Рішення від 14.12.2007 по справі 9/266-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

14 грудня 2007 р. Справа 9/266-07

за позовом:Дочірнього підприємства "Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області" ТОВ "Подільський регіон" (21050, вул. Михайличенко,8, м. Вінниця)

до:Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькійобласті (21016, вул. Київська, 46, м. Вінниця / 21050, вул. Козицького, 33/13, м. Вінниця)

про стягнення 147038,03 грн.

Головуючий суддя

При секретарі судового засідання

Представники

позивача : Бачинська А.А. - в.о. директора ДП НМЦ профтехосвіти у Вінницькій області

Ковальова В.С. - представник за довіреністю

Кучерява І.П. - представник за довіреністю

відповідача : Бачинський В.Г. - в.о. директора НМЦ профтехосвіти у Вінницькій області

Бурка В.Р. - представник за довіреністю

ВСТАНОВИВ :

Подано позов про стягнення з відповідача - Навчально - методичного центру професійно - технічної освіти у Вінницькій області 147038,03 грн. перерахованих за ведення реєстру та стягнути пеню в сумі 79360,44 грн. Позовні вимоги мотивовані наступним: починаючи з 17 вересня 2003 року на виконання п.п.3.1, 3.2, 3.3, 3.4 розпочато перерахування коштів за ведення реєстру. Так, зокрема, перераховано коштів: 2003 рік - 23879,80 грн., 2004 рік - 64364,40 грн., 2005 рік- 358!0,00 грн., 2006 рік - 22983,83 грн. Пункти 2.2.3, 2.2.5 договорів Відповідачем не виконані. В позовній заяві позивач не посилаючись на договори просить суд задовольнити позов на загальну суму 226,398,44 грн.

В судовому засіданні 15.10.2007 р. позивачем подано заяву про зміну позовних вимог з огляду на наступне: між сторонами по справі були укладені договори від 01.09.2003 р., від 15.01.2005 р. та від 10.01.2006 р.

Відповідно до ст.1 кожного із оспорюваних договорів Позивач замовляє, а Відповідач приймає на себе, обовязки по формуванню реєстру навчальних закладів усіх форм власності Вінницької області.

Відповідно до п. 2.3 Порядку замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка, затвердженого наказом Міносвіти і науки України 10.12.2003р. №811, зареєстровано в Мінюсті України 16.12.2004р. (надалі - Порядок) управління освіти і науки обласних держадміністрацій визначають відповідальних посадових осіб та підрозділи, які забезпечують функціонування загальнодержавної автоматизованої системи обліку виданих документів про освіту.

Виходячи із приписів п. 2.8, п. 3.6, п. 3.7 вище вказаного Порядку «інформація про навчальні заклади подається за підпорядкуванням управлінням освіти та науки обласних держадміністрацій або їх регіональним центрам збору інформації". Завдання та функції регіональних центрів збору інформації визначені п. 3.8 Порядку. Тобто, власником всієї інформації про навчальні заклади є Міносвіти і науки України та управління освіти і науки обласних держадміністрацій. Власником визначається порядок організації та використання інформації. З метою забезпечення організаційних умов та підтримки функціонування автоматизованої системи власник інформації або уповноважений орган укладає угоди з юридичними чи фізичними особами. При цьому такими особами можуть бути організації системи Міносвіти і науки України або юридичні чи фізичні особи, які мають відповідну кваліфікацію та повноваження щодо проведення таких робіт. Таким чином, для виконання функції по формуванню та введенню реєстру навчальних закладів, необхідно надання повноважень на вчинення таких дій уповноваженим органом, що оформлюється відповідним рішенням.

Наказом управління освіти і науки у Вінницькій області від 26.12.2003р. № 256 підтверджені повноваження Позивача як регіонального центру збору інформації.

25 жовтня 2006 р. управління освіти і науки у Вінницькій області видало наказ № 312 про зміну виконавця замовлення на видачу та формування бази даних навчальних закладів у Вінницькій області, яким призначено Відповідача. Таким чином, нам стало відомо про те, що лише одна особа у регіоні (області) уповноважена мати статус регіонального центру збору інформації.

Тобто, Відповідач при укладенні оспорюваних договорів не був наділений повноваженнями на вчинення подібних правочинів, предметом яких є ведення та формування реєстру навчальних закладів у Вінницькій області.

