Постанова від 21.10.2024 по справі 361/10156/24

21.10.2024

Справа № 361/10156/24

Провадження № 3/361/4850/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2024 року м. Бровари

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василенко Т. К., розглянувши матеріали, які надійшли з Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

09 вересня 2024 року близько 19 год. 11 хв. по вул. Ступака, с. Бервиця, гр. ОСОБА_1 висловлювалася нецензурною лайкою на адресу гр. ОСОБА_2 , внаслідок чого порушила громадський порядок і спокій громадян.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що у неї є конфлікт із гр. ОСОБА_2 , який відносно неї також висловлюється нецензурною лайкою.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали, суддя дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 243735 від 02.10.2024 року, письмовими поясненнями гр. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 02 жовтня 2024 року.

Таким чином ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суд не вбачає.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, суд вважає вчинене ОСОБА_1 правопорушення малозначним, а тому вважає можливим звільнити останню від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження органом (посадовою особою), який уповноважений розглядати справу, виноситься постанова про закриття справи.

Керуючись ст. 22, ст. 173, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 на підставі ст. 22 КУпАП звільнити від адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10-ти днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Броварський міськрайонний суд Київської області.

Суддя: Т. К. Василенко

Попередній документ
122437108
Наступний документ
122437110
Інформація про рішення:
№ рішення: 122437109
№ справи: 361/10156/24
Дата рішення: 21.10.2024
Дата публікації: 23.10.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Дрібне хуліганство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (21.10.2024)
Дата надходження: 09.10.2024
Предмет позову: ст.173 КУпАП
Розклад засідань:
21.10.2024 14:20 Броварський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВАСИЛЕНКО ТЕТЯНА КАЗИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ВАСИЛЕНКО ТЕТЯНА КАЗИМИРІВНА
орган державної влади:
Броварський РУП
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Настичук Людмила Василівна