Справа №: 486/1700/24 Провадження № 3/486/895/2024
22 жовтня 2024 року м. Південноукраїнськ
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,
при секретарі Маляновій А.А.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській областіпро притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Няндома, Архангельської області, Російської Федерації, працюючого ВП «ПАЕС» АТ НАЕК «Енергоатом» електриком, пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №196914 від 20 вересня 2024 року, станом на 20 вересня 2024 року ОСОБА_1 порушив строки реєстрації газового пістолета ПГШ-790; н 9мм; № НОМЕР_1 ; дозвіл - НОМЕР_2 строком до 19 жовтня 2022 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 195-2 КУпАП, як порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що за місяць до закінчення дозволу зателефонував працівнику поліції, який сказав читати наказ № 195 від 18 березня 2022 року, яким під час дії воєнного стану в Україні строк дії дозволів продовжується на період до 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні. Зі зброєю та дозволом працює на ПАЕС.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши докази в сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
В силу ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України № 195 від 18 березня 2022 року Про продовження строку дії дозволів у сфері обігу зброї, пристроїв та вибухових матеріалів під час дії воєнного стану в Україні (далі Наказ), під час дії воєнного стану в Україні строк дії дозволів, визначених Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077 (далі - Інструкція), продовжено на період до 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.
Як вбачається з дозволу № 014510 ОСОБА_1 було видано право на зберігання газової зброї ПГШ-790.
Газові пістолети ПГШ-790, укомплектовані змінними дросельною і чоковою ствольними втулками, не відповідають технічним умовам на їх виробництво та за своїми властивостями відносяться до вогнепальної зброї, а тому, відповідно до вищевказаного наказу, не потребують продовження строку його реєстрації на період до 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.
Вищевказане свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття адміністративного провадження.
За таких обставин, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушеннязакрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення - за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського
міського суду Г.А. Далматова