справа № 361/9277/24
провадження № 3/361/4502/24
18.09.2024
18 вересня 2024 р. м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Скрипка О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від Броварського РУП ГУ НП у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №243634 від 10.09.2024 р., 19 липня 2024 року о 17 годині 30 хв. в магазині «ФОРА» за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_1 здійснив дрібну крадіжку продуктів харчування на загальну суму 689,73 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Вказані матеріали справи надійшли до суду 18.09.2024 р.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Так, відповідно до положень ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, в порушення ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення складений 10 вересня 2024 року, тоді як дрібна крадіжка в магазині «ФОРА» була вчинена 19.07.2024 р.
Також суд звертає увагу, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучено протокол прийняття заяви про вчинене правопорушення від 12.08.2024 р., письмові пояснення заявника ОСОБА_2 від 10.08. 2024 р. та від 12.08. 2024 р., довідку про вартість викраденого майна станом на 12.08.2024 р.
В той же в матеріалах справи відсутні інформації про проведення інвентаризації в магазині «ФОРА», під час якої виявлено нестачу викраденого товару, відсутні відомості про вилучення у ОСОБА_1 викраденого товару, а також чи повернуто викрадене майно власнику.
Крім цього, в матеріалах справи відсутні належні докази того, що до Броварського РУП ГУ НП в Київській області надходило повідомлення про вчинення 19.07.2024 р. крадіжки товару з магазину «ФОРА» за адресою: смт Калита, вул. Миру, 45.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Так, суддя звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП, є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Зазначені вище недоліки не дають можливості суду встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність правопорушника та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 визначено, що визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вище зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративних матеріалів позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній, а тому вважаю за необхідне матеріали справи відносно ОСОБА_1 повернути до Броварського РУП ГУ НП у Київській області, для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 51 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Броварського РУП ГУ НП у Київській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: О. В. Скрипка