Справа №461/6056/24
Провадження №3/461/2459/24
15 жовтня 2024 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Романюк В. Ф. за участю представника митниці Лубоцького Б.І., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Куликовець І.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Львівської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , серія і номер закордонного паспорта НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер невідомий,
за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України,-
встановив:
згідно протоколу про порушення митних правил №0840/20900/24 від 03.07.2024 р., 03.11.2023 року о 02:30 через пункт пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці під керуванням громадянина України ОСОБА_1 ввезено транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 з наданням митному органу як підставу для його ввезення наступних документів: закордонний паспорт НОМЕР_3 виданий 19.11.2018, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , лист звернення НОМЕР_5 прикордонного заводу Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) від 01.09.2023 б/н, декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, в яких зазначено одержувачем військова частина НОМЕР_6 .
Листом НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 22.03.2024 №06.2.2/2286-24-Вих «Про надання інформації» Львівську митницю повідомлено про не підтвердження факту надходження та поставлення на облік транспортного засобу «MERCEDES- BENZ», номер кузова НОМЕР_2 , а також зазначено, що заявки на отримання вказаного транспортного засобу НОМЕР_5 прикордонним загоном громадським організаціям, фізичним особам, органам митної служби та обласним цивільно-військовим адміністраціям не надавались.
Отже, громадянином ОСОБА_2 було ввезено транспортний засіб «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 на митну територію України в якості гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_6 , який в подальшому не передано та подано документи, що містять неправдиві відомості щодо одержувача гуманітарної допомоги.
Відповідно до службової записки управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Львівської митниці щодо вартості предметів (транспортних засобів) від 24.04.2024 №15/15-02/15811, вартість транспортного засобу «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 становить 5500 євро, що станом на 03.11.2023 згідно з курсом НБУ відповідає сумі 212686,65 грн.
З метою отримання пояснень від гр. ОСОБА_1 та прийняття ним участі у складанні протоколу про порушення митних правил Львівською митницею на його адресу скеровано лист від 09.04.2024 №20-03/20-03/10/10446 яким громадянину запропоновано прибути до Львівської митниці. Однак гр. ОСОБА_1 у вказані терміни не з'явився та про причини неявки не повідомив.
Таким чином, на думку митного органу, громадянином України ОСОБА_1 вчинено переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного контролю як підставу для такого переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару.
Дії ОСОБА_1 , митним органом кваліфіковано ч.1 ст.483 МК України, як такі, що спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
У судовому засіданні представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвокат Куликовець І.М. подав до суду заперечення на протокол про порушення митних правил, відповідно до яких зазначає про відсутність у діях ОСОБА_1 складу цього правопорушення, оскільки останній на законних підставах ввіз на митну територію України гуманітарну допомогу, автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 , такий автомобіль було передано представникам Держприкордонслужби України та в подальшому поставлений на облік саме як отримана гуманітарна допомога, а тому в його діях відсутня суб' єктивна сторона вказаного правопорушення, а саме вина у формі умислу, спрямованого на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, який передбачає диспозиція ч.1 ст.483 МК України.
У судовому засіданні представник Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцький Б.І. зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване, тому до останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.483 МК України.
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного висновку.
За положеннями п.3 ч.1 ст.8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.
Відповідно до ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на відповідні суспільні відносини у сфері державної митної справи.
Згідно ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов. що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень. запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Суд встановив, що 03 липня 2024 року головним державним інспектором оперативного відділу №1 управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Львівської митниці Собко В.С. відносно ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил №0840/20900/24, відповідно до якого 03.11.2023 року о 02:30 через пункт пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці під керуванням громадянина України ОСОБА_1 ввезено транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 з наданням митному органу як підставу для його ввезення наступних документів: закордонний паспорт НОМЕР_3 виданий 19.11.2018, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , лист звернення НОМЕР_5 прикордонного заводу Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_6 ) від 01.09.2023 б/н, декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, в яких зазначено одержувачем військова частина НОМЕР_6 .
Листом НОМЕР_5 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 22.03.2024 №06.2.2/2286-24-Вих «Про надання інформації» Львівську митницю повідомлено про не підтвердження факту надходження та поставлення на облік транспортного засобу «MERCEDES- BENZ», номер кузова НОМЕР_2 , а також зазначено, що заявки на отримання вказаного транспортного засобу НОМЕР_5 прикордонним загоном громадським організаціям, фізичним особам, органам митної служби та обласним цивільно-військовим адміністраціям не надавались.
Отже, громадянином ОСОБА_2 було ввезено транспортний засіб «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 на митну територію України в якості гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_6 , який в подальшому не передано та подано документи, що містять неправдиві відомості щодо одержувача гуманітарної допомоги.
Відповідно до службової записки управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Львівської митниці щодо вартості предметів (транспортних засобів) від 24.04.2024 №15/15-02/15811, вартість транспортного засобу «MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 становить 5500 євро, що станом на 03.11.2023 згідно з курсом НБУ відповідає сумі 212686,65 грн.
Таким чином, на думку митного органу, громадянином України ОСОБА_1 вчинено переміщення через митний кордон України товару з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митного контролю як підставу для такого переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару.
