Справа № 766/15747/24
н/п 3/766/8041/24
про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для визначення підсудності
15.10.2024 року м. Херсон
Суддя Херсонського міського суду Херсонської області під час підготовки до розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, складених відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
19.09.2024 до Херсонського міського суду Херсонської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №114284 від 17.09.2024, складений відносно ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
26.09.2024 мною заявлено самовідвід по вказаній справі, оскільки потерпілою у вказаному протоколі зазначено ОСОБА_2 , яка працює на посаді головного спеціаліста з охорони праці та техніки безпеки відділу служби судових розпорядників та матеріально-технічного забезпечення Херсонського міського суду Херсонської області, оскільки мною здійснюються адміністративні повноваження голови вказаного суду, вищевикладене може викликати в учасників процесу сумніви у моїй об'єктивності під час розгляду даної справи та щодо справедливості прийнятого за результатами її розгляду рішення.
04.10.2024 суддею Корольчук Н.В. відмовлено у задоволенні зазначеної заяви про самовідвід.
Оскільки в Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня стаття, якою врегульоване питання щодо направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для вирішення про зміну підсудності, але діючий Кримінальний процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України містять відповідні статті, оцінюючи вищевикладені факти, вважаю за можливе застосувати аналогію права, що кореспондується з п. 4 рішення №34 Ради суддів України від 08.06.2017.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 34 КПК України в тому разі, якщо обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду.
Враховуючи ту обставину, що ОСОБА_2 на момент розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення продовжує виконувати обов'язки головного спеціаліста з охорони праці та техніки безпеки відділу служби судових розпорядників та матеріально-технічного забезпечення Херсонського міського суду Херсонської області, приходжу до висновку, що вказана обставина в силу вимог ст. 34 КПК України є перешкодою для розгляду матеріалів про вчинене адміністративне правопорушення Херсонським міським судом Херсонської області.
Частиною 2 ст. 34 КПК України визначено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд направляє обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
Враховуючи викладене, вважаю, що матеріали відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, необхідно направити до Херсонського апеляційного суду для визначення підсудності, оскільки встановлено, що потерпілою особою є працівник Херсонського міського суду Херсонської області.
Керуючись п. 4 ч. 3 ст. 314 КПК України, ст. 278 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення №766/15747/24 (провадження №3/766/8041/24) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №114284 від 17.09.2024 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП направити до Херсонського апеляційного суду для визначення підсудності.
Суддя: Д.О. Гонтар