Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/2419/24
Провадження № 3/945/1511/24
15 жовтня 2024 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Павленко І.В., за участю секретаря судового засідання Сербиної К.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 5 Миколаївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Іллічівка Братського району Миколаївської області, громадянина України, паспорт № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
08 жовтня 2024 року на адресу Миколаївського районного суду Миколаївської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339397 від 04 жовтня 2024 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 жовтня 2024 року справа розподілена головуючому судді Павленко І.В.
Крім того, 08 жовтня 2024 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339398 від 04 жовтня 2024 року про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 жовтня 2024 року справа розподілена головуючому судді Павленко І.В.
Постановою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 09 жовтня 2024 року справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (справа № 945/2419/24; провадження № 3/945/1511/24), за ч. 1 ст. 173- 2 КУпАП (справа № 945/2420/24; провадження № 3/945/1512/24) об'єднано в одне провадження.
Об'єднаній справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП присвоєно номер № 945/2419/24, номер провадження № 3/945/1511/24.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339397 від 04 жовтня 2024 року, 04 жовтня 2024 року о 14 годині 00 хвилин за місцем мешкання, а саме: АДРЕСА_1 громадянин ОСОБА_1 вчинив сварку відносно своєї матері ОСОБА_2 , під час якої виражався на її адресу нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим порушив вимоги ТЗП серії АА № 028889 від 03.10.2024 року про заборону спілкування строком на 5 діб. Своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339398 від 03 жовтня 2024 року, 03 жовтня 2024 року о 09 годині 00 хвилин за місцем мешкання АДРЕСА_1 громадянин ОСОБА_1 вчинив сварку відносно своєї матері ОСОБА_2 , під час якої виражався на її адресу нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру. Своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився. Одночасно з протоколами про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 надав заяви про розгляд справи без його участі, зазначивши, що вину у скоєних правопорушеннях визнає, з протоколами згоден.
Дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного.
Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП підтверджується сукупністю доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема:
- даними, встановленими протоком про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339397 від 04 жовтня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 порушив вимоги ТЗП серії АА № 028889 виданого 03.10.2024 року про заборону і будь-який спосіб контактувати з постраждалою ОСОБА_2 строком на 5 діб(а. с. 1); копією рапорту від 04.10.2024 року, відповідно до якого до ЧЧ ВП № 5 надійшло повідомлення зі служби 102 від гр. ОСОБА_2 , про те, що 04.10.2024 року о 14:28 за адресою: АДРЕСА_2 син в стані сп'яніння б'є майно, все трощить (а. с. 2); копією заяви потерпілої ОСОБА_2 (а. с. 3); копією пояснення потерпілої ОСОБА_2 від 04.10.2024 року (а. с. 4); копією пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 від 04.10.2024 року (а. с. 5); копією форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства кривдником ОСОБА_1 (а. с. 6-7).
- даними, встановленими протоком про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339398 від 04 вересня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєю матері ОСОБА_2 (а. с. 16); копією рапорту від 03.10.2024 року, відповідно до якого до ЧЧ ВП № 5 надійшло повідомлення зі служби 102 від гр. ОСОБА_2 про те, що 03.10.2024 року о 09:55 за адресою: АДРЕСА_3 син в стані алкогольного сп'яніння вчинив психологічний тиск на матір, в телефонному режимі вимагає гроші, вказує на систематичність фізичного насилля (а. с. 17); копією заяви потерпілої ОСОБА_2 (а. с. 18); копією пояснення потерпілої ОСОБА_2 від 04.10.2024 року (а. с. 19); копією пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 від 04.10.2024 року (а. с. 20); копією форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства кривдником ОСОБА_1 (а. с. 21-22); копією термінового заборонного припису стосовно серії АА № 0288889 від 03.10.2024 року, який винесений відносно ОСОБА_1 строком на 5 діб з 16:00 03.10.2024 року та діє до 16:00 08.10.2024 року (а. с. 24).
Аналізуючи наведені докази та дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, приходжу до переконання в доведенні винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 173-2, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений та вчинення домашнього насильства, умисне вчинення будь-яких діянь психологічного характеру (погрози, образи) внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
Відповідно до положень ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративні правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36, ч. 1 ст. 173-2, ст. ст. 221, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та піддати адміністративному стягненню:
- за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339398 від 04.10.2024 року) у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн 00 коп. в дохід держави.
- за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 339397 від 04.10.2024 року) у вигляді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн 00 коп. в дохід держави.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн 00 коп. в дохід держави.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: (Отримувач коштів: Миколаїв. ГУК/Миколаївськ.р-н/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA758999980313060106000014230; Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. в дохід держави.
Судовий збір необхідно сплатити на наступні реквізити: (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до положень ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Документ про сплату штрафу слід подати до суду.
Згідно з положеннями ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 10 днів.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя І.В. Павленко