Ухвала від 16.10.2024 по справі 397/1259/24

Справа № 397/1259/24

н/п : 1-в/397/44/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.10.2024 селище Олександрівка

Олександрівський районний суд Кіровоградської області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Олександрівка подання т.в.о. начальника Кропивницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області ОСОБА_3 про звільнення від призначеного судом покарання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Михайлівка Олександрівського району Кіровоградської області, громадянки України, не працюючої, із середньою освітою, не одруженої, має на утриманні семеро неповнолітніх дітей, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , засудженої 25.06.2024 Знам'янським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік,

ВСТАНОВИВ:

Вироком Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.06.2024 ОСОБА_4 засуджена за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік. Вирок набрав законної сили 26.07.2024.

Т.в.о. начальника Кропивницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернулася до суду з поданням про приведення вироку Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.06.2024 про засудження ОСОБА_4 за за ч.4 ст.185 КК України у відповідність із Законом України №3886-ІХ від 18.07.2024року «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» про звільнення від призначеного судом покарання за діяння, караність якого законом усунена.

Прокурор, представник сектору пробації та засуджена в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду подання були повідомлені належним чином.

Прокурор та представник сектору пробації надали заяви про розгляд подання без їх участі, подання підтримують.

Неприбуття вказаних осіб не є перешкодою для розгляду клопотання відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що вироком Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.06.2024 ОСОБА_4 засуджена за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік. Вирок набрав законної сили 26.07.2024 та був прийнятий до виконання Кропивницьким районним сектором №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області.Станом на час розгляду даного клопотання, призначене судом покарання ОСОБА_4 не відбула.

З вказаного вироку суду вбачається, що ОСОБА_4 в період дії воєнного стану, 08.09.2023 приблизно 14.16 год., знаходилася в приміщенні магазину «Аврора №039» Товариства з обмеженою відповідальністю «Вигідна покупка» (у подальшому ТОВ «Вигідна покупка»), розташованого за адресою: вул.Кобзарева, 28-А, м.Знам'янка Кіровоградської області.

Перебуваючи у вказаному місці у ОСОБА_4 раптово виник умисел на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинене в умовах воєнного стану, а саме на крадіжку належних ТОВ «Вигідна покупка» бездротових навушників «Оаnаs Wireless Sports Headset AMS 80 Stereo Bass» із торгівельної вітрини вказаного магазину.

Реалізуючи даний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, в цілях власної наживи, скориставшись тим, що її злочинні дії не помічені сторонніми особами, ОСОБА_4 із торгівельної вітрини магазину «Аврора №039» ТОВ «Вигідна покупка», розташованого за адресою: вул.Кобзарева, 28-А, м.Знам'янка Кіровоградської області, шляхом вільного доступу таємно викрала належні ТОВ «Вигідна покупка» бездротові навушники «Оаnаs Wireless Sports Headset AMS 80 Stereo Bass» вартістю 349,00 грн. Після цього ОСОБА_4 з місця вчинення злочину зникла, викраденим розпорядилася на власний розсуд, чим спричинила ТОВ «Вигідна покупка» майнову шкоду на загальну суму 349,00 грн.

Відповідно до положення ст. 51 КУпАП, в редакції Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від 18.07.2024, який набрав чинності 09.08.2024 року, декриміналізовано викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення менше двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зі змісту вироку слідує, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 185 КК України ОСОБА_4 вчинила 08.09.2023.

Неоподаткований мінімум доходів громадян - це грошова сума розміром 17 гривень, встановлена пунктом 5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового Кодексу України, яка застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в законах або інших нормативно-правових актах, за винятком норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподаткованого мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1, пункту 169.1 статті 169 розділу ІV Податкового Кодексу України. Підпунктом 169.1.1, пункту 169.1 статті 169 розділу ІV Податкового Кодексу України, визначено, що податкова соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Неоподаткований мінімум доходів громадян у розмірі податкової соціальної пільги з 01 січня 2023 року складав 1342 грн. Тобто два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян за цей період складають 2684 гривні.

Як убачається з вироку, вартість викраденого майна складає 349,00 грн., тобто не перевищує 2684, 00 грн.

Згідно з ч.1 ст.5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, має зворотну дію у часі. Це означає, що він поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість. Звільнення від покарання осіб, засуджених за діяння, караність якого усунута, здійснюється судом (ч.1ст.74КК).

Аналогічну правову позицію висловила об'єднана палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду у своїй постанові по справі № 278/1566/21 від 07.10.2024.

Особа, засуджена за діяння, караність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання (ч.2 ст.74 КК України).

Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Відповідно до положень п.2 ч.2 ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 13-1, 14 ч.1 ст. 537 цього Кодексу.

Згідно п.13 ч.1 ст.537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений ч.2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати такі питання: про звільнення від покарання і пом'якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.

Таким чином, враховуючи те, що ОСОБА_4 засуджена за діяння, караність якого законом усунена, суд дійшов до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.372, 539 КПК України; ст.78 КК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання т.в.о. начальника Кропивницького районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області ОСОБА_3 про звільнення від призначеного судом покарання засудженої ОСОБА_4 - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,від покарання призначеного вироком Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 25.06.2024 у зв'язку з усуненням законом караності діяння, за яке вона була засуджена.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Кіровоградської області протягом 7 днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі подання апеляційної скарги, якщо її не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
122322404
Наступний документ
122322406
Інформація про рішення:
№ рішення: 122322405
№ справи: 397/1259/24
Дата рішення: 16.10.2024
Дата публікації: 18.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (24.10.2024)
Дата надходження: 30.09.2024
Розклад засідань:
07.10.2024 13:00 Олександрівський районний суд Кіровоградської області
16.10.2024 08:30 Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАЙДАР НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ГАЙДАР НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Федорченко Тереза Станіславівна