10 жовтня 2024 р. Справа № 120/8271/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши в м. Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
24.06.2024 поштою до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач 1) та Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області (далі - відповідач 2).
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі № 120/12301/23 відповідач 2 повторно розглянув заяву позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та відмовив позивачу у призначенні такої пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.
Позивач з відмовою відповідача не погоджується, вважає її протиправною, а тому за захистом своїх прав та інтересів звернувся до суду.
Ухвалою суду від 28.06.2024 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
15.07.2024 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач 1 позов заперечує та просить суд відмовити у його задоволенні.
Відповідач зазначає, що страховий стаж ОСОБА_1 склав 39 років 5 місяць 26 днів, з якого пільговий стаж за Списком № 2 становить 2 роки 3 місяці 5 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Водночас до страхового стажу позивача не зарахований період робот з 22.08.1992 по 02.08.1999, оскільки в наказі про результати атестації робочих місць № 80 від 02.08.2004 зазначена неповна назва професії, а y висновку експертної оцінки посилання на наказ про проведення атестації від 21.06.2004 за № 66, а не на наказ про результати атестації робочих місць. Крім того, не зарахований період роботи з 03.08.1999 по 31.01.2008, оскільки посада старшого машиніста компресорного цеху постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 не передбачена.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені сторонами доводи на підтримку своїх вимог та заперечень, суд встановив такі обставини.
20.02.2024 позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Для підтвердження стажу роботи на шкідливих та важких роботах, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, окрім трудової книжки серія НОМЕР_1 від 04.12.1986, позивач надав додаткові документи, а саме довідки ТДВ "Вапнярський молокозавод" № 1 від 13.02.2023, № 2 від 16.02.2023, № 7 від 21.04.2023.
За принципом екстериторіальності заяву розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, яким прийнято рішення № 025250004850 від 09.06.2023 про відмову у призначенні пенсії через відсутність необхідного страхового стажу на пільгових умовах.
Вищезазначене рішення було аргументовано тим, що пільговий стаж позивача становить 10 років 8 місяців 15 днів, при необхідному 12 років 6 місяців. Водночас в рішенні про відмову в призначенні пенсії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області не було зазначено, який саме період роботи не включений у пільговий стаж.
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з позовом.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 03.11.2023 у справі № 120/12301/23 позов ОСОБА_1 було задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області від 09.06.2023 № 025250004850. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 31.05.2023, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти обґрунтоване рішення або про призначення позивачеві такої пенсії, або про відмову в її призначенні, із урахуванням висновків суду, викладених у мотивувальній частині цього рішення.
На виконання вказаного судового рішення відповідач 2 повторно розглянув заяву позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та відмовив у призначенні такої пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.
Як видно зі змісту листа відповідача 2 за № 0400-010307-9/212347 від 28.12.2023, страховий стаж ОСОБА_1 склав 39 років 5 місяць 26 днів, пільговий стажу за Списком № 2 становить 2 роки 3 місяці 5 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Водночас до страхового стажу позивача не зараховані наступні періоди роботи: 1) з 22.08.1992 по 02.08.1999, оскільки в наказі про результати атестації робочих місць від 02.08.2004 за № 80 зазначена неповна назва професії, а y висновку експертної оцінки посилання на наказ про проведення атестації від 21.06.2004 за № 66, а не на наказ про результати атестації робочих місць; 2) з 03.08.1999 по 31.01.2008, оскільки посада старшого машиніста компресорного цеху постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 за № 36 не передбачена.
Також в листі зазначено, що в мотивувальній частині рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03.11.2023 не передбачено зарахування жодного періоду роботи позивача до пільгового стажу за Списком № 2 та відсутні зобов'язання щодо призначення пенсії.
Наведене спонукало позивача звернутися до суду з відповідним адміністративним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон 1058-IV).
Відповідно до частини першої, другої статті 5 Закону № 1058-IV цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Статтею 44 Закону № 1058-IV визначено, що призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Призначення пенсії за віком здійснюється автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, на підставі відомостей, наявних у системі персоніфікованого обліку, якщо до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, особа не повідомила про бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком (у тому числі за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку), територіальний орган Пенсійного фонду інформує застраховану особу, у тому числі через її особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду, про відсутність таких відомостей та необхідність їх подання (за наявності). Документи про страховий стаж можуть бути подані до територіального органу Пенсійного фонду або через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до абзаців першого-другого пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.
Згідно з абзацом першим частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Відповідно до частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.
Отже, зі змісту наведених законодавчих положень вбачається, що правовою підставою для виникнення в особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є наявність в такої особи необхідного стажу та досягнення нею 55-річного віку.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що на момент звернення позивача з заявою про призначення пенсії, останній досяг необхідного віку.
