Ухвала від 18.10.2024 по справі 938/1149/24

Справа № 938/1149/24

Номер провадження № 1-кп/938/145/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2024 року селище Верховина

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.08.2024за №12024096130000092,

про обвинувачення

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця смт Верховина Верховинського району Іванно-Франківської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , з середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, неодруженого, утриманців немає, депутатом не обирався, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,

за участю учасників судового провадження:

прокурора ОСОБА_4 ,

потерпілого ОСОБА_5 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_6 ,

ВСТАНОВИВ :

у провадженні Верховинського районного суду Івано-Франківської області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.08.2024за №12024096130000092 про обвинувачення ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Ухвалою суду від 18.09.2024 по даному кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання на 30.09.2024, та таке, за клопотанням учасників справи, було відкладено на 18.10.2024.

В підготовче судове засідання 18.10.2024 з'явилися: прокурор, потерпілий, обвинувачений та його захисник.

Потерпілий ОСОБА_5 подав письмову заяву, в якій відмовився від обвинувачення відносно ОСОБА_3 та просить кримінальне провадження відносно нього закрити. Зазначив, що жодних претензій до останнього не має, а також, що наслідки закриття кримінального провадження, у зв'язку з відмовою від обвинувачення йому зрозумілі.

Обвинувачений ОСОБА_3 проти закриття кримінального провадження за заявою потерпілого та з вказаних підстав не заперечив, про що подав відповідну заяву.

Прокурор не заперечив щодо закриття даного кримінального провадження, оскільки потерпілий відмовився від обвинувачення в кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, що є підставою для закриття кримінального провадження.

Заслухавши думки учасників кримінального провадження та дослідивши матеріали справи, суд постановляє ухвалу про наступне.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.477 КПК України - кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених, у тому числі, ч.1 ст.125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

За правилами ч.ч.1,4 ст.26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

У відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, крім кримінального провадження щодо кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством.

Судом встановлено, що дане провадження у формі приватного обвинувачення розпочато за заявою потерпілого ОСОБА_5 відносно обвинуваченого ОСОБА_3 .

Обвинувальний акт не містить посилань на вчинення ОСОБА_3 кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, та в ході судового розгляду судом таких обставин не встановлено.

В силу положень п.2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.

Враховуючи те, що потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, проступок у даному провадженні не пов'язаний із домашнім насильством, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження слід закрити, у зв'язку із відмовою потерпілого від обвинувачення.

Наслідки закриття кримінального провадження в зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення, обвинуваченому та потерпілому роз'яснені.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений.

Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.

Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувалися.

Керуючись статтями 284, 314, 369-372, 477 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.08.2024за №12024096130000092, про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України - закрити, у зв'язку з відмовою потерпілого ОСОБА_5 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд Івано-Франківської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_7

Попередній документ
122383474
Наступний документ
122383476
Інформація про рішення:
№ рішення: 122383475
№ справи: 938/1149/24
Дата рішення: 18.10.2024
Дата публікації: 21.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти життя та здоров'я особи; Умисне легке тілесне ушкодження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили (18.10.2024)
Дата надходження: 16.09.2024
Розклад засідань:
30.09.2024 10:30 Верховинський районний суд Івано-Франківської області
18.10.2024 12:00 Верховинський районний суд Івано-Франківської області