Ухвала від 14.10.2024 по справі 521/16706/24

Справа № 521/16706/24

Номер провадження:1-кс/521/3140/24

УХВАЛА

14 жовтня 2024 року

Малиновський районний суд м. Одеси, у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області капітана поліції ОСОБА_4 , погодженого з прокурором Малиновської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про проведення обшуку за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023163470000778 від 18.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, слідчий суддя

ВСТАНОВИВ:

З клопотання вбачається, що відповідно до абз. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991, особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про оборону України»

№ 1932-ХІІ від 06.12.1991, громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про оборону України» № 1932-ХІІ від 06.12.1991, посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства та інших нормативно-правових актів у сфері оборони України, несуть визначену законом відповідальність з урахуванням бойового імунітету.

Додатково встановлено, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», який затверджено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» № 1126-VII від 17.03.2014.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991, Збройні Сили України провадять свою діяльність на засадах комплектування шляхом призову громадян на військову службу та прийняття на військову службу за контрактом.

Додатково встановлено, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану», 24 лютого 2022 року Указом Президента України за № 64/2022, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин строком на 30 діб, який затверджений Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, та Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, та продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб. Указом від 6 травня 2024 року № 271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року №3684-ІХ), строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року на 90 діб.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Крім того, п. 3 вказаного Указу зазначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, зокрема, ст. 33 Конституції України, згідно з якою кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України № 1455 від 29.12.2021 якою затверджено «Порядок встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» визначено, що перетинання державного кордону в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на території, де введено воєнний стан, здійснюється з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

Також, відповідно до імперативних положень абз. 4 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (у редакції від 16.06.2022), мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Крім того, відповідно до положень абз. 3, 10, 11 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (у редакції від 16.06.2022), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

- визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

- зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду;

- які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.11.2023 до ЧЧ ВП №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява від громадянина ОСОБА_6 про те, що на території Малиновського району м. Одеси систематично діє група осіб, яка організовує незаконне переправлення осіб через державний кордон України за грошову винагороду шляхом надання порад, засобів та усуненням перешкод.

Крім цього, 19.01.2024 до ЧЧ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява від громадянина ОСОБА_7 щодо прийняття заходів до осіб, які організували незаконний перетин державного кордону України за грошову винагороду. Так, згідно допиту свідка встановлено, що свідок підшукував легальні методи для виїзду за кордон, з метою подальшого працевлаштування та в ході розмови з його знайомим ОСОБА_8 , останній повідомив, що є особа по імені ОСОБА_9 , з яким він спілкувався, і той йому повідомив в ході бесіди, що в нього є налагоджена схема для законного виїзду за кордон та зв'язки з лікарями і вартість схеми складає 4000-7000 доларів США в залежності від ситуації. Схема має два сценарії , відповідно до першого сценарію ініціатору - тому хто виїжджає оформлюється висновок МСЕК для отримання фіктивної інвалідності. За іншим сценарієм оформлюється фіктивна інвалідність і опікунство за похилим членом сім'ї.

Усі питання пов'язані з документа ми, оформленням і інші які будуть виникати ОСОБА_9 бере на себе і необхідно лише передати документи.

В ході проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, оперативно - розшукових заходів встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетна ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працевлаштована в КНП "ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР" ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" за адресою: м. Одеса, вул. Суднобудівельна, 1, і здійснює свою професійну діяльність в приміщенні ординаторської на 1 поверсі будівлі.

Відповідно до інформації з реєстру речових прав на нерухоме майно вказаний об'єкт нерухомості належить на праві власності територіальній громаді в Особі одеської обласної ради.

На підставі вищевикладеного, є достатні підстави вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 може зберігати: мобільні телефони, сім карти, електронні носії інформації, комп'ютерна техніка на, якій могли зберегтись сліди вчинення кримінального правопорушення, медична документація, що має відношення до кримінального провадження та/або має ознаки підробленого документу, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, печатки, штампи,. флеш носії інформації, зошити, жорсткі диски, чорнові записи з інформацією, а також інші речі, предмети та документи, які зберегли в своїй середині, або на поверхні слідову інформацію, яка здатна відтворити слідову картину скоєння кримінального правопорушення та послужити доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Беручи до уваги вищевикладене, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування, встановлення та фіксування усіх фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема зібрання доказів, з метою дотримання вимог ст.ст. 2, 9 КПК України, а також задля виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення вищевказаних речей та документів, а також інших речей та документів, що мають значення для встановлення об'єктивної істини у вказаному кримінальному правопорушенні.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав в повному обсязі та просив слідчого суддю його задовольнити.

Вивчивши клопотання та матеріали додані до нього, вислухавши доводи слідчого, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Таким чином під час розгляду клопотання слідчим суддею встановлено та слідчим доведено, що дійсно можливо мало місце вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України та є необхідність у виявленні та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Таким чином, слідчий суддя вважає, що потреби досудового розслідування виправдовують проведення обшуку, оскільки іншим чином виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, відшукати речі і документи, які є джерелами доказів та можуть містити відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, неможливо.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_12 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_13 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_16 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_17 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_18 , слідчому СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_19 , а також іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеного до ЄРДР за № 12023163470000778 від 18.11.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.332 КК України на проведення обшуку в КНП "ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР" ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" за адресою: м. Одеса, вул. Суднобудівельна, 1, ординаторської на 1 поверсі будівлі де здійснює свою професійну діяльність ОСОБА_10 , з метою відшукання та вилучення: мобільних телефонів, сім карт, електронних носіїв інформації, комп'ютерної техніки на, якій могли зберегтись сліди вчинення кримінального правопорушення, медичної документації, що має відношення до кримінального провадження та/або має ознаки підробленого документу, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, печаток, штампів,. флеш носіїв інформації, зошитів, жорстких дисків, чорнових записів з інформацією, а також інших речей, предметів та документів, які зберегли в своїй середині, або на поверхні слідову інформацію, яка здатна відтворити слідову картину скоєння кримінального правопорушення та послужити доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Строк дії ухвали місяць з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1