Справа № 405/5813/24
3/405/1666/24
09 жовтня 2024 року Ленінський районний суд міста Кіровограда у складі: головуючого судді Волоткевича А.В., за участю секретаря Чалої В.Є., прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 є, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 та за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Ленінського районного суду м. Кіровограда надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, протокол №237/24 від 19.08.2024 (405/5813/24, провадження 3/405/1666/24).
Цього ж дня, з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення №236/24 від 19.08.2024 про притягнення до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП (405/5814/24, провадження 3/405/1667/24).
Ухвалою суду від 05.09.2024 об'єднано в одне провадження справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП (405/5813/24, провадження 3/405/1666/24), зі справою про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП (405/5814/24, провадження 3/405/1667/24). Присвоєно об'єднаному провадженню номер - №405/5813/24, провадження 3/405/1666/24.
Згідно з протоколом № 236/24 від 19.08.2024 працівниками Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України - спеціальний уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції в системі органів та підрозділів Національної поліції (далі - Управління), у зв'язку з реалізацією повноважень, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», виконанням завдань, передбачених підпунктами 4, 12 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою КМУ від 23.10.2019 за № 1077, у межах своєї компетенції при здійсненні заходів щодо виявлення, документування та припинення пов'язаних з корупцією правопорушень, у тому числі вчинених особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено таке: ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год 00 хв 01.01.2023 суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (посадова особа місцевого самоврядування, а саме головний спеціаліст відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій Кропивницької міської ради), у період часу з 00 год 00 хв 01.01.2023 до 00 год 00 хв 01.02.2024 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме: 01.04.2024 о 00 год 07 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.
Розпорядженням Кропивницького міського голови від 28.01.2022 № 29-к «Про призначення ОСОБА_1 », з 01.02.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій та присвоєно 13 ранг 6 категорії посадової особи місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год 00 хв 01.01.2023 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Законом України «Про запобігання корупції» передбачено такі декларації: Щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено. Види декларацій та порядок їх подання законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Як правило, така декларація подається після визначення особи переможцем конкурсу.
Згідно Закону України від 03.03.2022 «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюються; а декларації потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.
Також після введення воєнного стану в країні, Національне агентство з питань запобігання корупції обмежило доступ до публічної частини реєстру декларацій, щоб максимально захистити особисті дані.
Законом України від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності, 12.10.2023 відновлено обов'язок подання декларацій, повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, та ряд інших зобов'язань, які були призупинені під час дії воєнного стану на території України.
Згідно даного Закону Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2022 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - (посадової особи місцевого самоврядування) ОСОБА_1 , 01.01.2023 виник обов'язок подати декларацію за 2022 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2023 до 00 год 00 хв 01.02.2024.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2022 рік ОСОБА_1 , як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.04.2024 о 00 год 07 хв тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/documents/a554e9cf-bad2-472f-b9fd-01c228d85f7a).
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Презумпція знання законодавства означає, що кожен вважається таким, що знає закони та інші нормативно-правові акти, які доведені до відома населення у порядку встановленому законом.
Відповідно до положень ст. 172-6 КУпАП за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.
Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, вчасно (до 00 год 00 хв 01.02.2024) не подала, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є порушенням вимог частини 1 статті 45 Закону, натомість подала вказану декларацію 01.04.2024 о 00 год 07 хв - несвоєчасно, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП, є місце розташування Кропивницької міської ради, оскільки обов'язок декларування виник у ОСОБА_1 .. у зв'язку із виконанням повноважень головного спеціаліста відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій, а саме за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41.
Несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, за яке в ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність, є триваючим правопорушенням.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила тривале безперервне невиконання обов'язку, передбаченого ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Початковим моментом такого діяння є бездіяльність, коли ОСОБА_1 не виконала належним чином покладений на неї обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (тобто 01.02.2024).
Завершилось протиправне діяння ОСОБА_1 активною дією, коли остання подала електронну декларацію з порушенням встановленого строку, тобто 01.04.2024 о 00 год 07 хв.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 01.04.2024 о 00 год 07 хв.
Повідомленням Верховного Суду від 09.04.2021 вих. № 1089/0/2-21 інформовано Національне агентство з питань запобігання корупції, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто момент з'ясування всіх необхідних обставин.
Листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.04.2021 за № 47-09/27771/21, Департамент стратегічних розслідувань НПУ інформовано, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто момент з'ясування всіх необхідних обставин.
Отже, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 19.08.2024.
Також, згідно з протоколом №237/24 від 19.08.2024 працівниками Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України - спеціальний уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції в системі органів та підрозділів Національної поліції (далі - Управління), у зв'язку з реалізацією повноважень, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», виконанням завдань, передбачених підпунктами 4, 12 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою КМУ від 23.10.2019 за № 1077, у межах своєї компетенції при здійсненні заходів щодо виявлення, документування та припинення пов'язаних з корупцією правопорушень, у тому числі вчинених особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлення таке: ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год 00 хв 01.01.2024 суб'єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (посадова особа місцевого самоврядування, а саме головний спеціаліст відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій Кропивницької міської ради), у період часу з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.04.2024 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме: 01.04.2024 о 00 год 28 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.
