Справа № 481/1537/24
Провадж. № 3/481/853/2024
іменем України
23.10.2024 року м. Новий Буг
Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Вжещ С.І., за участю секретаря судових засідань Юхименко Т.М., розглянувши в м. Новий Буг справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу поліції № 1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого різноробочим у Софіївській ОТГ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
07.09.2024 року відносно ОСОБА_1 , поліцейським СРПП ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області старшим сержантом поліції Снігур В.С., складено протокол серії ВАД №360500 про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, про те, що 12.07.2024 року о 00:10 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , стукав у вікна та двері домоволодіння гр. ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надав.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами.
Протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 360500 від 07.09.2024 року, який складено відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, рапортом чергового ВП №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області від 12.07.2024 року, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 12.07.2024 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 07.09.2024 року, з яких вбачається, що 12.07.2024 року о 00:10 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , стукав у вікна та двері домоволодіння гр. ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
Наведені вище докази вказують на те, що ОСОБА_1 стукав у вікна та двері домоволодіння гр. ОСОБА_2 , що вказує на вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Разом з тим відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Як видно з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено 12.07.2024 року, при цьому справа про адміністративне правопорушення надійшла до судді Вжещ С.І. 17.10.2024 року.
Справу було призначено до розгляду на 09:05 год. 23.10.2024 року.
На день розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП вже закінчилися, що відповідно до п.7 ст.247 КУпАП є підставою для закриття справи.
Керуючись ст. 38, 247, 268, 284, 287 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП та провадження по вказаній адміністративній справі відносно нього закрити, у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя С.І.Вжещ