Постанова від 14.10.2024 по справі 601/2978/24

Справа №601/2978/24

Провадження № 3/601/1489/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2024 року

Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Шульгач Н.М., за участю: секретаря судового засідання Радчук І.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Левицького Р.А., розглянувши (в режимі відеоконференції) у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , лікар кардіолог,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

02.10.2024 на розгляд Кременецького районного суду Тернопільської області від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення № 327 від 24.09.2024 зазначено, що ОСОБА_1 , будучи виключеною з резервного складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії КНП «Кременецька опорна лікарня» Кременецької міської ради, будучи особою, яка відповідно до п.п. «г» п.2 ч.1 ст.3 Закону є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.09.2024 о 19 год. 52 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просить визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу .

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно подала декларацію 04.09.2024 року, однак при звільненні їй ніхто не повідомив про необхідність подання декларації, а про це їй сказали лише аж в серпні. Крім того, з листопада 2023 і протягом 2024 вона була відлучена на курси по спеціалізації в м. Тернопіль з повним відривом від місця роботи.

Проаналізувавши зібрані по справі докази, дослідивши матеріали адміністративної справи та заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), відповідальність за вказаною статтею настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що наказом № 5-од від 01.01.2024 КНП «Кременецька опорна лікарня» Кременецької міської ради «Про залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії» ОСОБА_1 є членом резервного складу постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до наказу 205/1-од від 16.05.2024 «Про внесення змін до наказу КНП «Кременецька опорна лікарня» від 01.01.2024 №5-од «Про залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії» ОСОБА_1 виключено з резервного складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії.

Абзацом 1 частини 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня прининення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23.07.2022 (далі - Порядок), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідн до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Відповідно до роз'яснень НАЗК щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (зі змінами) суб'єкти декларування, які звільнились у період з 12.10.2023 до 31.12.2023 - подають декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - протягом 30 днів з дня припинення перебування на посаді/в статусі, що визначені ст.3 Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 30 календарних днів з дня виключення з резервного складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалісті військово-лікарської коміії, тобто не пізніше 23:59 год. 15.06.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні лише 04.09.2024 о 19:52 год., тобто несвоєчасно.

Факт вчинення останньою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наступними доказами: скріншотом з офіційного сайту НАЗК; фотокопією даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при звільненні, 04.09.2024 року о 19 год. 52 хв.; наказом №5-од від 01.01.2024 про залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії, додатком 1,2 до наказу від 01.01.2024 №5-од, наказом №205/1-од від 16.05.2024 про внесення змін до наказу КНП «Кременецька опорна лікарня» від 01.01.2024 №5-од «Про залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії», службовою характеристикою ОСОБА_1 , рапортом ст.о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР у Тернопільській області ДСР Національної поліції України від 13.09.2024.

Причини пропуску строку подання декларації на, які посилалась в судовому засіданні ОСОБА_1 суд вважає неповажними.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладені стягнення суд враховує характер вчиненого порушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність.

Суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала, у вчиненому щиро розкаялася, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставин, що обтяжують покарання, встановлено не було, а тому необхідним та достатнім буде застосування до останньої адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 23, 34, 35, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят ) гривень.

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: на користь отримувача ГУК у Терн.обл./тг м.Кремен./ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37977599, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA518999980314060542000019775, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в користь держави в розмірі 605 гривень 60 копійок, який слід сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний штраф.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Кременецький районний суд Тернопільської області.

Повний текст поставнови виготовлено 14.10.2024

Суддя: