21 жовтня 2024 року о/об 11 год. 10 хв.Справа № 280/8071/24 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012)
про визнання протиправною бєздіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не нарахування та невиплати із 20.02.2024 підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити із 20.02.2024 нарахування та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ, у розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік) щомісячно до зміни законодавчого регулювання цих правовідносин без обмеження в часовому проміжку.
У позовній заяві зазначено: «… До Головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області про перерахунок пенсії я звернулась у червні 2024 року. Листом від 17.07.2024 року №12644-11276/П-02/8-0800/24 мені повідомили, шо для проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України 796 з 01.02.2024 року не має підстав. Вважаю, що визнання неконституційним положень підпункту 7 пункту 4 розділу І Закону №76-VІІІ, якими виключено, зокрема, статтю 39 Закону №796-ХІІ, з 17 липня 2018 року я маю законне право на щомісячне отримання підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, встановленого частиною другою статтею 39 Закону №796-ХІІ в редакції, діючій до моменту її виключення, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, а бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати такого підвищення з 17 липня 2018 року є протиправною. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… За матеріалами електронної пенсійної справи, позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 158 (далі - Закон №1058), не є працюючим пенсіонером. … 28 грудня 2014 року прийнято Закон № 76-VII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України, який набрав чинності 01 січня 2015 року, підпунктом 7 пункту 4 Розділу І якого внесено зміни до Закону №796-XII шляхом виключення статей 31, 37, 39 та 45. 04.02.2016 прийнятий Закон України "Про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 987-VIII, який згідно з розділом ІІ Прикінцеві положення набрав чинності з 01.01.2016, а також включив до Закону № 796-XII статтю 39 наступного змісту: "Громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України." Стаття 39 Закону № 796-XII у редакції, чинній до 01.01.2015, була викладена так: «Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться оплата в таких розмірах»: -у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; -у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; -у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата З урахуванням положень Закону № 987-VIII від 04.02.2016, редакція статті 39 Закону № 796-XII, що діє з 01.01.2016 не передбачає виплати для тієї категорії постраждалих від ЧАЕС, до якої віднесено позивача. Так, положення ст. 39 Закону № 796 передбачають: громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України. На підтвердження вимог позивач надає довідку від 07.08.2024 р. про те, що вона з 26.04.1986 по 01.04.2014 постійно була зареєстрована і працювала в АДРЕСА_3 , та з 03.08.2022 р. по теперішній час проживає в АДРЕСА_3 без реєстрації. Тобто, позивач проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, належить до 3 категорії постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Однак позивач не працює, тому згідно з чинним законодавством не має права отримувати виплату за ст. 39 Закону № 796. Посилаючись на Рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 року № 6-р/2018, позивач стверджує про наявність права на отримання доплати до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII, у зв'язку з чим і просить зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити доплату. Рішенням Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 визнано такими, що не відповідають Конституції України, окремі положення Закону України від 28.12.2014 № 76- VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», зокрема, підпункт 7 пункт 4 розділу І - щодо виключення статті 39. При цьому Конституційним Судом України не проаналізовано редакцію Закону № 987 станом на дату ухвалення рішення від 17.07.2018 № 6-р/2018. Тобто, судом визнано неконституційним виключену ст. 39 Закону № 796, а не чинну редакцію ст. 39 Закону № 796. Закон № 987 є чинним, в установленому законом порядку його не визнано неконституційним, відповідно він підлягає застосуванню. Отже, з 01.01.2016 чинною є норма, якою передбачено доплату громадянам, які працюють у зоні відчуження. Оскільки позивач не працює, відсутні підстави для виплати доплати згідно зі ст. 39 Закону № 796. Сам факт проживання у зоні гарантованого добровільного відселення не надає права на отримання виплати. Водночас повідомляємо, що позивачу було проведено перерахунки пенсії згідно із чинним законодавством, що підтверджується наданими розрахунками. Так, з 1 березня 2024 року проведено перерахунок пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та згідно з пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Відповідно до п. 13 Постанови КМУ від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та п. 5 Постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 112, щомісячна додаткова пенсія виплачується у таких розмірах: 2) особам, що належать до категорії 3 - 113,88 гривні. