Ухвала від 10.10.2024 по справі 910/9251/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

10.10.2024Справа № 910/9251/18

За позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що діє як ліквідатор ПАТ "Брокбізнесбанк"

до ОСОБА_1

ОСОБА_2

ОСОБА_3

ОСОБА_4

ОСОБА_5

ОСОБА_6

ОСОБА_7

ОСОБА_8

ОСОБА_9

ОСОБА_10

ОСОБА_11

ОСОБА_12

ОСОБА_13

ОСОБА_14

ОСОБА_15

ОСОБА_16

ОСОБА_17

ОСОБА_21 ОСОБА_22 ОСОБА_23 ОСОБА_24 ОСОБА_25 ОСОБА_26 ОСОБА_27

про стягнення 8 915 542 370,80 грн.

Суддя Борисенко І.І.

Секретар судового засідання Шилін Є.О.

Представники учасників справи: згідно протоколу судового засідання.

ВСТАНОВИВ:

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, що діє як ліквідатор ПАТ "Брокбізнесбанк" (далі - Фонд гарантування вкладів, позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідачів про відшкодування шкоди в розмірі 8 915 542 370,80 грн., в порядку ч. 5 ст. 52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.09.2018 позовну заяву Фонду гарантування вкладів прийнято до розгляду та відкрито провадження, справу вирішено розглядати в порядку загального позовного провадження, сторонам надана можливість та строки реалізувати свої процесуальні права та обов'язки.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.10.2018 позовну заяву Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що діє як ліквідатор ПАТ "Брокбізнесбанк" залишено без розгляду.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 10.01.2019, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.03.2019, скасовано ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.10.2018 про залишення позову без розгляду.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.07.2019 зупинено провадження у справі № 910/9251/18 до набрання законної сили судовим рішенням, прийнятим Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у справі № 910/12208/18 та до набрання законної сили судовим рішенням, прийнятим Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у справі № 910/15469/18.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.06.2023 поновлено провадження у справі № 910/9251/18, призначене підготовче засідання у справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.09.2023 провадження у справі № 910/9251/18 зупинено до встановлення наявності правонаступників померлого відповідача - ОСОБА_7 з метою залучення останніх до участі в справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.03.2024 за клопотанням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про витребування доказів, провадження у справі № 910/9251/18 було поновлено, підготовче засідання призначено на 30.04.2024.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.06.2024 клопотання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про витребування доказів та зупинення провадження у справі від 20.03.2024 задоволено, витребувано у приватного нотаріуса Погребняка О. А. інформацію/документи про спадкоємців відповідача ОСОБА_7 , які прийняли спадщину (спадкова справа № 07/2023), та щодо виданих свідоцтв про право на спадщину, якщо такі видавались. Цією ж ухвалою провадження у справі № 910/9251/18 було зупинене до отримання відповіді на запит суду щодо спадкоємців відповідача ОСОБА_7

29.07.2024 через відділ діловодства та документообігу суду від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надійшло клопотання про поновлення провадження у справі, в якому позивач повідомив суд, що приватним нотаріусом витребуваних документів не надано. Тому, позивач просив повторно витребувати у приватного нотаріуса Погребняка О. А. докази, зазначені в ухвалі суду від 04.06.2024; направити письмовий запит до Реєстратора спадкового реєстру про надання інформаційної довідки щодо спадкової справи 3 07/2023.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.07.2024 поновлено провадження у справі № 910/9251/18, підготовче засідання призначено на 03.09.2024.

02.09.2024 до загального відділу діловодства суду від ОСОБА_13 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

У вказаному клопотанні відповідач-21 просить суд зупинити провадження у справі №910/9251/18 до припинення перебування відповідача ОСОБА_13 на військовій службі у Службі безпеки України.

В обґрунтування свого клопотання відповідач-21 зазначив, що відповідно до довідки №614 від 24.05.2024, виданої Головним управлінням Служби безпеки України в м. Києві та Київській області, за підписом помічника начальника Головного управління (по РОС) - начальника відділу, що скріплений гербовою печаткою Служби безпеки України ГУ СБУ в м. Києві та Київський області, ОСОБА_13 призваний на військову службу у Службу безпеки України за абзацом третім частини сьомої ст. 23 та ст. 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за призовом під час мобілізації, на особливий період до закінчення особливого періоду або рішення про демобілізацію (наказ УСБУ у Львівській області від 05.03.2022 №19-0C/дск) та проходить військову службу в Головному управлінні СБ України у м. Києві та Київській області з 15.12.2022, а тому, відповідно до п.3 ч.1 ст. 227 Господарського процесуального кодексу України, просить зупинити провадження у справі №910/9251/18.

03.09.2024 до загального відділу діловодства суду від ОСОБА_4 надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

У вказаному клопотанні відповідач-7 просить суд зупинити провадження у справі №910/9251/18 до припинення перебування відповідача ОСОБА_4 на військовій службі у Службі безпеки України.

В обґрунтування свого клопотання відповідач-7 зазначив, що відповідно до Довідки № 11/1/4-1591 від 30.08.2024, виданої Управлінням роботи з особовим складом Служби безпеки України для Господарського суду міста Києва, за підписом т.в.о. заступника начальника Управління, що скріплений гербовою печаткою Служби безпеки України, ОСОБА_19 призваний на військову службу у Службу безпеки України відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022 «Про загальну мобілізацію» (наказ начальника Департаменту СБ України від 07 березня 2022 року №2-0C/дск), а тому, відповідно до п.3 ч.1 ст.227 Господарського процесуального кодексу України, просить зупинити провадження у справі №910/9251/18.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.09.2024 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 10.09.2024.

10.09.2024 до загального відділу діловодства суду від позивача надійшли заперечення на клопотання відповідача-21 та відповідача-7 про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

У вказаних запереченнях представник позивача просить суд відмовити в задоволенні клопотання відповідача-21 та відповідача-7 про зупинення провадження у справі №910/9251/18, оскільки, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 227 ГПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Проте, за твердженням позивача, Служба безпеки України є державним органом спеціального призначення з правоохоронними функціями, який має в своєму складі військові формування. Таким чином, не всі органи, формування, установи та заклади СБУ є військовими формуваннями.

За змістом статті 9 Закону України «Про Службу безпеки України», Центральне та регіональні управління СБУ не є військовими формуваннями СБУ. Відповідно, проходження служби в Центральному чи регіональному управлінні СБУ не може вважатись перебуванням особи у складі військового формування, що могло б бути підставою для зупинення провадження.

Крім того, позивач зазначає, що з наданої відповідачем ОСОБА_4 довідки неможливо достеменно встановити де саме останній проходить службу в СБУ.

За адресою на бланку наданої ОСОБА_4 довідки позивачем зроблено висновок про те, що вказана довідка видавалась Центральним управлінням СБУ і саме в Центральному управлінні Відповідач проходить службу.

Таким чином, за твердженням позивача, точно встановити місце проходження ОСОБА_4 служби не видається за можливе, відповідно подане клопотання є необґрунтованим.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.09.2024 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 01.10.2024, запропоновано учасникам справи надати суду обґрунтовані пояснення або заперечення щодо клопотань ОСОБА_13 та ОСОБА_4 про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

26.09.2024 в підсистему «Електронний суд» від представника ОСОБА_2 надійшли письмові пояснення щодо клопотань відповідача-21 та відповідача-7 про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

У вказаних поясненнях представник ОСОБА_2 підтримав клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.10.2024 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 10.10.2024.

10.10.2024 до загального відділу діловодства суду від представника ОСОБА_10 надійшли додаткові пояснення.

У вказаних поясненнях представник ОСОБА_10 підтримав клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

10.10.2024 в підготовче засідання з'явились представники позивача та відповідачів згідно протоколу судового засідання.

В підготовчому засіданні судом розглянуті клопотання відповідача-21 та відповідача-7 про зупинення провадження у справі №910/9251/18.

Представники відповідачів в підготовчому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18 підтримали.

Представники позивача проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі №910/9251/18 заперечили.

Суд, розглянувши клопотання відповідача-21 та відповідача-7 про зупинення провадження у справі №910/9251/18, приходить до висновку про їх задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.227 Господарського процесуального кодексу України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у праві зупиняється у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 227 цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

В силу приписів статті 4 Закону України «Про оборону України», у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому, відповідними Указами Президента України, воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався та на сьогоднішній день діє до 09.11.2024 включно.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 в Україні оголошена загальна мобілізація, яка відповідними Указами Президента України також неодноразово продовжувалася та на сьогоднішній день діє до 09.11.2024 включно.

