Єдиний унікальний номер №943/1956/24
Провадження №3/943/892/2024
21 жовтня 2024 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Відділення поліції №2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, гр. України, проживаючого та зареєстрованого АДРЕСА_1 , раніше протягом року до адмінвідповідальності не притягувався,
за ч. 4 ст. 121 КУпАП, -
як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №116081 від 22.08.2024 року, гр. ОСОБА_2 22.08.2024 року о 15.32 год. на А/Д Т1806 с. Заводське-с.Топорів, керуючи транспортним засобом Dodge Ram Van, д.н.з. НОМЕР_1 , не виконав вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, яка була завчасно подана, за допомогою проблискових маячків, червоного та синього кольору, а також звукової сирени, автомобіль зупинено шляхом підрізання в сторону оборони, перегороджування проїзду, чим порушив вимоги п. 2.4 ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, яке передбачене ч. 1 ст. 122-2 КУпАП..
Правопорушник в судовому засіданні вину не визнав повністю, пояснив, що на відео рухається не його транспортний засіб і не він. Чому на нього складено адміністратиний протокол не розуміє, адже на вимоги працівників поліції завжди зупиняється. Таких випадків у нього не було.
Дослідивши наявні у справі докази, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із вимогами статті 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчинення та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, встановлюється наявними у справі доказами, якими відповідно до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, які встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта та інші.
У відповідності до норми статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З огляду на викладене, матеріали справи не дають підстави дійти висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, оскільки надані докази є суперечливими. На відео, яке долучено працівниками поліції до матеріалів справи учасником не є ОСОБА_2 та не його транспортний засіб
Згідно ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративніправопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
А тому, з огляду на вищевказане суддя приходить до переконання, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.122-2 КУпАП не доведена і провадження по справі необхідно закрити в зв'язку з відсутністю в його діях події і складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.7, ч.4 ст.121, 245, 247,251,279,280,283,284,294 КУпАП України, суддя,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП, закрити за відсутністю у його діях складу даного адміністративного правопорушення на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Г. О. Шендрікова