про прийняття адміністративної справи до провадження
23 жовтня 2024 року м. Київ №826/17803/14
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Донця В.А., ознайомившись з адміністративною справою за позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зобов'язати вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом:
- скасувати наказ Генерального прокурора України № 2492-ц від 23 жовтня 2014 року про звільнення ОСОБА_1 з посади першого заступника начальника Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України;
- поновити ОСОБА_1 на посаду першого заступника начальника Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури України, а у разі скорочення цієї посади - на рівнозначній посаді в Генеральній прокуратурі України;
- стягнути з Генеральної прокуратури України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 24 жовтня 2014 року і до моменту фактичного оновлення на публічній службі;
- зобов'язати Генеральну прокуратуру України (проінформувати Міністерство юстиції України про відкликання відомостей Про застосування до ОСОБА_1 заборони, передбаченої ч. 3 ст. 1 Закону України «Про очищення влади».
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва:
від 20.11.2014 відкрито провадження у адміністративній справі;
від 03.12.2014 зупинено провадження у справі № 826/17803/14 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України “Про очищення влади» Конституції України, питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 грудня 2014 року у справі № 826/17803/14, та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 №2825-IX Окружним адміністративним судом міста Києва справу №826/17803/14 скеровано за належністю до Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №826/17803/14 передано для розгляду судді Донцю В.А., відрядженого до Київського окружного адміністративного суду на підставі рішення Вищої ради правосуддя від 28.09.2023 №938/0/15-23.
Відповідно до частини другої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України в разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Представником позивача подано клопотання про поновлення провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Так підставою для зупинення провадження у справі стало надання офіційного тлумачення Конституційного Суду України положень Закону України «Про очищення влади».
За даними офіційного веб-сайту Конституційного Суду України 20.11.2014 Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України, положення пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади».
20.01.2015 року до Конституційного Суду України звернулися 47 народних депутатів України з клопотанням визнати неконституційними частини третю, шосту статті 1, частини першу, другу, третю, четверту, восьму статті 3, пункт 2 частини п'ятої статті 5, пункт 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про очищення влади».
23.03.2015 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про очищення влади».
Ухвалою Конституційного Суду України від 06.07.2017 року об'єднано конституційні провадження у справах за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-У1І, 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті З, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону, Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього закону та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 4 цього закону в одне конституційне провадження у справі.
Наразі, вищезазначені подання перебувають на розгляді Конституційного Суду України.
Проте, станом на дату прийняття даної ухвали та подання клопотання про поновлення провадження у справі, судом конституційної юрисдикції остаточного рішення не прийнято.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення розгляду справи у межах розумного строку, суд вважає необхідним поновити провадження у даній справі.
Керуючись статтями 12, 35, 171, 237 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Прийняти до провадження справу №826/17803/14, розгляд якої здійснюватиметься суддею Донцем В.А.
2. Поновити провадження в адміністративній справі №826/17803/14.
3. Здійснити розгляд справи спочатку за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче судове засідання, яке відбудеться 20 листопада 2024 року о 09:20 год. у приміщенні Київського кружного адміністративного суду за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, корпус 1 (поверх 6), зала судового засідання №618.
5. Встановити строки для подання зав по суті та доказів (за потреби):
відповідачу - п'ятнадцять днів з дня вручення (отримання) цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача;
позивачу - десять днів, з дня наступного за днем отримання відзиву, для подання відповіді на відзив;
відповідачу - десять днів, з дня наступного за днем отримання відповіді на відзив, для подання заперечень.
Докази подаються в строки, встановлені для подання зав по суті.
6. Дату судового розгляду справи по суті визначити за наслідками підготовчого провадження.
7. Роз'яснити, що подання заяв по суті справи (відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечення) є правом сторони, такі заяви повинні відповідати вимогам, встановленим статтями 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України та подаватись до суду з доказами їх направлення з додатками іншій стороні.
У разі ненадання відповідачем відзиву, у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішуватиме справу за наявними доказами.
Докази надаються до суду відповідно до статті 79 цього Кодексу.
Заяви з процесуальних питань подаються до суду з доказами їх направлення з додатками іншій стороні та повинні відповідати вимогам, встановленим статтями 166-167 Кодексу.
8. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/ а також в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
9. Про права і обов'язки учасників справи, сторін, які визначені статтями 44, 47, 198 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи можуть ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15#Text.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про прийняття адміністративної справи до провадження.
Суддя Донець В.А.