Згідно з пунктом 2 Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022, військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування наказано запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію в установленому порядку Указом Президента України, утворені відповідно до законів України військові формування залучаються разом із правоохоронними органами до вирішення завдань, пов'язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.

Відповідачем-21 у справі є Фізична особа ОСОБА_13 .

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_13 призваний на військову службу у Службу безпеки України за абзацом 3 частини 7 статті 23 та статті 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» за призовом під час мобілізації, на особливий період до закінчення особливого періоду або рішення про демобілізацію та проходить військову службу в головному управлінні СБ України у м. Києві та Київській області з 15.12.2022, про що надана копія довідки №614 від 24.05.2024 за підписом Помічника начальника Головного управління (по РОС) - начальника відділу Ігоря Кременчуцького.

Відповідачем-7 у справі є Фізична особа ОСОБА_10 .

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_10 призваний на військову службу у СБ України відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 №69/2022 «Про загальну мобілізацію» та проходить військову службу в Службі безпеки України, про що надана копія довідки №11/1/4-1591 від 24.05.2024 за підписом т.в.о. заступника начальника ОСОБА_20 .

Відповідно до статті 1 Закону України «Про службу безпеки України», Служба безпеки України - державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про службу безпеки України», на Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці.

Стаття 19 Закону України «Про службу безпеки України» - Склад кадрів Служби безпеки України, передбачає, що кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби. Порядок обліку кадрів Служби безпеки України затверджується Головою Служби безпеки України.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про службу безпеки України», умови і порядок виконання своїх обов'язків співробітниками-військовослужбовцями Служби безпеки України визначаються укладеним договором (контрактом). На них, а також на військовослужбовців строкової служби поширюється порядок проходження військової служби у Збройних Силах України, визначений законодавством.

Військовослужбовці Служби безпеки України приймають Військову присягу на вірність народу України. Військовослужбовці Служби безпеки України мають право на носіння військової форми одягу із знаками розрізнення, зразки яких затверджуються відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Військовослужбовцям Служби безпеки України видається службове посвідчення, зразок якого затверджується Головою Служби безпеки України.

Згідно зі статею 1 Закону України «Про Збройні Сили України», Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

Комплектування Збройних Сил України визначається статтею 5 Закону України "Про Збройні Сили України", відповідно до частини першої якої особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що існує законодавча паралель між військовою службою в Службі безпеки України та Збройних Силах України.

Законодавець встановив однаковий правовий режим для військовослужбовців Служби безпеки України та Збройних Сил щодо порядку проходження служби. Отже на військовослужбовців Служби безпеки України поширюються і процесуальні гарантії, зокрема, можливість зупинення судового провадження.

Суд звертає увагу, що зупинення провадження у справі - це тимчасове й повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені. Тобто на відміну від відкладення розгляду справи, зупинення провадження у справі, здійснюється без зазначення строку до усунення обставин, які зумовили зупинення провадження. Тому провадження у справі потрібно зупиняти за наявності беззаперечних підстав для цього.

Для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарський суд у кожному випадку повинен з'ясовувати, чим обумовлюється неможливість розгляду такої справи.

Судовий захист прав і свобод людини і громадянина необхідно розглядати як вид державного захисту прав і свобод людини і громадянина. І саме держава бере на себе такий обов'язок відповідно до частини другої статті 55 Конституції України. Право на судовий захист передбачає і конкретні гарантії ефективного поновлення в правах шляхом здійснення правосуддя. Відсутність такої можливості обмежує це право. А за змістом частини другої статті 64 Конституції України право на судовий захист не може бути обмежене навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану (рішення Конституційного Суду України від 07.05.2022 № 8-рп/2002).

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Відповідно до частини 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Зупинення провадження по справі - це врегульована законом й оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні у справі, викликана наявністю однієї із передбачених у законі обставин, які перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії. Тобто інститут зупинення судового провадження застосовується не просто у зв'язку із виникненням підстав, передбачених процесуальним законом, а обумовлюється наявністю обставин, які створюють об'єктивні перешкоди для здійснення судового розгляду.