Позивач просить суд: визнати договори б/н від 01.09.2003р, від 15.01.2005р., від 10.01.2006р., укладені між Позивачем та Відповідачем - недійсними. Застосувати двосторонню реституцію та стягнути з Відповідача на користь Позивача згідно договору б/н від 01.09.2003р. - 88243 грн 80 коп; згідно договору б/н від 15.01.2005р. - 35810 грн.00коп; згідно договору від 10.01.2006р.- 22983 грн.83 коп.

В судовому засіданні 15.11.2007 р. позивачем в порядку ч.4 ст. 22 в котре змінено позовні вимоги, які полягають в наступному: між Позивачем (Замовником) та Відповідачем (Виконавцем) було укладено договір б/н від 01.09.2003р. на строк до 31.12.2004р., договір б/н від 15.01.2005р. на строк до 31.12.2005р., договір б/н від 10.01.2006р. на строк до 31.12.2006р.

Предметом кожного із вказаних договорів (п.1 кожного договору) є замовлення Позивачем та виконання Відповідачем обов'язків по формуванню реєстру навчальних закладів усіх форм власності Вінницької області.

Відповідно до п.п.2.2.3, 2.2.5 договорів Виконавець надає Замовнику реєстр документів в паперовій та електронній формі, який має містити назву закладу, ПІБ керівника, фотокопію відбитка печатки та зразку підпису керівника навчального закладу, інше. Передача реєстру посвідчується актом прийому-передачі.

Формування реєстру Позивачем підтверджується такими доказами:

- договорами з навчальними закладами різних форм власності Вінницької області, управліннями освіти за якими;

- документами, наданими навчальними закладами Позивачу;

- наказом Управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації від 25.10.2006р. «Про зміну виконавця замовлення»в якому йдеться про зобов'язання Позивача передати Відповідачу документи по реєстру закладів освіти області щодо отримання та видачі документів державного зразка за період 2004-2006 років;

- листом Управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації від 30.11.2006р. № 8615 про створення комісії по передачі з балансу Позивача на баланс Відповідача документів по реєстру закладів освіти області стосовно отримання та видачі документів державного зразка за період 2004-2006р., підготовку Позивачем всіх узагальнених даних за період 2004-2006р.р.

Таким чином Позивач сплатив Відповідачу за послуги, які фактично Відповідач не надавав.

Згідно із п. З ч.З ст. 1212 ЦК України положення цієї глави застосовується також до вимог про повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні. Оскільки Відповідач фактично не надавав послуги, як вважає позивач, у нього не було правових підстав отримувати кошти від Позивача, тому зазначені кошти підлягають поверненню.

Позивач просить стягнути на його користь 147038,03 грн.

В судовому засіданні 14.12.2007 р. позивач в черговий раз уточнив позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача 146645,96 грн., а саме: -по договору від 01.09.2003р. оплачено всього 87944 грн.20 коп ( за 2003р. - 23879 грн.80 коп; за 2004р. - 64064 грн.40 коп); - по договору від 15 .01.2005р. оплачено 35710 грн.; по договору від 10 01.2006р. оплачено 22991 грн.76 коп.

Відповідач (Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області) не погоджується з позовними вимогами, викладеними Позивачем в заяві про зміну позовних вимог від 15.11.2007 р. мотивуючи наступним: на виконання Постанови Кабінету Міністрів № 1260 від 12.11.97р. ""Про документи про освіту та вчені звання" наказом управління освіти Вінницької обласної державної адміністрації від 31.12.98р. №126 «Про створення Регіонального центру по збору та обробки інформації" був створений Регіональний центр збору та обробки інформації по замовленню, отриманню та видачі документів про освіту державного зразка при учбово - методичному центрі профтехосвіти у Вінницькій області.

Положенням «Про Регіональний центр збору та обробки інформації»при учбово -методичному центрі профтехосвіти» в п.5.3. визначено: «Розпорядником використання інформації є Регіональний центр збору і обробки інформації при учбово-методичному центрі професійно-технічної освіти, що діє на госпрозрахунковій основі».

Наказом управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №35 від 24.02.2003 р. п.1 Учбово - методичний центр професійно-технічної світи у Вінницькій області було перейменовано на Навчально - методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницької області.

Таким чином, Відповідач мав всі відповідні повноваження по проведенню робіт по збору та обробці інформації, формуванню і узагальненню бази даних та замовлення документів та відповідно до положення «Про Регіональний центр збору та обробки інформації»при учбово-методичному центрі профтехосвіти» був визначений як розпорядник інформації.

