Справа № 161/14700/24
Провадження № 3-в/161/80/24
про розстрочення виконання постанови
м.Луцьк 17 жовтня 2024 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення № 161/14700/24; провадження № 3/161/4977/24,-
26 вересня 2024 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшла заява ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19 вересня 2024 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в частині стягнення штрафу у розмірі 34 000 гривень, строком на 10 місяців.
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19 вересня 2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки. Постанова набрала законної сили - 01 жовтня 2024 року.
Згідно ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову. Відповідно до ч. 2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 33 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
За вимогами ч. 1 ст. 303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом 3х місяців з дня винесення. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Згідно зі статтею 268 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є забезпечення виконання винесеної постанови, що обумовлює необхідність застосування усіх передбачених КУпАП заходів забезпечення виконання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та застосування накладеного адміністративного стягнення.
Таким чином, враховуючи що, розмір штрафу, який призначений судом як адміністративне стягнення, та який в свою чергу є достатньо великим в порівнянні з встановленою в Україні мінімальною заробітною платою, ОСОБА_1 немає офіційного місця працевлаштування, отже не отримує стабільного доходу, а тому, сплата штрафу в розмірі 34 000 гривень одним платежем становитиме для правопорушника надмірний тягар, отже суд приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 19 вересня 2024 року в частині накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 34 000 гривень строком на 10 (десять) місяців.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 301,304,307 КпАП України, суд,-
Керуючись ст.ст. 301, 304 КУпАП, Статтею 33 Закону України "Про виконавче провадження" суд,-
Заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення № 161/14700/24; провадження № 3/161/4977/24 - задовольнити.
Розстрочити ОСОБА_1 виплату суми штрафу у розмірі 34 000 (тридцять чотири тисячі ) гривень строком на 10 (десять) місяців, з виплатою штрафу рівними частинами - по 3 400 ( три тисячі чотириста) гривень щомісячно, починаючи з дня набрання постанови законної сили.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Строк пред'явлення до примусового виконання постанови Луцького міськрайонного суду від 19 вересня 2024 року у справі № 161/14700/24; провадження № 3/161/4977/24 в частині накладання адміністративного стягнення у виді штрафу рахувати протягом трьох місяців, з моменту закінчення строку встановленої відстрочки.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т. М. Філюк