Єдиний унікальний номер № 333/9158/24
Провадження № 3/333/3547/24
18 жовтня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду міста Запоріжжя Ходько В.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Відносно ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення про те, що він будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 , при собі зберігав 3 зіп-пакети з речовиною рослинного походження зеленого кольору, яка за висновком експерта від 26.09.2024 № СЕ-19/108-24/18626-НЗПРАП є наркотичним засобом, обіг якого обмежено - "канабісом", загальна маса якого склала 2,708 г. (в перерахунку на висушену речовину), що віднесено до невеликих розмірів відповідно до таблиці № 2 "Невеликі, великі та особливо великі розміри психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу" затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.2000 № 188, що було виявлено 19.09.2024 на блок-посту № З НОМЕР_2 , розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.44 КУпАП.
В статті 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт. У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі направлення особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.
Відповідно до ст.ст.7, 45 Закону України "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України", застосовувати заохочення та накладати дисциплінарні стягнення можуть тільки прямі командири та командири, визначені в розділі 3 цього Статуту. За вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Згідно статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема таке питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали суддею встановлено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, в зв'язку з чим розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно нього за ч.1 ст.44 КУпАП не належить до компетенції Комунарського районному суду міста Запоріжжя, тому з урахуванням наведених положень закону її необхідно повернути до ІНФОРМАЦІЯ_2 для направлення для розгляду за місцем проходження ним військової служби.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15, 278 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП - повернути до ІНФОРМАЦІЯ_2 для направлення для розгляду за місцем проходження ним військової служби.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Ходько