П.2.8. наказу Міністерства освіти і науки України № 811 від 10.12. 2003 р. «Про затвердження Положення ІВС «Освіта" та «Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка" передбачено, що під веденням реєстру закладів освіти розуміється база даних про підтвердження права закладу видавати документи про освіту, студентські та учнівські квитки державного зразка. Реєстр формується на основі надання закладом освіти установчих документів, а саме:

- Статуту;

- рішення про створення даного закладу «ВЛАСНИКОМ»(державним, комунальним, приватним і т.п.);

- державного свідоцтва про реєстрацію;

- статистичну довідку про державний реєстр;

- ліцензії, свідоцтва про атестацію та акредитацію, про надання права закладу вести відповідну освітянську діяльність;

- наказу, контракту на призначення директора, ректора;

зразка підпису чи печатки керівника;

архівного листа про зміни назв та статусу закладу за період існування.

Відповідно до наданих районними, міськими управліннями освіти, а також навчальними закладами довідок, вся інформація для ведення реєстру закладів освіти в період з 1998 по даний час направлялася безпосередньо до відповідача.

В подальшому кодифікована та систематизована інформація передавалася відповідачем позивачу.

Для здійснення роботи по веденню реєстру до штатного розпису Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області у 2003,2004,2005,2006 роках, затвердженого обласним управлінням освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації було додатково введено штатні одиниці які займались роботою по веденню реєстру, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету (копії штатних розписів додаються).

Твердження позивача, що відповідач не вчиняв жодних дій по формуванню та веденню реєстру навчальних закладів у Вінницькій області не відповідає дійсності, оскільки: - твердження позивача про безпідставність перерахування коштів у сумі 147038,03 гри спростовується наданими відповідачем доказами, а саме, актами виконаних робіт, податковими накладними, рахунками та банківськими виписками. Послуги по веденню реєстру виконувалися відповідачем у об'ємах вказаних у актах, ці послуги приймав позивач та про їх прийняття свідчать, зокрема факти проведення оплат. Проведені оплати позивач відносив до валових витрат його господарської діяльності. На підставі виписаних відповідачем податкових накладних позивач отримував податковий кредит та відшкодовував з бюджету ПДВ.

Ст. 204 ЦК України передбачено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Позивач не надав суду доказів про недійсність актів виконаних робіт та податкових накладних.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників сторін суд встановив наступне: на виконання Постанови Кабінету Міністрів № 1260 від 12.11.97р. "Про документи про освіту та вчені звання" наказом управління освіти Вінницької обласної державної адміністрації від 31.12.98р. №126 «Про створення Регіонального центру по збору та обробки інформації" був створений Регіональний центр збору та обробки інформації по замовленню, отриманню та видачі документів про освіту державного зразка при учбово - методичному центрі профтехосвіти у Вінницькій області (далі НМЦ ПТО у Вінницькій області). Пунктом другим даного наказу було покладено обов'язки регіонального адміністратора на директора УМЦ ПТО Штиченко Г.О. з 02.01.1999 р., які вона виконує по даний час.

Регіональний центр збору та обробки інформації по замовленню, отриманню та видачі документів про освіту державного зразка при Учбово - методичному центрі профтехосвіти у Вінницькій області будував свою роботу на підставі Положення «Про Регіональний центр збору та обробки інформації при Учбово - методичному центрі профтехосвіти», затвердженого наказом управління освіти Вінницької обласної державної адміністрації №14 від 19.02.1999 р.

Положенням «Про Регіональний центр збору та обробки інформації»при учбово - методичному центрі профтехосвіти»в п.5.3. визначено: «Розпорядником використання інформації є Регіональний центр збору і обробки інформації при учбово-методичному центрі професійно-технічної освіти, що діє на госпрозрахунковій основі»; в п.6.3.1. визначено: «Розпорядник використання інформації має право: «за погодженням з власником інформації укладати угоди з користувачами АС «Диплом»щодо надання інформації та інформаційного обслуговування».

Наказом управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №35 від 24.02.2003 р. п.1 Учбово -методичний центр професійно-технічної світи у Вінницькій області було перейменовано на Навчально - методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницької області (далі НМЦ ПТО у Вінницькій області).

Виходячи з вищевикладеного НМЦ ПТО у Вінницькій області мав усі підстави по формуванню та веденню реєстру навчальних закладів області, так як фактично виконував функції Інформаційного Вузла.