Відмова пенсійного органу у призначенні позивачу пільгової пенсії пов'язується із незарахуванням до страхового та пільгового стажу позивача окремих періодів його трудової діяльності, а саме з 22.08.1992 по 02.08.1999 та з 03.08.1999 по 31.01.2008.
Так, відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_2 , у період з 18.05.1990 по 31.08.2010 позивач працював на Вапнярському молокозаводі (ВАТ "Вапнярський молокозавод") на посадах:
- з 18.05.1990 ? машиніста холодильних установок, що обслуговують аміачно-холодильні установки ІІІ розряду;
- з 22.03.2002 - старшим машиністом компресорного цеху V розряду;
- з 01.02.2008 - начальником компресорного цеху.
При цьому із матеріалів справи, зокрема, копії трудової книжки позивача, можна впевнитися, що записи у трудовій книжці позивача виконані чітко, зрозуміло та в повному обсязі містять інформацію про періоди роботи та займану посаду, реквізити відповідних наказів, на підставі яких вони внесені.
Крім того, з акту № 0200-1103-1/6160 від 06.07.2023 та довідки ТДВ "Вапнярський молокозавод" про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 16.02.2023 № 2 судом встановлено, що ОСОБА_1 працював повний робочий день на ТДВ "Вапнярський молокозавод", виконував обслуговування аміачно-холодильних установок за посадою машиніста холодильних установок, що обслуговують аміачно-холодильні установки, яка передбачена Списком № 2 у період з 18.05.1990 по 31.01.2008, що загалом становить 17 років 8 місяців 16 днів.
Щодо не зарахованого періоду роботи з 22.08.1992 по 02.08.1999, то суд зазначає, що обов'язок щодо проведення атестації робочих місць законодавцем покладено на керівників підприємств.
19.02.2020 Велика Палата Верховного Суду прийняла постанову у справі № 520/15025/16-а, в якій з метою дотримання завдань адміністративного судочинства та забезпечення конституційних гарантій осіб на пенсійне забезпечення відступити від висновків Верховного Суду України, викладених у постановах від 10.09.2013 у справі № 21-183а13, від 25.11.2014 у справі № 21-519а14, від 10.03.2015, від 17.03.2015 у справах № 21-51а15 та № 21-585а14, від 14.04.2015 у справі № 21-383а14, від 02.12.2015 у справі № 21-1329а15, від 10.02.2016 у справі № 21-5432а15 та від 12.04.2016 у справі № 21-6501а15 щодо відсутності підстав для призначення пенсії на пільгових умовах з огляду на відсутність результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.
Відтак у вказаній постанові Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.
Суд враховує, що пунктом 10 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
У спірні періоди роботи позивача посада машиніста холодильних установок, що обслуговують аміачно-холодильні установки (код 23200000-14341) була передбачена Списком № 2 розділ XXXII постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956, Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах розділ ХХХІІІ Постанови КМУ від 11.03.1994 № 162, та Списком № 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" від 16.01.2003 № 36.
Отже, наявний трудовий стаж позивача на посаді, яка відносяться до Списку № 2, підтверджено як записами у трудовій книжці, яка є основним документом, так і довідкою ТДВ "Вапнярський молокозавод" про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 16.02.2023 № 2.
З огляду на викладене суд вважає, що відповідач неправомірно не зарахував до пільгового стажу позивача за Списком № 2 періоди роботи на Вапнярському молокозаводі з 18.05.1990 по 31.01.2008.
Водночас у такому разі пільговий стаж позивача є достатнім для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відтак є підставними і підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання протиправною відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов'язання пенсійного органу зарахувати відповідні періоди роботи до пільгового стажу позивача.
Таким чином, оскільки під час розгляду справи не встановлено інших перешкод для призначення позивачу пенсії за віком, підлягають задоволенню також позовні вимоги про покладення на пенсійний орган обов'язку призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах згідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на підставі заяви позивача від 31.05.2023.
За змістом ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
В силу приписів ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд приходить до переконання, що заявлений позов належить задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 1221,20 грн підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів (порівно).
Керуючись ст.ст. 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах згідно з п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оформлену листом Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській № 0400-010307-9/212347 від 28.12.2023.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 , який дає право на призначення пенсії за віком, періоди роботи з 18.05.1990 по 31.01.2008 на Вапнярському молокозаводі та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на підставі заяви від 31.05.2023.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Інформація про учасників справи:
1) позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 );
2) відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 13322403, місцезнаходження: вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005);
3) відповідач 2: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094);
Повне судове рішення складено 10.10.2024.
Суддя Сало Павло Ігорович