про передачу адміністративної справи за підсудністю
21 жовтня 2024 року Київ 320/28840/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Головного управління ДПС у Вінницькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДПС у Вінницькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України до ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 податковий борг у сумі 18 003,24 грн.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства та чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вимогам статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Отже, належним і компетентним судом у розумінні процесуального закону є суд, який розглядає та вирішує справу за позовною заявою, поданою із дотриманням правил інстанційної, предметної і територіальної підсудності.
Поняття "підсудність" розкривається законодавцем у параграфі 3 глави 2 розділу І Кодексу адміністративного судочинства України та визначається останнім, як територіальна юрисдикція, питання якої врегульовані положеннями статей 25-30 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Таким чином, Кодексу адміністративного судочинства України встановлює декілька видів територіальної підсудності, в тому числі: загальну (залежно від місця проживання чи місцезнаходження відповідача) та альтернативну (за вибором позивача).
З огляду на предмет позову, у даному випадку, застосуванню належать положення частини першої статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна підсудність справи за місцем реєстрації відповідача).
У позовній заяві позивач зазначив, що місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_1 .
Суд звертався до відповідних органів реєстрації місця перебування та місця проживання особи з запитом щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 , на який 01.10.2024 до суду надійшла інформація про місце проживання відповідача, де зазначено, що ОСОБА_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , гуртожиток, з 19.10.2004 до 01.07.2010.
Відповідно до отриманих відомостей з Єдиного демографічного реєстру місцем реєстрації ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) з 07.08.2018 є: АДРЕСА_2 .
Отже, адміністративна справа № 320/28840/24 не підсудна Київському окружному адміністративному суду, позаяк вирішення спору за місцем реєстрації відповідача має здійснюватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на с-ще Оратів Вінницької області (Вінницький окружний адміністративний суд).
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо під час відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частин шостої і восьмої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
З огляду на непідсудність цієї справи Київському окружному адміністративному суду, суд уважає за необхідне передати адміністративну справу № 320/28840/24 на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 19, 20, 25, 26, 29, 243, 248, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративну справу № 320/28840/24 за позовом Головного управління ДПС у Вінницькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Передачу здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення такої без задоволення.
Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Суддя Басай О.В.