Навчально - методичний центр професійно - технічної освіти у Вінницькій області є державною установою, яка фінансується Міністерством освіти і науки України та має подвійне підпорядкування: Міністерству освіти і науки України та управлінню освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації. Управлінська, організаційна та фінансова діяльність НМЦ ПТО у Вінницькій області повністю контролюється державними органами, фінансується за кошти державного бюджету.

Регіональний Центр при УМЦ ПТО одним з перших на Україні, розробив та відпрацював технологію централізованого замовлення документів про освіту державного зразка за дорученням управління освіти, яке є Власником інформації , яка стосується даних по вищим, загальноосвітнім та професійно-технічно навчальним закладам області, незалежно від форми їх власності та фінансування, та необхідна при ліцензуванні, атестації та акредитації їх на надання освітніх послуг.

Окрім того, Центр працював на інформаційне забезпечення основної діяльності НМЦ ПТО у Вінницькій області: методичний, інформаційний розвиток професійно - технічних закладів області, впровадження новітніх інформаційно - комунікативних технологій до навчально-виховного процесу навчальних закладів.

У 2003 році наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 26.12.2003 р. № 256 «Про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка у Вінницькій області були «підтверджені повноваження відокремленого підрозділу НМЦ ПТО у Вінницькій області, названого далі ДП НМЦ ПТО, як Регіонального центру збору та обробки інформації щодо замовлення документів про освіту». При цьому вищезгаданим наказом не були відмінені дії попередніх наказів обласного управління освіти Вінницької обласної державної адміністрації від 31.12.98р. №126 «Про створення Регіонального центру по збору та обробки інформації», №14 від 19.02.1999 р. «Про затвердження положення про Регіональний центр збору і обробки інформації». Крім того, оскільки Відповідач, на відміну від Позивача, на підставі вищевказаних нормативних актів був наділений правом на формуванню та ведення реєстру навчальних закладів області, даний наказ управління освіти і науки облдержадміністрації від 26.12.2003 р. № 256 «Про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка у Вінницькій області»тільки підтвердив його повноваження.

Таким чином, Відповідач мав всі відповідні повноваження по проведенню робіт по збору та обробці інформації, формуванню і узагальненню бази даних та замовлення документів.

Твердження Позивача, що він нібито він був єдиним регіональним центром збору інформації не підтверджується відповідними доказами, а саме, нормативними актами, що наділяли б його такими повноваженнями або визначали його статус.

Наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 26.12.2003 р. № 256 «Про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка у Вінницькій області»фактично підтверджено повноваження Навчально - методичного центру професійно - технічної освіти у Вінницькій області та ототожнено його із Дочірнім підприємством "Навчально - методичний центр професійно - технічної освіти у Вінницькій області" ТОВ "Подільський регіон". Крім того директор позивача Бачинський В.В. був заступником директора відповідача Штиченко Г.О., а директор Навчально - методичного центру профтехосвіти Штиченко Г.О. була заступником директора ДП "Навчально - методичний центр профтехосвіти у Вінницькій області ТОВ "Подільський регіон" Бачинського В.В. Відповідно працівники які займались формуванням реєсру були оформлені на роботу за сумісництвом у позивача.

Позивач просить стягнути з відповідача 146645,96 грн. Зокрема, відповідно до угоди від 01.09.2003 р. перераховано за роботу яку, як вважає позивач. відповідач не виконував кошти на загальну суму 87944,20 грн. В платіжних дорученнях за 2004 р. про призначення платежу не зазначено, що перерахування коштів здійснено за угодою від 01.09.2003 р., а у виписках банку про зарахування коштів на загальну суму 17660 грн. зазначена угода від 01.01.2004 р. Виписки банку про зарахування коштів на загальну суму 31810 грн., перераховані у 2004,2005 р. р. на підставі угоди від 01.01.2004 р. якої не існує, а не угоди від 01.09.2003 р., як стверджує позивач.

Суд проаналізувавши надані позивачем докази по справі встановив також наступне: в платіжному дорученні № 13 від 30.01.2006 р. зазначено, що за ведення реєстру згідно угоди від 10.01.2006 р. перераховано 3000 грн. , у виписці банку від 30.01.2006 р. зазначено, що кошти надійшли відповідно до угоди від 26.12.2005 р. В платіжному дорученні № 37 від 28.02.2006 р. перераховані кошти в сумі 2500 грн., а у виписці банку вказана підстава перерахунку угода від 26.12.2006 р. Платіжним дорученням № 79 від 28.04.2006 р. перераховано згідно угоди від 10.01.2006 р. 1000 грн., а у виписці банку зазначена підстава зарахування коштів угода від 26.12.2006 р.