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати з 01.03.2024 збільшився на 262,73 грн, з урахуванням додаткової пенсії у розмірі 113,88 грн. Згідно зі ст. 42 Закону 1058, для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. З 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють). З 1 квітня 2024 року було підвищено мінімальну пенсію до 3200,00 грн. (40% від збільшеної мінімальної заробітної плати 8000,00 грн.), визначеної Законом України від 09.11.2023 № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Після проведеного перерахунку, у зв'язку з перерозподілом складових пенсійної виплати (збільшення доплати 65 р. до 40% МЗП 3200,00 (8000,00 х 40%) та зменшення доплати 65- річним до 3370,00 грн.), розмір пенсійної виплати з 01.04.2024 не змінився. В подальшому розмір пенсії буде переглядатися відповідно до змін законодавства. За приведених обставин, доводи позивача з приводу протиправної бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області щодо не нарахування та невиплати позивачці підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру є безпідставним. Таким чином, виходячи з вищезазначеного, дії відповідача не суперечать чинному законодавству України, тому, підстави для задоволення вимог позивача повністю відсутні. Враховуючи усе вищенаведене вважаємо, що відповідач діяв на підставі та у межах повноважень у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою судді від 02.09.2024 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Відповідно до Паспорта громадянина України НОМЕР_2 (виданого 14.12.2014 Шевченківським РВ у м.Запоріжжі УДМС України в Запорізькій області) ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Майдан Маневицького району Волинської області та її зареєстрованим місцем проживання з 25.12.2014 є: АДРЕСА_4 .
Згідно з Свідоцтвом про шлюб Серії НОМЕР_3 між ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) укладено 21.10.2014 шлюб, прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу - ОСОБА_4 .
У Довідці від 07.08.2024 за №934, виданій старостою сіл Троянівка, Бережниця, Майдан, Черськ, зазначено: «… ДОВІДКА Видана виконавчим комітетом Маневипької селищної ради гр. ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те що вона із 26.04.1986 р. по 01.04.2014 р. дійсно постійно була зареєстрована і проживала в АДРЕСА_3 , та з 03.08.2022 р. по теперішній час проживає в АДРЕСА_3 без реєстрації. с. Майдан Маневицького району (відповідно Постанови Верховної Ради України віл 17.08.2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» в даний час Камінь-Капіирського району) Волинської області, яке згідно постанови Кабінету Міністрів України віл 23 липня 1991 року №106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» включено в перелік населених пунктів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС і віднесено до зони гарантованого (добровільного) відселепня. Підства: погосподарські книги с. Майдан. Довідка видана для пред'явлення за місцем вимоги. …».
У листі ГУ ПФУ в Запорізькій області від 17.07.2024 за №12644-11276/П-02/8-0800/24 на адресу ОСОБА_1 зазначено: «… Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянуло Ваше звернення та, в межах компетенції, повідомляє. За матеріалами електронної пенсійної справи Ви отримуєте пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України №1058-ІV від 09.07.2003 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058) та є не працюючим пенсіонером. Щодо перерахунку пенсії відповідно до статті 39 Закону України від 28.02.1991 року №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами, далі - Закон № 796) повідомляємо наступне. У своїй діяльності органи Пенсійного фонду України керуються виключно Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституцією та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, Положенням про Пенсійний фонд України, а також постановами правління та наказами Фонду. Статтю 39 Закону № 796 (якою передбачалася виплата підвищення до пенсій непрацюючим особам, що проживають у зонах радіактивного забруднення) включено з 01.01.2015 на підставі Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII (чинний з 01.01.2015) «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України». З 01.01.2016 відповідно до Закону України від 04.02.2016 № 987-VIII «Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 987), до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» включено статтю 39 такого змісту: «Громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України». Рішенням Конституційного Суду України від 17.07.2018 № 6-р/2018 визнано такими, що не відповідають Конституції України, окремі положення Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», зокрема, підпункт 7 пункт 4 розділу І - щодо виключення статті 39. При цьому Конституційним Судом України не проаналізовано редакцію Закону № 987 станом на дату ухвалення рішення від 17.07.2018 № 6-р/2018. Тобто, судом визнано неконституційним виключення ст. 39 Закону № 796, а не чинну редакцію ст. 39 Закону № 796. Водночас, Законом № 987 є чинним, в установленому законом порядку його не визнано неконституційним, відповідно він підлягає застосуванню. Отже, з 01.01.2016 чинною є норма, якою передбачено доплату громадянам, які працюють у зоні відчуження. Оскільки до категорії осіб, які працюють у зоні відчуження, Ви не належите, то підстав для виплати Вам доплати, передбаченої ст. 39 Закону № 796, немає. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (далі - Постанова 185) та згідно з пунктом 8 Прикінцевих положень Закону України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 березня 2024 року проведено перерахунок пенсій. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати, з урахуванням додаткової пенсії, особам, віднесених до 3 категорії постраждалих від Чорнобильської катастрофи у розмірі 113,88 грн. відповідно до Постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 112, з 01.03.2024 збільшився на 262,73 грн. Статтею 42 Закону 1058 визначено, зокрема, що у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до п. 2 ст. 28 Закону 1058 (крім пенсіонерів, які працюють). З 1 квітня 2024 року було підвищено мінімальну пенсію до 3200,00 грн. (40% від збільшеної мінімальної заробітної плати 8000,00 грн.), визначеної Законом України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Після проведеного перерахунку, у зв'язку з перерозподілом складових пенсійної виплати (збільшення доплати 65 р. до 40% МЗП 3200,00 (8000,00 х 40%) та зменшення доплати 65- річним до 3370,00 грн.), розмір пенсійної виплати з 01.04.2024 не змінився. В подальшому розмір пенсії буде переглядатися відповідно до змін законодавства. У разі незгоди з викладеним Ви маєте право на оскарження до Пенсійного фонду України або в судовому порядку. …».
