1Справа № 335/11423/24 3/335/3201/2024
15 жовтня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Сиротенко В.К., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , солдата, який проходить військову службу на посаді гранатометника ВЧ НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
14.10.2024 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії НГУ №226024 від 17.09.2024, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, зі змісту якого вбачається, що 16.09.2024 ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем за мобілізацією під час виконання службових обов'язків в умовах воєнного стану, був виявлений на території дислокації підрозділу за адресою: АДРЕСА_2 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнин рота. У зв'язку з відсутністю засобів відеофіксації, огляд уповноваженою особою проводився у присутності двох свідків. Після чого було складено акт, яким підтверджено алкогольне сп'яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Враховуючи, що статтею 268 КУпАП, не визначено обов'язковою явку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 172-20 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суддя вважає, що доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП України, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії НГУ №226024 від 17.09.2024; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу від 16.09.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, концентрація алкоголю в крові 1,870%; поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ; копією наказу від 14.04.2024 про призначення уповноважених посадових осіб, документами, які підтверджують, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, а саме: витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 14.04.2024 № 113; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відповідно до яких останній свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
За таких обставин, суддя вважає повністю доведеним факт того, що ОСОБА_4 , будучи військовослужбовцем, під час виконання ним обов'язків військової служби, в умовах особливого періоду, перебував у стані алкогольного сп'яніння, що утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу, який є військовослужбовцем, вчинив адміністративне правопорушення під час виконання обов'язків військової служби, а також ступінь його вини та майновий стан, та доходить до висновку про накладення на ОСОБА_5 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним подібних правопорушень в майбутньому.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" із ОСОБА_1 на якого накладено адміністративне стягнення, підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 15, 23, 24, 27, 29, 33, 34, 35, 38, 172-20, 250, 268, 276, КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Роз'яснити правопорушнику положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у такий строк, в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, на користь держави (отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37993783, номер розрахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя В.К. Сиротенко