Рішення від 02.10.2024 по справі 260/3359/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2024 рокум. Ужгород№ 260/3359/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Гаврилка С.Є.,

з участю секретаря судового засідання - Ониська Н.В.

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 - не з'явився;

за участі представника позивача - адвоката - Литвинова Вячеслава Вячеславовича;

відповідач - Головне управління Національної поліції в Закарпатській області - представник - Олашин Оксана Михайлівна,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

13 травня 2024 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ,, РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф. Ракоці, 13, код ЄДРПОУ 40108913), яким просить суд, із врахуванням заяви представника позивача про уточнення позовних вимог: "1. Визнати протиправним відмову Головного управління Національної поліції в Закарпатській області зарахувати до вислуги років в календарному обчисленні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року; 2. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Закарпатській області зарахувати до вислуги років в календарному обчисленні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року; 3. Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Закарпатській області видати наказ, яким зарахувати до вислуги років в календарному обчисленні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року.".

16 травня 2024 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження, якою розгляд справи постановлено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та (або) викликом учасників справи.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2024 року було постановлено розгляд даної справи провести за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2024 року, яку занесено до протоколу судового засідання було постановлено повернути клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2024 року, яку занесено до протоколу судового засідання було постановлено прийняти до розгляду заяву представника позивача про уточнення позовних вимог.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2024 року було закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду по суті.

Розгляд даної адміністративної справи відкладався з існуванням на те об'єктивних причин.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що наказом відповідача від 18 березня 2022 року № 47 ос, його звільнено зі служби в поліції, який рішенням суду від 22 листопада 2022 року у справі № 260/1683/22, зокрема було визнано протиправним та скасовано, у зв'язку із чим позивача було поновлено на роботі наказом наказ № 229 ос від 14 грудня 2022 року. Однак, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2023 року у справі № 260/1683/22, було скасоване вказане рішення суду від 22 листопада 2022 року. При цьому, на час ухвалення рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду, позивача звільнено зі служби в поліції відповідно до статті 77 частини 1 пункту 7 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) на підставі наказу ГУНП в Закарпатській області № 84 ос від 09 травня 2023 року, з 15 травня 2023 року. Позивач вказує, що за період часу з моменту поновлення його на посаді, відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області № 229 ос від 14 грудня 2022 року та до звільнення - відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області №84 о/с від 09 травня 2023 року, підлягає зарахуванню до вислуги років в календарному обчисленні, що відповідачем протиправно вчинено не було, у зв'язку із чим, позивач звернувся із даним позовом до суду.

У свою чергу до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача заперечує проти задоволення позовних вимог та просить відмовити у їх задоволенні з огляду на те, що наказом ГУНП в Закарпатській області № 47 о/с від 18 березня 2022 року, який визнаний правомірним постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2023 року. Зазначає, що стаж служби в поліції позивача ОСОБА_1 на день звільнення склав 24 роки 00 місяців 04 дні, вислуга років у календарному обчисленні складає 24 роки 00 місяців 04 дні. Цей наказ вже оскаржувався позивачем в справі № 260/1683/22 та судом визнаний правомірним. Період служби в поліції, який позивач просить зарахувати до стажу служби в поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року зараховується до страхового стажу на загальних підставах, оскільки за цей період роботодавцем здійснювалось відрахування страхових внесків з грошового забезпечення. Отже, органами Пенсійного фонду цей стаж буде зарахований до загального стажу роботи та для призначення пенсії на загальних підставах.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити в повному обсязі з підстав наведених у позові.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив щодо задоволення позовних вимог, просив у задоволенні таких відмовити в повному обсязі з підстав наведених у відзиві на позов.

Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що період з 01 грудня 1994 року по березень 2022 року, позивач перебував на службі в ОВС, в тому числі й Національної поліції України, обіймаючи різні посади.

Наказом № 507 від 16 березня 2022 року начальника ГУНП в Закарпатській області "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих поліцейських ізолятора тимчасового тримання №3 та відділення поліції №1 Берегівського районного відділу поліції ГУНП в Закарпатській області", по результатам службового розслідування, відносно позивача застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення за служби. Наказом ГУНП в Закарпатській області від 18 березня 2022 року № 47 ос, позивача звільнено зі служби в поліції, відповідно до статті 77 частини 1 пункту 6 Закону України "Про Національну поліцію", у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, з оголошеною вислугою років в календарному обчисленні - 24 року 00 місяців 04 дні (а.с. 7).

Не погодившись із вказаними наказами, позивач звернув до Закарпатського окружного адміністративного суду із відповідним позовом.

Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду позов від 22 листопада 2022 року у справі № 260/1683/22, із врахуванням ухвали про виправлення описки в судовому рішенні від 29 листопада 2022 року позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправним та скасувано Наказ № 507 від 16 березня 2022 року "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих поліцейських ізолятора тимчасового тримання № 3 та відділення поліції № 1 Берегівського районного відділу поліції ГУНП в Закарпатській області" в частині звільнення зі служби в поліції капітана поліції ОСОБА_1 . Визнано протиправним та скасувати Наказ ГУ НП в Закарпатській області № 47о/с від 18 березня 2022 року "По особовому складу". Поновлено капітана поліції ОСОБА_1 на службі в поліції на посаді інспектора чергової частини ізолятору тимчасового тримання № 3 Головного управління Національної поліції в Закарпатській області з 18 березня 2022 року. Стягнуто з Головного управління Національної поліції в Закарпатській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 19 березня 2022 року по 22 листопада 2022 року в розмірі -123657,60 грн (а.с.а.с. 26-33).

На виконання вказаного рішення суду, Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області видано наказ № 229 ос від 14 грудня 2022 року, про поновлення позивача в займаній посаді, з 18 березня 2022 року (а.с. 10).

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2023 року апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області задоволено, рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2022 року у справі №260/1683/22 - скасовано. Прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову ОСОБА_1 до ГУНП в Закарпатській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на службі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу відмовлено (а.с.а.с. 13-19).

Однак на час ухвалення рішення Восьмим апеляційним адміністративним судом, позивача звільнено зі служби в поліції відповідно до статті 77 частини 1 пункту 7 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) на підставі наказу ГУНП в Закарпатській області № 84 ос від 09 травня 2023 року, з 15 травня 2023 року (а.с. 8).

Таким чином судом констатується, що у зв'язку з ухваленням Закарпатським окружним адміністративним судом рішення у справі № 260/1683/22 позивач виконував обов'язки служби в поліції з 14 грудня 2022 по 15 травня 2023 року, тобто до дня його звільнення за власним бажанням. Саме цей період служби позивача є спірним.

Звільняючи позивача зі служби в поліції з 15 травня 2023 року відповідачем було зазначено, що стаж служби в поліції на день звільнення складає 25 років 02 місяці 01 день, вислуга років у пільговому обчисленні для призначення пенсії складає 28 років 02 місяці 05 днів (а.с. 8).

Таким чином судом констатується, що, зокрема, до стажу служби в поліції на день звільнення позивачеві було зараховано, й ,у тому числі строк вимушеного прогулу, а також служба в поліції за період з 14 грудня 2022 по 15 травня 2023 року.

На виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2023 року, Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області видано наказ № 162 ос від 28 серпня 2023 року, відповідно до якого скасовано пункт наказу ГУНП в Закарпатській області від 14 грудня 2022 року №229 ос в частині поновлення капітана поліції ОСОБА_2 на посаді інспектора-чергового чергової частини ізолятору тимчасового тримання №3 ГУНП в Закарпатській області; пункт наказу ГУНП в Закарпатській області від 09 травня 2023 року № 84 ос у частині звільнення зі служби в поліції капітана поліції ОСОБА_1 , дільничного офіцера поліції сектору превенції відділення поліції №2 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області, відповідно до статті 77 частини 1 пункту 7 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) (а.с. 9).

У відповідь на адвокатський запит до ГУНП в Закарпатській області від 27 січня 2024 року, щодо врахування у вислузі років (в календарному обчисленні) позивачу строк перебування на посаді в ГУНП в Закарпатській області у період часу з 14 грудня 2022 року по 09 травня 2023 року, листом № 2аз/106/2-2024 від 31 січня 2024 року, відповідач надав відповідь щодо відмови зарахування вказаного періоду служби в органах Національної поліції України, у зв'язку із тим, що датою звільнення позивача зі служби в поліції слід вважати 18 березня 2022 року (а.с. 6).

У відповідь на адвокатський запит від 21 січня 2024 року, Головним управлінням в Закарпатській області, на підставі даних бухгалтерського обліку надано витяги з архівних відомостей з нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з грудня 2022 року по травень 2023 року, відповідно до яких, дільничному офіцеру поліції сектору превенції ОСОБА_1 нараховувалась заробітна плата - грудень 2022 року в сумі 31547,99 грн, з утриманням ПДФО - 5678,64 грн; січень 2023 року - 20483,74 грн, утриманням ПДФО - 3687,07 грн; лютий 2023 року - 58629,91 грн, утримання ПДФО - 10553,38 грн.; березень 2023 року - 38730,63 грн, утримання ПДФО - 6971,81 грн; квітень 2023 року - 38732,29 грн, відрахування ПДФО - 6971,81 грн; травень 2023 року - 29734,16 грн, відрахування ПДФО - 5352,15 грн (а.с.а.с. 20, 21).

Позивач вказує, що за період часу з моменту поновлення його на посаді, відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області № 229 ос від 14 грудня 2022 року та до звільнення з 15 травня 2023 року - відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області №84 о/с від 09 травня 2023 року, підлягає зарахуванню до вислуги років в календарному обчисленні, що відповідачем протиправно вчинено не було, у зв'язку із чим, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково, з огляду на таке.

Відповідно до статті 19 частини 2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року № 580-VIII (далі по тексту - Закон України № 580-VIII).

