17.10.2024
ЄУН 389/907/24
Провадження №2/389/229/24
17 жовтня 2024 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді - Берднікової Г.В.,
за участю секретаря судового засідання Іваніни В.С., розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду міста Знам'янка Кіровоградської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту неприйняття спадщини у зв'язку з фактичним не проживанням за місцем реєстрації на момент відкриття спадщини,
До суду надійшла вказана позовна заява, в якій позивачі просять встановити факт неприйняття ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 , у зв'язку з фактичним його не проживанням за місцем реєстрації по АДРЕСА_1 на момент відкриття спадщини.
Ухвалою суду від 02 квітня 2024 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання. Відповідачу надіслано позовну заяву разом з доданими до неї документами, запропоновано надати відзив на позовну заяву, роз'яснено право пред'явити зустрічний позов. Одночасно вказаною ухвалою за клопотанням позивачів у Першій Знам'янській державній нотаріальній конторі Кіровоградської області витребувано належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після ОСОБА_4 ,ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . У Знам'янської міської ради Кіровоградської області витребувано інформацію про місце реєстрації ОСОБА_4 ,ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на день її смерті та про осіб, які були зареєстровані разом з нею за однією адресою, могли ввійти до кола її спадкоємців, зокрема неповнолітніх, недієздатних.
09 квітня 2024 року від нотаріуса Першої Знам'янської державної нотаріальної конторі Кіровоградської області надійшла витребувана судом інформація.
19 квітня 2024 року із виконавчого комітету Знам'янської міської ради Кіровоградської області надійшла витребувана ухвалою суду інформація.
02 травня 2024 року та 11 червня 2024 року судом також постановлено ухвали про витребування доказів у справі за клопотанням представника позивачів.
07 травня 2024 року від головного центру обробки спеціальної інформації державної прикордонної служби Українита 28 травня 2024 року від приватного нотаріуса Кропивницького районного нотаріального округу Кіровоградської області Іванюк Н.В. надійшла витребувана судом інформація.
17 вересня 2024 року від Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області, на виконання ухвали суду від 11 червня 2024 року, надійшла витребувана судом інформація.
Ухвалою Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 17 жовтня 2024 року у Державній прикордонній службі України витребувано інформацію про перетин державного кордону України ОСОБА_3 .
Згідно з ч.1 ст.198 ЦПК України підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу (розділу ІІІ Позовне провадження), з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Позивачі та їх представник ОСОБА_5 у підготовче засідання не з'яивлися, представник позивача подала клопотання, в якому позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила справу призначити до розгляду по суті.
Відповідач у підготовче засідання не з'явився, про дату, част та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, причини неявки не повідомив, відзиву на позов не подав, будь-які заяви чи клопотання від нього не надходили.
Відповідно до ч.1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату,час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи.
На виконання вимог ст.189 ЦПК України у підготовчому провадженні проведені дії, необхідні для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, які передбачені ст.197 ЦПК України. Ухвали про витребування доказів, виконані.
Підстав для залишення позовної заяви без розгляду, зупинення провадження у справі чи закриття провадження у справі не встановлено.
Відтак, суд на підставі п.3 ч.2 ст.200 ЦПК України вважає за доцільне завершити підготовче провадження у справі та призначити справу до судового розгляду по суті.
З урахуванням наведенного та керуючись ст.ст.189, 197, 199, 200, 223, 258, 260 ЦПК України, суд,
Закрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про встановлення факту неприйняття спадщини у зв'язку з фактичним не проживанням за місцем реєстрації на момент відкриття спадщини.
Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 13 годину 30 хвилин 21 листопада 2024 року в приміщенні Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області (вулиця Героїв Азову, 30, місто Знам'янка Кіровоградської області, 27406).
Про дату, час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет - zn.kr.court.gov.ua/sud1107, розділ на головній сторінці - «Стан розгляду справ».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Берднікова