Платіжними дорученнями № 47, № 72 від 28.02.2005 р. та 22.03.2005 р. перераховані кошти за ведення реєстру без посилання на будь - яку угоду, тоді як у виписках банку посилання на не існуючі угоди від 04.01.2005 та від 01.01.2005 р.

Акти виконаних робіт надані суду позивачем на суму 28338 грн., що говорить про необгрунтованість заявлених позовних вимог.

Аналіз локальних нормативних актів наданих сторонами по справі дає можливість суду дійти до наступного:

- при НМЦ ПТО у Вінницькій області жодних відокремлених підрозділів, дочірних підприємств не створювалось ;

- у наказі від 28.12 2003р. № 256 ТОВ "Подільський регіон" не був зазначений; тобто Товариство з обмеженою відповідальністю «Подільський регіон»яке не має жодного відношення ні до управління освіти і науки, ні до Навчально - методичного центру професійно - технічної освіти у Вінницькій області

- не визначено, що дана організація є окремою юридичною особою і крім того приватна; відсутнє положення «Про Регіональний центр збору та обробки інформації по замовленню, отриманню та видачі документів про освіту державного зразка» для ДП НМЦ ПТО ТОВ "Подільський регіон", яке було затверджене управлінням освіти і науки;

- наказ про відокремлення підрозділу від НМЦ ПТО у Вінницькій області відсутній;

- угода про співпрацю обласного управління освіти і науки з ДП ТОВ "Подільський регіон" не укладалася;

- фактично замовлення документів про освіту для закладів області проводиться через приватну установу, не підпорядковану управлінню освіти і науки з якою не укладено угоду про співпрацю;

- щотижневого звітування, передбаченого наказом управління від 26.12.2003р. № 256 фактично не відбувалося.

Враховуючи процедуру та стан замовлення документів про освіту студентських та учнівських квитків станом на 2005 рік, рекомендації Головного контрольно - ревізійного управління України (лист від 09.08.04р. № 0-3/12/24 "Про результати перевірки бюджетної програми "Виготовлення випускних документів про освіту" на регіональному рівні") управління освіти і науки Вінницької ОДА, з метою упорядкування, подальшого розвитку роботи в загальнодержавній автоматизованій системі обліку видачі документів про освіту по Вінницькій області, удосконалення організації роботи на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 1260/1260-97/ від 12.11.1997р. "Про документи про освіту та вчені звання" (із змінами та доповненнями), організації дієвого та ефективного контролю управлінням за виконанням наказів Міністерства освіти і науки України № 810 від 10. 12.2003р. «Про затвердження студентського та учнівського квитка державного зразка,,№ 811 від 10.12. 2003 р., «Про затвердження Положення ІВС «Освіта" та Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка", а також з метою підготовки цільової обласної програми щодо інформаційного та документального забезпечення фізичних та юридичних осіб даними з питань освіти (ІВС «Освіта") та у зв'язку з необхідністю оптимально спрямування витрат бюджетних коштів, направлених на замовлення та отримання документів про освіту, студентських та учнівських квитків державного зразка, управління своїм наказом від 25.10.2006р. № 312 (зі змінами та доповненнями) провело зміну Виконавця.

Мета даного наказу - це, перш за все, привести до нормативно-правової бази порядок замовлення, отримання та видачу документів про освіту, студентських та учнівських квитків для загальноосвітніх, професійно-технічних закладів області, що підпорядковані управлінню, у відповідність до наказів Міністерства освіти України (від 10.12.2003р. №810 та №811, від 15.12.2004р. №939 та інші).

Цим наказом на основі поновлення діяльності в повному обсязі, раніше створеного центру збору та обробки інформації при НМЦ ПТО у Вінницькій області, вирішено необхідні організаційні дії, які забезпечили надання йому статусу Інформаційного Вузла в ІВС "Освіта".

Враховуючи те, що витрати на замовлення та отримання документів про освіту, студентських та учнівських квитків державного зразка проводяться за рахунок бюджетних коштів, управління в межах своєї компетенції, вважає за необхідне делегувати свої повноваження щодо замовлення, видачі та обліку документів суворої звітності державній освітянській установі - НМЦ ПТО у Вінницькій області та визначити її уповноваженою юридичною особою, як це було з 1998 року, яка організаційно та фінансово підпорядкована управлінню та Міністерству освіти України.