Як вбачається із наявного в матеріалах справи листа про надання заяви від 01.09.2023 року, НОМЕР_7 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_6 ) звернувся до ОСОБА_3 з проханням про сприяння у забезпеченні персоналу автобусом на 20-40 посадкових місць для виконання службових обов'язків.
Листом, який наявний в матеріалах справи, підтверджується той факт, що автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 належав міжнародному фонду та ОСОБА_4 (який є агентом міжнародного фонду), був придбаний міжнародним фондом та Міхолем О'Гьорлі з метою безоплатної передачі на користь України, та цим листом гарантували передати транспортний засіб НОМЕР_8 прикордонному загону Державної прикордонної служби України після доставки в м. Київ.
Також, належність даного транспортного засобу ОСОБА_4 підтверджується свідоцтвом про реєстрацію НОМЕР_4 , виданого республікою ОСОБА_5 , де він зазначений в розділі “зареєстрований власник».
У судовому засіданні встановлено, що між Міжнародним фондом в особі Міхола О'Гьорлі та НОМЕР_9 прикордонним загоном Держприкордонслужби України було складено акт приймання передачі транспортного засобу “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 , який підписаний отримувачем, тобто НОМЕР_9 прикордонним загоном Держприкордонслужби України.
В подальшому, з метою доставки даного транспортного засобу на територію України в місто Київ, було залучено ТОВ “Західметалпромсервіс» в якості перевізника.
Водієм від ТОВ “Західметалпромсервіс» був ОСОБА_1 , який згідно наказу №34 від 01.11.2023 року був відряджений до Польщі в період з 01.11.2023 року по 04.11.2023 року з метою перевезення автомобіля “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 до міста Києва.
Під час передачі даного автомобіля, водію ОСОБА_1 було надано товаросупровідні документи, а саме: лист звернення НОМЕР_10 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_6 ) від 01.09.2023 року; свідоцтво про реєстрацію, виданого республікою Ірландія; лист фонду. Перевезення автомобіля “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 здійснювалось транспортним засобом з номерними знаками НОМЕР_11 / НОМЕР_12 .
03.11.2023 року під час перетину митного поста “Мостиська» Львівської митниці водієм ОСОБА_1 було ввезено транспортний засіб “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 з наданням митному органу відповідних товаросупровідних документів, які були надані йому відправником, декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою.
Також було складено CMR977457, де було зазначено: відправник Міжнародний фонд в особі Міхола О'Гьорлі; місце розвантаження Київ; одержувач НОМЕР_7 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_6 ); перевізника ТОВ “Західметалпромсервіс» та гуманітарну допомогу автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 .
Після проходження митного контролю та ввезення автомобіля на митну територію України, водій ОСОБА_1 04.11.2023 року доставив автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 у м. Київ з подальшою його передачею представникам Державної прикордонної служби України, про що у CMR977457 вантажоодержувачем було проставлено відповідний підпис.
Таким чином, у водія ОСОБА_1 , на думку захисника, відсутній умисел на ввезення автомобіля “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 на митну територію України з поданням неправдивих відомостей, оскільки він лише виконував доручення ТОВ “Західметалпромсервіс», працівником якого був, та надав митному органу ті супровідні документи, які були йому наданні вантажовідправником Міжнародним фондом в особі Міхола О'Гьорлі. Також, ОСОБА_1 не могло бути відомо про обставини надання НОМЕР_9 прикордонним загоном (військова частина НОМЕР_6 ) заявки на отримання даного автомобіля.
Після складення протоколу про порушення митних правил було встановлено, що автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 перебуває на обліку у НОМЕР_13 прикордонному загоні (військова частина НОМЕР_14 ), тобто такий автомобіль було передано для потреб Державної прикордонної служби.
Згідно листа НОМЕР_15 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_14 ) від 05.08.2024 року, автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 було отримано в якості гуманітарної допомоги на безоплатній основі від Міжнародного фонду Ірландії. Передачу транспортного засобу здійснив представник Міжнародного фонду Ірландії Міхол О'Гьорлі, а перегін автомобіля через митний пост “Мостиська Львівської митниці здійснив ОСОБА_1 .
Також, НОМЕР_16 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_14 ) надав інвентарну картку № НОМЕР_17 обліку об'єкта основних засобів (автобус Mersedes Benz-814D) та паспорт автомобіля серії НОМЕР_18 з якої вбачається, що автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 перебуває на обліку в НОМЕР_13 прикордонному загоні (військова частина НОМЕР_14 ) з 05.01.2024 року та був отриманий в якості гуманітарної допомоги від Міжнародного фонду Ірландії.
Згідно з диспозицією ст. 483 МК України, відповідальність за вказаною статтею настає у разі переміщення або дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення роду товару згідно з УКТ ЗЕД, та його митної вартості.
Основним безпосереднім об'єктом правопорушення за даною нормою закону є встановлений національним законодавством порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Об'єктивною стороною вказаного адміністративного правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України.
Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю, серед іншого, це їх переміщення через митний кордон з поданням до митного органу України як підстави для переміщення предметів підроблених документів або таких, що одержані незаконним шляхом, містять неправдиві дані чи є підставою для переміщення інших предметів.
Суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України або вивезти за межі території України з порушенням встановленого порядку.
Таким чином, обов'язковою кваліфікуючою ознакою складу даного адміністративного правопорушення є умисел на його вчинення.
Відтак, підставою для складання протоколу про порушення митних правил є наявність усіх елементів складу. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.
Отримувачі гуманітарної допомоги - юридичні особи, а також акредитовані представництва іноземних держав, міжнародних та іноземних гуманітарних організацій в Україні (без створення юридичної особи), визначені у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку отримувачами гуманітарної допомоги.
Набувачі гуманітарної допомоги - фізичні та юридичні особи, які потребують допомоги і яким вона безпосередньо надається. Набувачі гуманітарної допомоги із статусом юридичної особи визначаються відповідно до підпунктів "а", "б", "в", "г", "ґ", "д", "е", "є" пункту 5 цієї статті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» встановлено, що на період дії воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 (декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою) без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Такі товари визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги.
Положеннями ст. 3 ЗУ «Про гуманітарну допомогу» визначено, що підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.
При цьому, зміна отримувача гуманітарної допомоги можлива лише за письмовим погодженням з донором такої допомоги, крім випадків, якщо таке погодження було надано донором під час його пропозиції про надання гуманітарної допомоги або передбачено правочином щодо здійснення гуманітарної допомоги.
Отримувачі гуманітарної допомоги мають право здійснювати розподіл або перерозподіл гуманітарної допомоги між набувачами гуманітарної допомоги з дотриманням її цільового призначення без додаткового погодження з донором. Набувачі гуманітарної допомоги - юридичні особи, визначені підпунктами "а", "б", "в", "г", "ґ", "д", "е", "є" пункту 5 статті 1 цього Закону, мають право здійснювати передачу одержаної від отримувача гуманітарної допомоги іншим набувачам за погодженням з отримувачем такої допомоги, наданим у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з дотриманням її цільового призначення.
Як було встановлено, відповідно до поданої ОСОБА_1 декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 переміщується як гуманітарна допомога для НОМЕР_10 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_6 ).
Як вбачається з листа НОМЕР_10 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_6 ) від 26.03.2024 №30341/8.9, ними автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 не отримано, а лист (звернення) щодо його ввезення не видавався.
Таким чином, на думку митного органу, ОСОБА_1 в декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, отримувачем гуманітарної допомоги зазначив НОМЕР_7 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_6 ), який не отримав такої.
Водночас, 03.11.2023 при переміщенні через митний кордон України ОСОБА_1 надав лист звернення НОМЕР_10 прикордонного загону Держприкордонслужби України та гарантійний лист міжнародного фонду Ірландії, відповідно до яких автомобіль “MERCEDES-BENZ», номер кузова НОМЕР_2 , надається НОМЕР_8 прикордонному загону (військова частина НОМЕР_6 ) як гуманітарна допомога.
Крім цього, в матеріалах справи міститься акт приймання-передачі з печаткою НОМЕР_10 прикордонного загону (військова частина НОМЕР_6 ), що разом із іншими документами підтверджує їх намір отримати такий автомобіль в якості гуманітарної допомоги.
Вказаний автомобіль був ввезений на митну територію України та переданий представникам Державної прикордонної служби України у місті Києві з подальшою передачею кінцевому адресату, однак, з незалежних від ОСОБА_1 підстав такий автомобіль було передано іншому отримувачу, а саме НОМЕР_19 прикордонному загону (військова частина НОМЕР_14 ), що підтверджується наданими суду документами цієї військової частини.
Як встановлено у судовому засіданні, на думку захисника, ОСОБА_1 не мав жодного умислу ввозити даний автомобіль на митну територію України у власних чи інших цілях, окрім як гуманітарної допомого для Державної прикордонної служби, що підтверджується наведеними обставинами. Він, як водій ТОВ “Західметалпромсервісу», лише надавав послуги з перевезення ввіреного йому автомобіля, який був гуманітарною допомогою, та розпоряджався лише тими документами які були надані йому відправником.
Суд погоджується, із доводами представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Куликовець І.М. про те, що ОСОБА_1 , який є водієм перевізника, ТОВ “Західметалпромсервіс», не може нести відповідальність за те, що гуманітарну допомогу було передано іншому прикордонному загону, а НОМЕР_7 прикордонний загін (військова частина НОМЕР_6 ) не отримав такої допомоги та не поставив на облік такий автомобіль.
Відтак, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу Україні, оскільки посадовою особою Львівської митниці не доведено належними і допустимими доказами факту вчинення вказаного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Суд, аналізуючи вищевикладені обставини та керуючись конституційним принципом презумпції невинуватості, вказаним у ст. 62 Конституції України, вважає що митним органом не було надано достовірних доказів на підтвердження вини особи та її винність не доведена, що є підставою для закриття провадження по справі, через відсутність складу адміністративного правопорушення, відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247, 251, 252, 255, 283 КУпАП,ст.53, 54, 55, 196, 198, 243, 334, 458, 483, 527, 528 МК України, суд, -
постановив:
Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за вчинення ним порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Ф. Романюк