Постанова від 14.10.2024 по справі 338/1265/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 338/1265/24

14 жовтня 2024 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, громадянки України, за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 проводив господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.

Адміністративне правопорушення вчинено за таких обставин.

27 серпня 2024 року о 10 год 45 хв. в м. Івано-Франківськ на вул. Бандери, керуючи транспортним засобом марки «Mercedes-Benz 313», д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював провадження господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до п.24 ст.7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" та ст.9 Закону України "про автомобільний транспорт", а саме надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів за сполученням «Івано-Франківськ - Яремче», за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 164 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, не оспорював фактичні обставини справи. Вказав, що будучи зареєстрованим як суб'єкт підприємницької діяльності надав разову послугу з перевезення пасажирів власним бусом на замовлення благодійної організації. Про те, що даний вид діяльності потребує окремого ліцензування не знав. На даний час порушення усунув.

Частиною 1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП, підтверджується доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 237223 від 27 серпня 2024 року, яким зафіксовано провадження господарської діяльності ОСОБА_1 без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню; письмовими поясненнями ОСОБА_2 ; диском з відеофайлом події від 27 серпня 2024 року.

Відповідно до п.24 ст. 7 Закону України "Про ліцензування" ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності як перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази у справі, суд прийшов до переконливого висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та правильність кваліфікації його дій за ч.1 ст. 164 КУпАП, оскільки він проводив господарську діяльність без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чим порушив вимоги п.24 ст. 7 Закону України «Про ліцензування» та ст. 9 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Вирішуючи питання щодо застосування відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд, відповідно до ст. 33-35 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

З огляду на наведене, суд вважає, що за вчинення адміністративного правопорушення на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення визначене санкцією ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу, що буде достатнім для виправлення особи та недопущення в подальшому вчинення нових правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, ст. 33, 40-1,164 КУпАП, керуючись ст. 278, 289 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, який слід стягнути на такі реквізити: Івано-Франківський район, Отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Солотвино/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.).Номер рахунку (IBAN) - UA778999980313070106000009620.Код класифікації доходів бюджету - 21081100. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, без конфіскації транспортного засобу марки «Mercedes-Benz 313», д.н.з. НОМЕР_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Копію постанови вручити ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.М. Битківський

Попередній документ
122285282
Наступний документ
122285284
Інформація про рішення:
№ рішення: 122285283
№ справи: 338/1265/24
Дата рішення: 14.10.2024
Дата публікації: 16.10.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності; Порушення порядку провадження господарської діяльності
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (14.10.2024)
Дата надходження: 09.09.2024
Предмет позову: Порушення порядку провадження господарської діяльності
Розклад засідань:
24.09.2024 09:30 Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
14.10.2024 08:50 Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БИТКІВСЬКИЙ ЛЮБОМИР МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
БИТКІВСЬКИЙ ЛЮБОМИР МИХАЙЛОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Огерук Микола Дмитрович