Враховуючи те, що Регіональний Центр при НМЦ ПТО у Вінницькій області був створений у 1998 році, фактично виконував функції Інформаційного Вузла, положення, про який, затверджено наказом МОН України від 15.12.2004р.№ 939 за поданням управління освіти і науки Вінницької обласної адміністрації, за погодженням з Науково - дослідним інститутом прикладних інформаційних технологій. (Позитивний висновок та погодження з НДІ ПІТ Кібернетичного центру Національної академії наук України від 19.12.2006р. за №297). Видано наказ Міністерства освіти і науки України №13 від 17.01.07.»Про створення інформаційного вузла ІВС «Освіта»»в п.1 якого зазначено «Утворити інформаційний вузол ІВС «Освіта» у складі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області»

Позивач стверджує, що жодних дій Відповідачем щодо формування та введення реєстру навчальних закладів не вчинялось, Відповідачем не виконувались обов'язки, покладені на останнього умовами оспорюваних договорів, що підтверджується відсутністю актів прийому передачі реєстрів, передбачених п.2.2.5. оспорюваних договорів.

Зазначене спростовується наступним: ведення реєстру закладів освіти - це база даних про підтвердження права закладу видавати документи про освіту, студентські та учнівські квитки державного зразка (п.2.8. наказу Міністерства освіти І науки України № 811 від 10.12. 2003 р., «Про затвердження Положення ІВС « Освіта " та Порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка" ).

Реєстр формується на основі надання закладом освіти установчих документів, а саме:

- Статуту;

- рішення про створення даного закладу «ВЛАСНИКОМ»(державним, комунальним, приватним і т.п.);

- державного свідоцтва про реєстрацію;

- статистичну довідку про державний реєстр;

- ліцензії, свідоцтва про атестацію та акредитацію, про надання права закладу вести відповідну освітянську діяльність;

- наказу, контракту на призначення директора, ректора;

- зразка підпису чи печатки керівника;

- архівного листа про зміни назв та статусу закладу за період існування.

Всі дані в паперовому та електронному вигляді надаються в «ДЦ ПІТ»Міністерства освіти і науки України для надання дозволу на друк документів відділом реєстру, який вводить первинні дані про заклад на отримання документів про освіту,

За надання послуг по веденню реєстру Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області від Дочірнього підприємства «Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області»систематично отримувались кошти за виконану роботу, про що свідчить ритмічність платежів згідно виставлених рахунків. Жодних претензій щодо надання послуг по веденню реєстру навчальних закладів області від Дочірнього підприємства «Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області»ТОВ "Подільський регіон" до Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області не надходило.

- Наявність податкових накладних підтверджує дійсність розрахунків за виконану роботу по веденню реєстру між Виконавцем і Замовником. Так як в разі податкового кредиту частина сплачених сум могла бути повернута Замовнику, як різниця ПДВ.(копії податкових накладних додаються)

- З березня 2003 року в Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Вінницькій області встановлено програмне забезпечення «Парус - бюджет», в якому фіксувались всі бухгалтерські операції, здійснювалась виписка податкових накладних , проводився реєстр Актів виконаних робіт, зокрема і по веденню реєстру, який фіксувався як Звіт по виписаних накладних. Просимо надані звіти долучити до справи, (копії реєстрів Актів виконаних робіт з програмного забезпечення «Парус - бюджет»додаються).

- Для здійснення роботи по веденню реєстру до штатного розпису Навчально- методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області відповідно до штатного розпису, на 2003,2004,2005,2006 роки затвердженого управлінням освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації було додатково введено штатні одиниці які займались роботою по веденню реєстру, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, (копії штатних розписів додаються)

- В квартальних та річних звітах Навчально-методичного центру професійно - технічної освіти у Вінницькій області за 2003,2004,2005,2006 роки форма № 4 «Про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги що надаються бюджетними установами» в графі 8 код рядка 01. І 02. показувались кошти які надійшли як плата за надання послуг (зокрема за послуги по веденню реєстру), що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями і суми яких зараховувались до державного бюджету і які включались до затвердженого кошторису видатків Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області на поточний рік (копії звітів додаються).

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про недоведеність позивачем своїх вимог, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 49, 82 - 85, 115, 116 ГПК України,-

ВИРІШИВ :

В позові відмовити.

Суддя

Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 19 грудня 2007 р.