Постанова від 22.10.2024 по справі 549/488/24

Справа №549/488/24

провадження № 3/549/149/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2024 року селище Чорнухи

Суддя Чорнухинського районного суду Полтавської області Глущенко Н.М. за участі секретаря Зуб РВ., з участю прокурора Мрічко В.І., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , працює головним бухгалтером СКП «Чорнухи Зеленбуд»,

за ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УС Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №243 від 10 жовтня 2024 року складеного начальником 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України Калашник В.В. убачається, що ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради, відповідно до пункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 15 год. 47 хв. 24.09.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №244 від 10 жовтня 2024 року складеного начальником 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України Калашник В.В. убачається, що ОСОБА_1 будучи головним бухгалтером спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради, відповідно до пункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 10 год. 30 хв. 19.09.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №245 від 10 жовтня 2024 року складеного начальником 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України Калашник В.В. убачається, що ОСОБА_1 будучи головним бухгалтером спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради, відповідно до пункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 та абзацу першого пункту 2-7 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення" вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31.01.2024), а саме лише о 11 год. 13 хв. 19.09.2024 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою судді від 16.10.2024 року адміністративні матеріали № 549/488/24 про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, № 549/489/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та № 549/490/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об'єднано в одне провадження з присвоєнням їм спільного № 549/488/24 (провадження № 3/549/149/24).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю та підтвердила обставини, викладені у протоколах про адміністративне правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до Наказу спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради від 15.03.2021 №1 ОСОБА_1 призначено на посаду головного бухгалтера пеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради з 17 березня 2021 року.

Відповідно до Статуту спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради затвердженого рішенням 9-ї сесії восьмого скликання Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області від 08.12.2022 №375, СКП «Чорнухи Зеленбуд» утворене на комунальній власності територіальної громади Чорнухинської селищної ради, засновником підприємства є Чорнухинська селищна рада, місцезнаходження підприємства вул.Центральна,39 селище Чорнухи Лубенський район, Полтавська область, підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Отже, спеціалізоване комунальне підприємство «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради є юридичною особою публічного права, а його головний бухгалтер є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункту 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як головний бухгалтер спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради є посадовою особою юридичної особи публічного права на якого поширюється дія вказаного Закону.

Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 с суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупшією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абзацу першого пункту 2-7 Розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набрав чинності 12.10.2023.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 неодноразово подавала щорічні декларації за 2016-2020 роки, 12.03.2021 подавала декларацію «перед звільненням», тобто останній достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 15 год. 47 хв. 24.09.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2021 рік, о 10 год. 30 хв. 19.09.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2022 рік, , о 11 год. 13 хв. 19.09.2024 подала до Реєстру щорічну декларацію за 2023 рік тобто несвоєчасно.

Згідно табелів обліку робочого часу ОСОБА_1 за січень-березень 2024 року остання на лікарняному не перебувала.

Таким чином поважних причин для несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік 2022 та за 2023 рік у ОСОБА_1 не встановлено.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Вина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами в їх сукупності, а саме: поясненнями ОСОБА_1 ; копією статуту спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради; копією наказу спеціалізованого комунального підприємства «Чорнухи Зеленбуд» Чорнухинської селищної ради від 15.03.2021 №1; копією особової картки ОСОБА_1 ; скріншотом з веб-сайту НАЗК; щорічною декларацією за 2021 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; щорічною декларацією за 2022 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК; щорічною декларацією за 2023 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, суддя дійшла висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення враховуючи положення ст.36 КУпАП, у виді штрафу.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно ч. ч. 1, 2 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст. 33, 34, 35, 36, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 2, 3, 4, 12, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6, ч.1ст.172-6 та ч.1ст.172-6 КУпАП, із врахуванням положень ч.2 ст.36 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять гривень) 60 копійок судового збору.

Роз'яснити ОСОБА_1 про необхідність повідомити суд про сплату судового збору.

У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Чорнухинський районний суд і набирає законної сили після закінчення строку оскарження.

Суддя Н.М.Глущенко