Ухвала від 22.05.2009 по справі 24/0254

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

22.05.09 Справа№ 24/0254

Суддя Хабіб М.І. при підготовці позовної заяви

За позовом: товариства з обмеженою відповідальністю „Вітаконс”, м.Львів

До відповідача: Управління майном спільної власності Львівської обласної ради, м.Львів

Про:

- скасування наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради №93-в від 31.12.20-08року в частині затвердження звіту про оцінку нежитлових приміщень за адресою м.Львів вул. Б.Хмельницького, б.124, виданого Інститутом підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті „Львівська політехніка”;

- зобов'язання Управління майном спільної власності Львівської обласної ради провести повторну незалежну оцінку нежитлових приміщень у м. Львові по вул. Б.Хмельницького,124, загальною площею1275,7м.кв., для визначення ціни продажу при укладені договору купівлі-продажу нежитлових приміщень у м.Львові по вул.. Б.Хельницького,124, загальною площею 1275,7 м.кв. шляхом викупу в процесі приватизації.

ВСТАНОВИВ:

що названа позовна заява не може бути прийнята до розгляду з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім, зокрема, спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

4) справи, що виникають з корпоративних відносин.

Відповідно до вимог ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.

Отже, при затвердженні звіту про оцінку нежитлових приміщень Управління майном спільної власності Львівської обласної ради виступає як суб'єкт владних повноважень при здійсненні управлінських функцій, дії чи бездіяльність якого оскаржуються в порядку адміністративного судочинства.

Крім того, затвердження звіту про оцінку майна передує укладенню договору купівлі-продажу.

Відповідно до інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування норм ГПК України, порушені в доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007р.» від 14.08.2007р. №01-8/675 з наступними змінами і доповненнями, за змістом і направленістю Закону України від 15.12.2006р. № 483-У «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» його прийняття не виключає до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів розгляду місцевими і апеляційними господарськими судами справ у спорах про визнання недійсними актів державних та інших органів, які не відповідають законодавству і порушують права та охоронювані законом інтереси підприємств та організацій.

Оскільки на момент подання позову Львівський окружний адміністративний суд почав свою діяльність, то даний спір не підвідомчий господарським судам.

На підставі викладеного та керуючись ст.12, п.1 ч.1 ст.62 ГПК України суддя

УХВАЛИВ:

1. У прийнятті позову відмовити.

Додаток: позовна заява з доданими матеріалами на 54 аркушах.

Суддя