Розпорядженням Кропивницького міського голови від 28.01.2022 № 29-к «Про призначення ОСОБА_1 », з 01.02.2022 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій та присвоєно 13 ранг 6 категорії посадової особи місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год 00 хв 01.01.2024 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
Законом України «Про запобігання корупції» передбачено такі декларації: Щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено. Види декларацій та порядок їх подання законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Як правило, така декларація подається після визначення особи переможцем конкурсу.
З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - (посадової особи місцевого самоврядування) ОСОБА_1 , 01.01.2024 виник обов'язок подати декларацію за 2023 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.04.2024.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2023 рік ОСОБА_1 , як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.04.2024 о 00 год 28 хв тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/documents/bedcad0d-38a7-4e16-aa5b-a0c451b1ca0f).
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Презумпція знання законодавства означає, що кожен вважається таким, що знає закони та інші нормативно-правові акти, які доведені до відома населення у порядку встановленому законом.
Відповідно до положень ст. 172-6 КУпАП за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним з корупцією правопорушенням.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.
Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, вчасно (до 00 год 00 хв 01.04.2024) не подала, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, що є порушенням вимог частини 1 статті 45 Закону, натомість подала вказану декларацію 01.04.2024 о 00 год 28 хв - несвоєчасно, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП, є місце розташування Кропивницької міської ради, оскільки обов'язок декларування виник у ОСОБА_1 .. у зв'язку із виконанням повноважень головного спеціаліста відділу інформаційних систем управління інформаційних технологій, а саме за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41.
Несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, за яке в ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність, є триваючим правопорушенням.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила тривале безперервне невиконання обов'язку, передбаченого ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Початковим моментом такого діяння є бездіяльність, коли ОСОБА_1 не виконала належним чином покладений на неї обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (тобто 01.04.2024).
Завершилось протиправне діяння ОСОБА_1 активною дією, коли остання подала електронну декларацію з порушенням встановленого строку, тобто 01.04.2024 о 00 год 28 хв.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата та час несвоєчасного подання декларації, тобто 01.04.2024 о 00 год 28 хв.
Повідомленням Верховного Суду від 09.04.2021 вих. № 1089/0/2-21 інформовано Національне агентство з питань запобігання корупції, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто момент з'ясування всіх необхідних обставин.
Листом Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.04.2021 за № 47-09/27771/21, Департамент стратегічних розслідувань НПУ інформовано, що датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто момент з'ясування всіх необхідних обставин.
Отже, фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 19.08.2024.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив накласти стягнення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за протоколом № 236/24 визнала, вказала, що не змогла подати декларацію вчасно, оскільки 31.01.2024 при заповненні декларації за 2022 рік мав місце технічний збій в роботі сайту НАЗК.
Також. в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за протоколом № 237/24 не визнала, вказала, що не змогла подати декларацію вчасно, оскільки 31.03.2024 при заповненні декларації за 2023 рік мав місце технічний збій в роботі сайту НАЗК.
Вислухавши пояснення учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в їх вчиненні.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст.245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, зокрема підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 була суб'єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3, абз.2 ч.2 ст.45 Закону та суб'єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб'єкта декларування - (державного службовця) ОСОБА_1 01.01.2024 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.02.2024.
Разом з тим, Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, ОСОБА_1 як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.04.2024 об 00 год 07 хв, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання https://public.nazk.gov.ua/documents/a554e9cf-bad2-472f-b9fd-01c228d85f7a).
Крім того, у суб'єкта декларування - (державного службовця) ОСОБА_1 01.01.2024 виник обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.04.2024.
Разом з тим, Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, ОСОБА_1 як суб'єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.04.2024 об 00 год 28 хв, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання https://public.nazk.gov.ua/documents/bedcad0d-38a7-4e16-aa5b-a0c451b1ca0f).
Твердження ОСОБА_1 про неподання декларації, у зв'язку із наявністю технічних збоїв в роботі сайту НАЗК 31.01.2024 при подані декларації за 2022 рік та 31.03.2024 при поданні декларації за 2023 рік спростовуються листом №47-10/57396-24 від 06.08.2024, у якому зазначено про наявність технічного збою, а саме: обмеження доступу до персонального кабінету у Реєстрі та публічної частини Реєстру 31.01.2024 лише у період з 21:33 до 22:33. В інший час 31.01.2024 технічних збоїв в роботі сайту НАЗК та Реєстру не було. Стосовно 31.03.2024 у листі зазначено про відсутність збоїв в роботі сайту НАЗК та Реєстру протягом дня 31.03.2024. Інших поважних причин неможливості подання декларації за 2022 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.02.2024 та декларації за 2023 рік у період з 00 год 00 хв 01.01.2024 до 00 год 00 хв 01.04.2024 з відповідними доказами ОСОБА_1 суду не надано.
Оскільки адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, в діях ОСОБА_1 є склад даного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за: ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №236/24) у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн; за ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №237/24) у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн, у відповідності до ст.36 КУпАП, накласти остаточне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір.
Керуючись ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», ст. 36, 40-1, ч.1 ст.172-6, ст.283, 284, 285, 294 КУпАП, ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за:
- ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн;
- ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн;
У відповідності до ст.36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , остаточне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: Номер рахунку ( IBAN): UA368999980313040106000011567; Отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/21081100; Код отримувача ( ЄДРПОУ ): 37918230; Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.) МФО банку 899998; призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення (П.І.Б.), Ленінський районний суд м. Кіровограда, протокол ________.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 копійок за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.
Повна постанова складена 14.10.2024.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда Андрій Вікторович Волоткевич