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 01.05.2024 № 23-01.1-40/1565/0.23 та №23-01.1-40/1567/0.23.
Відповідача зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 № 1409 "Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році" (далі - Постанова № 1409) затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році та перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад.
Складові заробітної плати державних службовців державних органів, які провели класифікацію посад державної служби, та умови оплати праці державних службовців у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, визначені пунктами 12, 13 Прикінцевих положень Закону України від 09.11.2023 № 3460-ІХ "Про Державний бюджет України на 2024 рік".
Таким чином, за умовами нових умов оплати державних службовців не передбачені інші додаткові виплати , окрім премій.
З огляду на вказане, виходячи з положень п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши подані представниками сторін пояснення, документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 01.05.2024 подано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Кіровоградській області заяву про призначення пенсії за віком за нормами Закону України «Про державну службу» від 10.12.2005 року № 889VIII (далі - Закон № 889VIII).
До заяви про призначення пенсії позивачем додано документи, що визначають право на призначення пенсії за цим Законом, а також довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 01 травня 2024 року № 23-01.1-40/1570/0.23 від 01.05.2024 року та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 про розміри надбавок, премій та інших виплат за період з 01.05.2019 по 30.04.2024.
За результатами розгляду заяви Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області позивачу призначено пенсію за нормами Закону № 889-VІІІ з 01.05.2024.
Листом від 21.05.2024 № 5266-5217/М-02/8-1100/24 відповідач повідомив, що обчислення розміру пенсії за віком за нормами Закону України № 889-УІП проведено лише з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 01.05.2024 року № 23-01.1-40/1570/0.23.
Розмір пенсії ОСОБА_1 за нормами Закону № 889ЛЛІІ з 01.05.2024 року склав 13175,46 грн (21959,10 грн (16507,00 грн (посадовий оклад) + 500,00 грн (надбавка за ранг) + 4952,10 грн (надбавка за вислугу років) х 60 %).
При цьому, до заробітку з якого обчислюється розмір пенсії не взято довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) від 01.05.2024 року № 23-01.1-40/1565/0.23 та № 23-01.1-40/1567/0.23.
Вважаючи таке рішення таким, що порушує її право на пенсійне забезпечення, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Пенсійне забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було врегульованим Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 за №3723-XII (далі - Закон №3723-ХІІ).
Надалі, принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, за змістом пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" якого з 01.05.2016 втратив чинність Закон №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Зокрема, п. 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Так, частиною 1 ст. 37 Закону №3723-ХІІ встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, розмір пенсії державного службовця визначається у відповідному відсотку від заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Суд встановив, що відповідно до поданої заяви позивачу призначено пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону №889-VIII, однак пенсійним органом не взято до уваги довідку про складові заробітної плати №23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024, видану Департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації.
В той же час слід зазначити, що довідка №23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 є чинною, не визнавалась відповідачем помилковою, не містить жодних неточностей, а тому відсутні правові і фактичні підстави вважати, що вказана довідка містить недостовірну інформацію.
Станом на дату звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком згідно Закону України "Про державну службу", позивач користувалася усіма правами, встановленими Законом України "Про державну службу" №889-VIII та Постановою КМУ №622 від 14.09.2016 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", для державних службовців.
Відповідно до п. 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
Згідно пункту 5 Порядку, форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Постановою Правління ПФУ №1-3 від 17.01.2017, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 за №180/30048 (далі - Постанова №1-3), затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям.
Отже, особа, яка на час звернення за призначенням пенсії має 20 років стажу державної служби і не державним службовцем має право на обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати працюючого державного службовця. Посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.
Як вже зазначалося та вбачається з матеріалів справи, відповідачу було надано довідку про складові заробітної плати позивача для призначення пенсії державного службовця №23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 за період роботи з 01.05.2019 по 30.04.2024, але вказана довідка не була врахована відповідачем, у зв'язку із тим, що за умовами нових умов оплати праці державних службовців не передбачені інші додаткові виплат, окрім премій, а в дану довідку включена надбавка за інтенсивність праці, яка не передбачена Постановою 1409, пунктом 12 Прикінцевих положень Закону №3460.
Разом з тим, п.4 Порядку №622 передбачає, що пенсія обраховується із заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому такі дії відповідача суперечать зазначеним приписам цього Порядку.
Такий висновок узгоджується з положеннями пункту 1 частини першої статті 41 Закону №1058-IV, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Суд зазначає, що у спірному випадку пенсія позивачу на підставі Закону України "Про державну службу" з 01.05.2024 призначена вперше, а тому пенсійний орган при призначенні такої пенсії повинен враховувати подану заяву і всі додані до неї документи.
Таким чином, суд вважає протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області, що полягають у неврахуванні довідки Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 01.05.2024.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ефективним способом захисту порушених прав на пенсійне забезпечення в даному випадку буде зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.05.2024 перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 , включивши до заробітку, з якого розраховується розмір пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993 року, інші виплати (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.05.2019 року по 30.04.2024 року за довідкою Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 та виплатити недоплачений розмір пенсії, після проведення перерахунку.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з ст.132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати:1) на професійну правничу допомогу;2) сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду;3) пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз;4) пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;5) пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до ч.1, 4 ст.134 КАС України, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до ч.2-5 ст. 134 КАС України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Суд зазначає, що позивачем не надано до матеріалів справи доказів понесених витрат на професійну правничу допомогу, а тому, суд приходить до висновку про відсутність підстав для стягнення судових витрат на оплату професійної правничої допомоги у розмірі 6000 грн.
Разом з тим, суд присуджує на користь позивача здійснені та документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 1211,20 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.1).
Керуючись ст.ст. 77, 139, 246, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802, 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-а) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, які полягають у неврахуванні під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основного розміру пенсії за віком ОСОБА_1 , відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993 року, інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.05.2019 по 30.04.2024 за довідкою Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.05.2024 перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 , включивши до заробітку, з якого розраховується розмір пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993 року, інші виплати (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.05.2019 по 30.04.2024 за довідкою Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної військової адміністрації про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців підряд перед зверненням за пенсією) № 23-01.1-40/1567/0.23 від 01.05.2024 року та виплатити недоплачений розмір пенсії, після проведення перерахунку.
Присудити на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області судовий збір у сумі 1211,20 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА