Справа № 204/9045/24
Провадження № 3/204/3185/24
30 вересня 2024 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Василенко В.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.156 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №011730 від 13 серпня 2024 року, 13 серпня 2024 року о 13 год. 40 хв. ОСОБА_1 здійснював продаж електронних сигарет без марок акцизного податку у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, таким чином на підставі ч. 1 ст. 268 КУпАП, суд розглядає адміністративні матеріали за відсутністю особи, стосовно якої складено адміністративний протокол.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) як джерело права.
Зокрема, в контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (рішення від 15.05.2008, заява №7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні статті 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне порушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за здійснення роздрібної або оптової торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять будь-яких доказів, які б підтверджували факт здійснення ОСОБА_1 13.08.2024 о 13:40 здійснював продаж електронних сигарет без марок акцизного податку у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 . Зокрема, у суду відсутні жодні докази придбання будь-якою особою за вказаною в протоколі адресою електронних сигарет без марок акцизного податку у ОСОБА_1 .
Так, у протоколі серії ВАВ № 011730 від 13.08.2024 не розкрито об'єктивну сторону правопорушення за ч. 1 ст. 156 КУпАП, оскільки не зазначено кому саме ОСОБА_1 продав електронні сигарети без марок акцизного податку; не вказано, на яку суму було продано товар; не долучені відеоматеріали, які б підтверджували факт торгівлі ОСОБА_1 електронними сигаретами без марок акцизного податку. Тобто, посадовими особами уповноваженими на складання протоколу належним чином не задокументовано факт реалізації ОСОБА_1 електронних сигарет без марок акцизного податку за обставин вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення. Долучена до матеріалів справи фототаблиця факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП не підтверджує.
Інших доказів на підтвердження вини особи у вчиненні ним інкримінованого адміністративного правопорушення матеріали справи не містять.
Таким чином відомості, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення про те, що ОСОБА_1 13.08.2024 здійснював торгівлю електронними сигаретами без марок акцизного податку, свого підтвердження не знайшли.
З огляду на викладене, оцінюючи відповідно до ст. 252 КУпАП надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку про відсутність доказів вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, та, відповідно, наявності в його діях складу цього правопорушення, що є підставою для закриття провадження у справі згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 156, 247, 283, 284, 290, 291 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вилучені предмети відповідно протоколу огляду та вилучення від 13.08.2024, повернути власнику.
Скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.А. Василенко