Справа № 560/15298/24
іменем України
22 жовтня 2024 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить скасувати постанову №1628 від 23.09.2024 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП (штраф), справу про адміністративне правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить її розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
З матеріалів позову встановлено, що ОСОБА_1 оскаржує постанову у справі про адміністративне правопорушення, якою він притягнутий до адміністративної відповідальності за відмову від проходження військово - лікарської експертизи (ч. 3 ст. 210-1 КУпАП).
Отже, спір стосується правовідносин, які пов'язані з питанням притягнення особи до адміністративної відповідальності, що врегульовано нормами КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Стаття 286 КАС України визначає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами.
Отже, предметно вказаний спір належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Передача справ з одного адміністративного суду до іншого визначена ст. 29 КАС України. Виходячи з приписів частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України щодо застосування судом закону за аналогією, правила щодо передачі адміністративного позову з одного суду до іншого в цьому випадку мають визначатись з урахуванням норм, які передбачають передачу справ за територіальною підсудністю. Враховуючи вказане у позовній заяві місцезнаходження сторін (м. Кам'янець-Подільський) справа підсудна Кам'янець - Подільському міськрайонному суду Хмельницької області як адміністративного суду.
Згідно з п. 2 ч. 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У свою чергу, розгляд цієї справи неналежним судом призведе до прийняття судом рішення з порушенням правил предметної підсудності, що за приписами ч. 1 статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України матиме наслідком скасування такого рішення.
З огляду на це, матеріали справи №560/15298/24 необхідно передати до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області як адміністративного суду.
Керуючись статтями 29, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративну справу №560/15298/24 передати для розгляду до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області як адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя І.С. Козачок