Відповідно до статті 59 частин 2, 3, 5 Закону України № 580-VIII, служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України

Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції встановлює Міністерство внутрішніх справ України.

Відповідно до статті 60 Закону України 580-VIII відносини, що виникають у зв'язку зі вступом, проходженням та припиненням служби в поліції, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань проходження служби в поліції.

Згідно із статтею 78 частинами 1-3 Закону України № 580-VIII, стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

До стажу служби в поліції зараховуються: 1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; 2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; 3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; 4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; 5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони; 6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.

Під час обчислення стажу служби в поліції враховуються тільки повні роки вислуги років без округлення фактичного розміру вислуги років у бік збільшення.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, регламентовані положеннями статтею17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", серед яких служба в органах внутрішніх справ, поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Відповідно до статті 78 частини 4 Закону України №580-VIII, порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Як судом було встановлено та не заперечується учасниками справи, позивач за період з моменту поновлення його на посаді, відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області №229 ос від 14 грудня 2022 року та до звільнення з 15 травня 2023 року - відповідно до наказу ГУНП в Закарпатській області №84 о/с від 09 травня 2023 року, виконував покладені на нього службові обов'язки відповідно до посади, отримував щомісячне грошове забезпечення, з якого відраховувались страхові внески до Пенсійного фонду України, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до статті 1 частини 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, кошти, сплачені за договором про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 11 частини 1 пункту 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також службу в Національній поліції.

Відповідно до статті 20 частини 6 абзацу 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за осіб, зазначених у пунктах 8, 11-14 статті 11 цього Закону, страхові внески сплачуються в порядку і строки, визначені Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, коштів цільових фондів, з яких цим особам сплачуються відповідно грошове забезпечення, страхові виплати, допомога, надбавка і компенсації.

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

Статті 94 частини 1 та 2 Закон України № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Відповідно до пункту 15 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, при прийнятті на службу до Національної поліції грошове забезпечення поліцейським нараховується з дня призначення на посаду. У разі звільнення зі служби грошове забезпечення поліцейським виплачується по день їх звільнення зі служби в поліції включно.

Суд зауважує, що факт поновлення позивача на посаді означає, що у спірний період позивач проходив службу та отримував грошове забезпечення з дня призначення на посаду - 14 грудня 2022 року по день звільнення його зі служби в поліції - 15 травня 2023 року.

Як вбачається із витягів з архівних відомостей з нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з грудня 2022 року по травень 2023 року ОСОБА_1 нараховувалась заробітна плата - грудень 2022 року в сумі 31547,99 грн, з утриманням ПДФО - 5678,64 грн; січень 2023 року - 20483,74 грн, утриманням ПДФО - 3687,07 грн; лютий 2023 року - 58629,91 грн, утримання ПДФО - 10553,38 грн.; березень 2023 року - 38730,63 грн, утримання ПДФО - 6971,81 грн; квітень 2023 року - 38732,29 грн, відрахування ПДФО - 6971,81 грн; травень 2023 року - 29734,16 грн, відрахування ПДФО - 5352,15 грн (а.с.а.с. 20, 21).

Таким чином, судом встановлено та не заперечується відповідачем, що позивач з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року проходив службу в поліції та виконував покладені на нього повноваження, йому нараховувалось грошове забезпечення та сплачувались страхові внески.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач у спірний період з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року перебував у трудових відносинах з Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області, за нього у порядку, визначеному законодавством, нараховувались та сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що як наслідок дає достатні підстави для зарахування вказаних періодів до його страхового стажу, та для задоволення позовних вимог у в цій часині повному обсязі.

Таким чином відповідачем неправомірно не зарахувано до вислуги років в календарному обчисленні період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині щодо визнання протиправними дії відповідача щодо не зарахування до вислуги років в календарному обчисленні період проходження служби в органах Національної поліції та зобов'язання здійснити відповідне зарахування за спірний період.

Стосовно вимог позивача про зобов'язання відповідача видати наказ, яким зарахувати до вислуги років в календарному обчисленні позивачу спірний період проходження служби в органах Національної поліції, суд зауважує, що обрання форми і способу здійснення перерахунку календарної вислуги та стажу служби в поліції належить до дискреційних повноважень відповідача, тому суд не вважає за необхідне вказувати відповідачеві відповідні форму і спосіб його дій, а тому відповідні позовні вимоги не підлягають задоволенню.

За правилами встановленими статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до статті 77 частини 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф. Ракоці, 13, код ЄДРПОУ 40108913) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до вислуги років в календарному обчисленні період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Закарпатській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років в календарному обчисленні період проходження служби в органах Національної поліції з 14 грудня 2022 року по 15 травня 2023 року.

У задоволенні позову у частині інших позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до статті 243 частини 3 КАС України 02 жовтня 2024 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду. Рішення суду у повному обсязі було складено 14 жовтня 2024 року.

СуддяС.Є. Гаврилко