Ухвала від 18.10.2024 по справі 711/8146/24

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/8146/24

Номер провадження 1-кс/711/2170/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2024 року м.Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12024250000000330 від 29.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу розслідування злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді із клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та дозволити тимчасове вилучення (виїмку) документів.

Своє клопотання мотивує тим, що в провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250000000330 від 29.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Із матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вбачається, що у ході проведення в електронній системі публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_2 » аналізу закупівель на об'єктах критичної інфраструктури встановлено, що посадові особи комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч принципам, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», уклали додаткові угоди №1 від 29.11.2021, №2 від 29.11.2021, №3 від 29.11.2021, №4 від 29.11.2021, №5 від 29.11.2021, №6 від 29.11.2021 та №7 від 29.11.2021 до Договору №1322 від 24.11.2021 «Про постачання електричної енергії» безпідставно збільшивши ціну за поставлену електричну енергії, внаслідок укладення яких Підприємством недоотримано запланований обсяг (кількість) електричної енергії та, за відсутності визначених на те підстав, зайво сплачено кошти за електричну енергію отриману від Товариства на суму 319 176,86 грн. з ПДВ, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) Підприємству на вказану суму.

Так, 24 листопада 2021 року комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (юридична адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_5 , що діє на підставі Статуту та товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), в особі директора ОСОБА_6 , що діє на підставі Статуту уклали Договір №1322 про постачання електричної енергії. Предметом Договору є постачання Споживачу у 2021 році електричної енергії згідно з кодом ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» 09310000-5 - Електрична енергія, а Споживач зобов'язується прийняти та оплатити електричну енергію на умовах цього договору. Термін поставки товару з 24.11.2021 по 31.12.2021 включно. Загальна вартість цього Договору становить 2 071 120 грн., крім того ПДВ - 414 224 грн. разом з ПДВ - 2 485 344,00 грн. Ціна за 1 кВт.год електричної енергії за цим договором становить 2,5889 грн. без ПДВ, ПДВ 0,51778 грн., разом з ПДВ 3,10668 грн. До загальної вартості цього договору включено витрати на послуги з передачі електричної енергії. На дату підписання Договору регульований тариф на передачу електричної енергії, затверджений у встановленому порядку, становить 293,93 грн/МВт/год (без урахування податку на додану вартість).

В подальшому, між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в особі директора ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в особі директора ОСОБА_6 29 листопада 2021 року, за відсутності визначених на те підстав, укладено ряд додаткових угод №1, №2, №3, №4, №5, №6 та №7 до Договору №1322 від 24.11.2021 «Про постачання електричної енергії» чим безпідставно збільшили ціну за поставлену електричну енергії в результаті чого, в подальшому, зайво сплачено кошти за електричну енергію отриману від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на суму 319 176,86 грн. з ПДВ, чим завдано матеріальної шкоди КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на вказану суму.

Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» № 922 (в редакції, яка діяла станом на 23.01.2020) цей Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Метою Закону № 922 є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Ч.4 ст.3 Закону № 922 передбачено, що відносини, пов'язані із сферою публічних закупівель, регулюється виключно цим Законом і не можуть регулюватися іншими законами, крім випадків, встановлених цим Законом.

Положеннями ст.3 Закону № 922 визначено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Ч.1 ст.36 Закону № 922 визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом

Згідно з ч.4 ст.41 Закону № 922 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Згідно ч. 4 ст. 36 Закону № 922 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:

1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;

3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;

4) продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі;

5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг);

6) зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;

7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;

8) зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини п'ятої цієї статті.

Відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону № 922 дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Також, із матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, встановлено, що вивченням відомостей, опублікованих на сайті

ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », встановлено, що середньозважена ціна на електричну енергію на ринку «на добу наперед» (РДН) у торговій зоні ОЕС (об'єднаної енергетичної системи) України складала:

- 24.11.2021 (дата укладення Договору) 3 380,83 грн. за МВт*год без ПДВ;

- 29.11.2021 (дата укладення додаткових угод № 1 - №7 до Договору) 3 278,53 грн. за МВт*год без ПДВ.

Таким чином, сторони без належних на те підстав змінили (збільшили) ціну за одиницю (1 кВт*год.) електричної енергії за Договором, що з урахуванням загальної вартості договору завдало збитків підприємству комунальної форми власності у великих розмірах.

Враховуючи зазначені вище положення КПК України, з метою повного, всебічного розслідування кримінального провадження, а також належного документального підтвердження виявлених порушень та встановлення повного кола осіб причетних до його вчинення виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю подальшого їх вилучення в оригіналі, які перебувають у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме до:

- договору № 1322 про постачання електричної енергії від 24.11.2021 з додатками до нього, а також додаткових угод до Договору № 1322 від 24.11.2021 з додатками до них;

- документів, які стали підставою для укладання Договору № 1322 про постачання електричної енергії споживачу від 24.11.2021 та додаткових угод до нього;

- документів щодо приймання-передачі та оплати електричної енергії за договором № 1322 від 24.11.2021 та додатковими угодами, в т.ч. актів приймання-передачі електричної енергії, документів (платіжних доручень тощо) щодо оплати електричної енергії, документів про оплату інших послуг (за наявності) та інше, а також інформації щодо обсягу поставленої електричної енергії та ціни за одиницю поставленої електричної енергії за кожний з періодів;

- документів щодо того, чи заперечувало комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти підвищення ціни за одиницю електроенергії.

Крім цього, в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, які перебувають у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, а саме до:

- документів, що стосуються організації та проведення процедури закупівлі № ІНФОРМАЦІЯ_5 , в т.ч. річного плану закупівлі (зі змінами), заявки на проведення закупівлі, розрахунків очікуваної вартості закупівлі, доповідних (службових, пояснювальних) записок, тендерної документації (зі змінами), оголошення про проведення процедури закупівлі, реєстру отриманих тендерних пропозицій по процедурі закупівлі, документів, які надавалися переможцем закупівлі, протокол розгляду тендерних пропозицій, протокольного рішення розгляду тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір, звіту про результати проведення процедури закупівлі, звіту про виконання договору про закупівлю та інших документів;

- інформацію про рахунки, відкриті в банківських установах, з яких здійснювалося перерахування коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за поставлену електричну енергію на виконання умов Договору № 1322 від 24.11.2021;

- журналів реєстрації вхідної/вихідної кореспонденції (витягів з них), в яких здійснювалася реєстрації документів (листів, звернень тощо) комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які стали підставою для укладення договору № 1322 від 24.11.2021 та додаткових угод до нього;

- установчих та реєстраційних документів комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, довідка про внесення до ЄДРПОУ, довідка про взяття на облік платника податку, довідка або витяг з ЄДР, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, тощо), чинних на дату укладення Договору № 1322 від 24.11.2021;

- наказів (розпоряджень) про призначення на посаду і посадових інструкцій (функціональних обов'язків) директора комунального підприємства ОСОБА_5 , які були чинні в період з 20.11.2021 по 31.12.2021;

- документів щодо створення та діяльності тендерного комітету комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яким проводилася закупівля № ІНФОРМАЦІЯ_5 , внесення змін до його складу;

- документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) працівників комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які входили до складу тендерного комітету, в період часу з 01.11.2021 по 31.12.2021;

- документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021;

- документів щодо осіб комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021 мали право підпису договорів, платіжних, розрахункових та інших документів.

Підпунктом 3.3. розділу 3 «Економічна експертиза» розділу 1 «Криміналістичні експертизи» Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 № 53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 № 1950/5 від 26.12.2012), передбачено, що разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять відомості - вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути: прибуткові та видаткові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, журнали-ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, баланси та інші первинні та зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності.

Якщо ведення бухгалтерського обліку здійснювалось в електронно-обчислювальному вигляді, експерту надаються регістри бухгалтерського обліку у роздрукованому вигляді, обов'язково завірені в установленому порядку.

Підпунктом 1.1. п.1 «Почеркознавча експертиза» наведених вище рекомендацій встановлено, що для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.

Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 12.04.2012 № 578/5, затверджено «Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів». Цей Перелік є нормативно-правовим актом, призначеним для визначення строків зберігання документів, їх відборі на зберігання або для знищення. Згідно цього наказу, для бухгалтерських документів і договорів встановлений трирічний строк зберігання документів "за умови завершення перевірки державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства, а для … підприємств і організацій, які отримували кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовували державне чи комунальне майно, - ревізії, проведеної органами державної контрольно-ревізійної служби за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності. У разі виникнення спорів (суперечок), порушення кримінальних справ, відкриття судами провадження у справах - зберігаються до ухвалення остаточного рішення", при цьому обчислення строків зберігання документів проводиться з 1 січня року, який іде за роком завершення їх діловодством.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, слідчий просить розглянути зазначене клопотання без виклику представників комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_7 , так як існує реальна загроза зміни або знищення зазначених документів службовими (посадовими) особами зазначеного підприємства.

Документи, які орган досудового розслідування має намір вилучити, відносяться до періоду діяльності за 2021 рік і на теперішній час виконання умов Договору та зобов'язань Сторін за ним закінчено, і вилучення документів в оригіналах ніяким чином не може перешкоджати здійсненню господарської діяльності комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, беручи до уваги, що вказані вище документи, тимчасовий доступ до яких необхідно отримати, мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні і можуть бути використані як доказ в суді, слідчий за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.

В судове засідання слідчий не з'явився, проте надав суду заяву, в якій просив провести розгляд клопотання за його відсутності на підставі обґрунтування, викладеного у клопотанні та з урахуванням доказів доданих до нього.

Володілець майна в судове засідання не викликався відповідно до положень ч.2 ст.163 КПК України, враховуючи вмотивовані доводи клопотання з цих підстав.

Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За вказаних обставин, слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.

Згідно приписів ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до договору № 1322 про постачання електричної енергії від 24.11.2021 з додатками до нього, а також додаткових угод до Договору № 1322 від 24.11.2021 з додатками до них; документів, які стали підставою для укладання Договору № 1322 про постачання електричної енергії споживачу від 24.11.2021 та додаткових угод до нього; документів щодо приймання-передачі та оплати електричної енергії за договором № 1322 від 24.11.2021 та додатковими угодами, в т.ч. актів приймання-передачі електричної енергії, документів (платіжних доручень тощо) щодо оплати електричної енергії, документів про оплату інших послуг (за наявності) та інше, а також інформації щодо обсягу поставленої електричної енергії та ціни за одиницю поставленої електричної енергії за кожний з періодів; документів щодо того, чи заперечувало комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти підвищення ціни за одиницю електроенергії, документів, що стосуються організації та проведення процедури закупівлі № ІНФОРМАЦІЯ_5 , в т.ч. річного плану закупівлі (зі змінами), заявки на проведення закупівлі, розрахунків очікуваної вартості закупівлі, доповідних (службових, пояснювальних) записок, тендерної документації (зі змінами), оголошення про проведення процедури закупівлі, реєстру отриманих тендерних пропозицій по процедурі закупівлі, документів, які надавалися переможцем закупівлі, протокол розгляду тендерних пропозицій, протокольного рішення розгляду тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір, звіту про результати проведення процедури закупівлі, звіту про виконання договору про закупівлю та інших документів; інформації про рахунки, відкриті в банківських установах, з яких здійснювалося перерахування коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за поставлену електричну енергію на виконання умов Договору № 1322 від 24.11.2021; журналів реєстрації вхідної/вихідної кореспонденції (витягів з них), в яких здійснювалася реєстрації документів (листів, звернень тощо) комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які стали підставою для укладення договору № 1322 від 24.11.2021 та додаткових угод до нього; установчих та реєстраційних документів комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, довідка про внесення до ЄДРПОУ, довідка про взяття на облік платника податку, довідка або витяг з ЄДР, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, тощо), чинних на дату укладення Договору № 1322 від 24.11.2021; наказів (розпоряджень) про призначення на посаду і посадових інструкцій (функціональних обов'язків) директора комунального підприємства ОСОБА_5 , які були чинні в період з 20.11.2021 по 31.12.2021; документів щодо створення та діяльності тендерного комітету комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яким проводилася закупівля

