290/1154/24
Іменем України
селище Романів 18 жовтня 2024 року
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 126 частиною 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків НОМЕР_1 , не працюючого, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №396500 від 26 липня 2024 року та доданих до нього матеріалів встановлено, що 26 липня 2024 року о 19 годині 25 хвилин на автодорозі Чуднів - Шепетівка поблизу смт.Миропіль ОСОБА_1 здійснював рух на мотоциклі марки «GEON 150-1», реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , при цьому не мав права керування транспортним засобом відповідної категорії, чим порушив вимоги пункту 2.1(а) Правил дорожнього руху (далі по тексту - ПДР), за що передбачена відповідальність за частиною 2 статті 126 КУпАП. (згідно протоколу)
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину визнав та підтвердив обставини, викладені в протоколі. Законний представник особи , яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 в суді підтвердив обставини, викладені в протоколі. Зазначив, що не знав, що його неповнолітній син взяв транспортний засіб.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та її законного представника, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» визначається ПДР, згідно з пунктом 1.9 яких особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 2 статті 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими та усними поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що містяться в матеріалах справи та надані під час судового розгляду, протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 396500 від 26 липня 2024 року, а також доданими матеріалами відеофіксації.
Відповідно статті 13 КУпАП, до осіб віком від 16 до 18 років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від 16 до 18 років адміністративних правопорушень, передбачених статтею 44, статтею 51, статтею 89, статтями 121-127, статтею 130, статтею 139, частиною 3 статті 154, частиною 2 статті 156, статтею 173, статтею 173-4, статтею 174, статтею 183-1, статтею 185, статтями 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу, а згідно статті 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від 16 до 18 років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
З огляду на те, що ОСОБА_1 є неповнолітньою особою, визнав свою вину у скоєнні даного правопорушення, щиро кається, не працює та не має самостійного заробітку, вважаю, що накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу не відповідає завданням проваджень в справах про адміністративні правопорушення, а тому доцільним буде застосування до неповнолітнього заходу впливу у виді попередження, що зможе забезпечити його перевиховання та запобігти вчиненню нових правопорушень.
У відповідності до статей 40-1, 284 КУпАП судовий збір з ОСОБА_1 стягненню не підлягає, оскільки він не піддається адміністративному стягненню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 13, 24-1, 126 ч.2,251,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Визнати неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.В. Ковальчук