вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"09" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2222/24
Господарський суд Київської області у складі судді Мальованої Л.Я. за участю секретаря судового засідання Суткової Д.С. розглянувши справу
За позовом Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), м. Київ
до Фізичної особи - підприємця Шаманського Сергія Олександровича, Київська обл., м. Васильків
про стягнення 22 044 грн. 53 коп.
Представники сторін:
позивача - Кубаль О.А.;
відповідача - не з'явився.
Обставини справи:
Управління з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернулось до суду з позовом до Фізичної особи - підприємця Шаманського Сергія Олександровича про стягнення 22 044 грн. 53 коп., з яких: 16 932 грн. 92 коп. основного боргу, 300 грн. 47 коп. 3 % річних, 1 414 грн. 12 коп. пені, 1 170 грн. 95 коп. інфляційних втрат та 2 226 грн. 07 коп. штрафу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином грошові зобов'язання по договору тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Києва, для розміщення рекламного засобу № 2750/19 від 08.10.2021 року.
Ухвалою суду від 22.08.2024 р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, розгляд справи призначено на 09.10.2024 р.
01.10.2024 р. позивачем через систему «Електронний суд» подано клопотання про закриття провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України у зв'язку з тим, що після відкриття провадження у справі відповідачем була повністю погашена заборгованість в сумі 22 044 грн. 53 коп., що підтверджується випискою із банку.
Розглянувши подане клопотання, заслухавши пояснення представника позивача суд зазначає наступне:
Пунктом 2 частини 1 статті 231 ГПК України передбачено, що господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Закриття провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття рішення у зв'язку з виявленням після відкриття провадження у справі обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи.
Господарський суд закриває провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову, зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилось неврегульованих питань.
Враховуючи викладене, подане клопотання про закриття провадження у справі не суперечить нормам чинного законодавства та підлягає судом задоволенню.
Також позивач просить суд повернути судовий збір в розмірі 3 028 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Керуючись п. 2 ч. 1 ст. 231, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Провадження у справі № 911/2222/24 закрити.
2. Повернути Управлінню з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 41348526) з Державного бюджету України 3 028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп. судового збору, сплаченого згідно платіжної інструкції № 294 від 16.08.2024 р.
3. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку встановленому ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 254-256 ГПК України.
Ухвалу підписано - 14.10.2024 року.
Суддя Л.Я. Мальована