Постанова від 15.10.2024 по справі 157/1647/24

Справа № 157/1647/24

Провадження №3/157/938/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2024 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацевлаштованого,

за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №969827 ОСОБА_1 21 липня 2024 року близько 0 год 27 хв, на АДРЕСА_1 , порушував тишу, заважав відпочивати ОСОБА_2 , не виконав вимог наказу Волинської військової адміністрації №391 від 28.09.2022 «Про зміну періоду дії комендантської години на території області», та не виконав законних вимог поліцейського, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча своєчасно був повідомлений про час та місце слухання справи.

Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що провадження у цій справі слід закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за ст. 185 КУпАП передбачена за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Суд, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

На порушення вимог вказаних норм закону у матеріалах справи відсутні докази, що підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 злісної непокори законному розпорядженню поліцейського.

У матеріалах справи відсутні будь-які докази, якими підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення в 0 год 27 хв 21 липня 2024 року на АДРЕСА_1 , відеозапису подій не додано. Доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення не здобуто і при розгляді справи в суді.

Порушення ОСОБА_1 тиші, перешкоджання відпочинку, невиконання вимог наказу Волинської військової адміністрації №391 від 28.09.2022 «Про зміну періоду дії комендантської години на території області», не свідчить про наявність в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вини у формі умислу, що є суб'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Таким чином, у судовому засіданні не здобуто доказів, що підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 злісної непокори законному розпорядженню та вимозі поліцейського ОСОБА_3 21 липня 2024 року, а отже в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Оцінюючи наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя вважає, що в судовому засіданні не здобуто доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні злісної непокори законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а отже в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи наведене вище, суддя вважає, що провадження у цій справі слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.

Керуючись статтями 185, 247, 284 КУпАП, суддя

постановив:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів із дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Камінь-Каширський районний суд Волинської області.

Суддя: Б.С. Гамула