Отже, обставини на підтвердження наявності зупинення провадження у даній справі відповідачами доведено, а з аналізу п. 3 ч. 1 ст. 227 ГПК України вбачається, що вона є нормою імперативної дії, якою встановлено обов'язок суду зупинити провадження по справі у випадку перебування сторони у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Мета норми про зупинення провадження - забезпечити можливість виконання військового обов'язку без перешкод, що актуально і для військовослужбовців Служби безпеки України, особливо в умовах воєнного стану.

З огляду на зазначене, оскільки в Україні з 24.02.2022 діє правовий режим воєнного стану та проводиться загальна мобілізація до Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених у відповідності до закону, з метою відсічі збройної агресії росії, а отже Збройні Сили України та інші військові формування, утворені у відповідності до закону, в тому числі і Служба безпеки України, переведені на воєнний стан, враховуючи перебування ОСОБА_13 (відповідача-21) на військовій службі у Службі безпеки України за абзацом 3 частини 7 статті 23 та статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" за призовом під час мобілізації, на особливий період до закінчення особливого періоду або рішення про демобілізацію; перебування ОСОБА_10 (відповідача-7) на військовій службі у Службі безпеки України відповідно до Указу Президента України від 24.022022 №69/2022 "Про загальну мобілізацію", суд доходить до висновку зупинити провадження у справі на підставі пункту 3 частини 1 статті 227 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 229 ГПК України провадження у праві зупиняється у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 227 цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Отже, на підставі викладеного вище, Суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №910/9251/18 до припинення перебування ОСОБА_13 та ОСОБА_10 на військовій службі у Службі безпеки України, що переведена на воєнний стан.

Крім того, суд зазначає, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.06.2024 клопотання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про витребування доказів задоволено, витребувано у Приватного нотаріуса Погребняка Олега Анатолійовича (свідоцтво № 7078, адреса: АДРЕСА_1 (офіс, поверх 1), тел.: НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ) інформацію/документи про спадкоємців відповідача ОСОБА_7 , які прийняли спадщину (спадкова справа № 07/2023), та щодо виданих свідоцтв про право на спадщину, якщо такі видавались.

Проте, станом на час розгляду справи (10.10.2024) жодної витребуваної у Приватного нотаріуса Погребняка Олега Анатолійовича інформації до суду не находило, виконуючи завдання господарського судочинства, суд дійшов висновку про повторне звернення до Приватного нотаріуса Погребняка Олега Анатолійовича про надання інформації/документів про спадкоємців відповідача - ОСОБА_7 , які прийняли спадщину (спадкова справа № 07/2023), та щодо виданих свідоцтв про право на спадщину, якщо такі видавались.

Керуючись ст. ст. 81, 227, 229, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Повторно витребувати у Приватного нотаріуса Погребняка Олега Анатолійовича (свідоцтво № 7078, адреса: АДРЕСА_1 (офіс, поверх 1), тел.: НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ) інформацію/документи про спадкоємців відповідача ОСОБА_7 , які прийняли спадщину (спадкова справа № 07/2023), та щодо виданих свідоцтв про право на спадщину, якщо такі видавались.

Копію ухвали Господарського суду міста Києва від 10.10.2024 направити для виконання Приватному нотаріусу Погребняку Олегу Анатолійовичу (свідоцтво №7078, адреса: АДРЕСА_1 (офіс, поверх 1), тел.: НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Зобов'язати Приватного нотаріуса Погребняка Олега Анатолійовича витребувані документи направити до Господарського суду міста Києва за адресою: 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, судді Борисенко І.І., справа № 910/9251/18.

Клопотання ОСОБА_13 та ОСОБА_10 про зупинення провадження у справі № 910/9251/18 - задовольнити.

Зупинити провадження у справі №910/9251/18 до припинення перебування ОСОБА_13 та ОСОБА_10 на військовій службі у Службі безпеки України, що переведена на воєнний стан.

Зобов'язати учасників судового процесу негайно повідомити Суд про усунення обставин, що викликали зупинення провадження у даній справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її підписання.

(Повний текст ухвали складено та підписано 15.10.2024)

Суддя Борисенко І.І.