Судом досліджено: Посвідчення Серії НОМЕР_4 ; Довідку від 03.08.2022 за №760-7001393234 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; інші документи наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.
У розділі І Закону України від 28.12.2014 за №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» зазначено: «… І. Внести зміни до таких законодавчих актів України: … 4.У Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 178 із наступними змінами): … 7) статті 31, 37, 39 та 45 виключити; …».
Однак, у Рішенні Конституційного Суду України від 17.07.2018 за №6-р/2018 (Справа № 1-11/2018(3830/15)) зазначено: «… Конституційний Суд України ВИРІШИВ: 1.Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними): - підпункт 2, абзаци перший, другий підпункту 3, підпункт 4, абзаци перший, другий підпункту 5, абзаци перший - четвертий підпункту 6, підпункт 7 пункту 4 розділу I Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року №76-VIII; …».
Судом вивчено норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та інші норми права, які стосуються предмету спору.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин судом враховано висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Великої Палати Верховного Суду від 04.04.2024 у справі №240/19227/21 (провадження №11-18апп24), зокрема - «… 6.36. Підсумовуючи, Велика Палата Верховного Суду висновує, що норма пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1774-VIIІ (в частині інших виплат, щодо яких не застосовується мінімальна заробітна плата як розрахункова величина) поширюється на підвищення (доплату) до пенсій непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення, а відтак розмір підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам на підставі статті 39 Закону №796-ХІІ (у редакції, яка діяла до 01.01.2015) встановлюється із застосуванням як розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня відповідного календарного року, а не мінімальної заробітної плати. …».
Також, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин судом враховано висновки щодо застосування норм права, викладені, наприклад, в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 01.05.2024 у справі №240/27207/22 (адміністративне провадження № К/990/31845/23).
З огляду на наведене, є не обґрунтованою позовна вимога у частині - «… у розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік) …».
Також, суд не може вирішувати публічно-правовий спір на майбутнє.
Звідси, є не обґрунтованою позовна вимога у частині - «… щомісячно до зміни законодавчого регулювання цих правовідносин без обмеження в часовому проміжку. …».
З метою захисту прав та інтересів позивача, з огляду на приписи ч.2 ст.9, ч.2 ст.245 КАС України, суд вважає за можливе: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо ненарахування та невиплати із 20.02.2024 підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити із 20.02.2024 нарахування та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ, у розмірі, що дорівнює двом прожитковим мінімумам для працездатних осіб, розмір якого встановлено законом на 01 січня календарного року.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Ухвалою суду від 02.09.2024 позивача звільнено від сплати судового збору. Інші судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 371 КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправною бєздіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо ненарахування та невиплати із 20.02.2024 підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити із 20.02.2024 нарахування та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_1 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення у розмірі визначеному ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 за №796-ХІІ, у розмірі, що дорівнює двом прожитковим мінімумам для працездатних осіб, розмір якого встановлено законом на 01 січня календарного року.
В іншій частині позовної заяви - відмовити.
У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення виготовлено у повному обсязі 21.10.2024.
Суддя О.О. Прасов