№ ІНФОРМАЦІЯ_5 , внесення змін до його складу; документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) працівників комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які входили до складу тендерного комітету, в період часу з 01.11.2021 по 31.12.2021; документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021; документів щодо осіб комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021 мали право підпису договорів, платіжних, розрахункових та інших документів, які знаходяться у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення, а також той факт, що дослідження документів має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, та враховуючи що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів є неможливим, а тому клопотання як обґрунтоване підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 166 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та дозволити тимчасове вилучення (виїмку) документів.

Уповноваженим особам комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) надати старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , старшим слідчим в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , старшим слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , слідчим відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 доступ до документів з можливістю вилучити:

в оригіналах:

- договору № 1322 про постачання електричної енергії від 24.11.2021 з додатками до нього, а також додаткових угод до Договору № 1322 від 24.11.2021 з додатками до них;

- документів, які стали підставою для укладання Договору № 1322 про постачання електричної енергії споживачу від 24.11.2021 та додаткових угод до нього;

- документів щодо приймання-передачі та оплати електричної енергії за договором № 1322 від 24.11.2021 та додатковими угодами, в т.ч. актів приймання-передачі електричної енергії, документів (платіжних доручень тощо) щодо оплати електричної енергії, документів про оплату інших послуг (за наявності) та інше, а також інформації щодо обсягу поставленої електричної енергії та ціни за одиницю поставленої електричної енергії за кожний з періодів;

- документів щодо того, чи заперечувало комунальне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проти підвищення ціни за одиницю електроенергії.

завірені належним чином копії:

- документів, що стосуються організації та проведення процедури закупівлі № ІНФОРМАЦІЯ_5 , в т.ч. річного плану закупівлі (зі змінами), заявки на проведення закупівлі, розрахунків очікуваної вартості закупівлі, доповідних (службових, пояснювальних) записок, тендерної документації (зі змінами), оголошення про проведення процедури закупівлі, реєстру отриманих тендерних пропозицій по процедурі закупівлі, документів, які надавалися переможцем закупівлі, протокол розгляду тендерних пропозицій, протокольного рішення розгляду тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір, звіту про результати проведення процедури закупівлі, звіту про виконання договору про закупівлю та інших документів;

- інформацію про рахунки, відкриті в банківських установах, з яких здійснювалося перерахування коштів на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за поставлену електричну енергію на виконання умов Договору № 1322 від 24.11.2021;

- журналів реєстрації вхідної/вихідної кореспонденції (витягів з них), в яких здійснювалася реєстрації документів (листів, звернень тощо) комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які стали підставою для укладення договору № 1322 від 24.11.2021 та додаткових угод до нього;

- установчих та реєстраційних документів комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, довідка про внесення до ЄДРПОУ, довідка про взяття на облік платника податку, довідка або витяг з ЄДР, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, тощо), чинних на дату укладення Договору № 1322 від 24.11.2021;

- наказів (розпоряджень) про призначення на посаду і посадових інструкцій (функціональних обов'язків) директора комунального підприємства ОСОБА_5 , які були чинні в період з 20.11.2021 по 31.12.2021;

- документів щодо створення та діяльності тендерного комітету комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яким проводилася закупівля № ІНФОРМАЦІЯ_5 , внесення змін до його складу;

- документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) працівників комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які входили до складу тендерного комітету, в період часу з 01.11.2021 по 31.12.2021;

- документів (наказів, табелів обліку робочого часу та ін.), що стосуються перебування у службових відрядженнях, відпустках, на лікарняних (тимчасова непрацездатність оформлена листками непрацездатності) директора комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021;

- документів щодо осіб комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які в період часу з 20.11.2021 по 31.12.2021 мали право підпису договорів, платіжних, розрахункових та інших документів.

Строк дії цієї ухвали становить один місяць з дня її винесення.

Роз'яснити уповноваженим особам комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що відповідно до вимог ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1