Справа № 405/6691/24
провадження № 1-в/405/405/24
11.10.2024 м. Кропивницький
суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , представника ДУ «Кропивницька виправна колонія № 6 ОСОБА_5 , засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції, в залі суду в м. Кропивницькому подання в.о. начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія №6» про переведення до приміщення камерного типу ОСОБА_6 , засудженого вироком Немирівського районного суду, Вінницької області за ч. 2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі
в.о. начальника ДУ «Кропивницька ВК (№6)» ОСОБА_7 звернувся до суду з поданням, в якому просить перевести засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до приміщення камерного типу строком на 1(один) місяць за порушення установленого порядку відбування покарання.
В судовому засіданні представник ДУ «Кропивницька виправна колонія (№6)» подання підтримав та просив його задовольнити.
Засуджений у судовому засіданні підтвердив факт вилучення у нього під час обшуку сім-карти до мобільного телефону, визнав себе винним, щиро кається, просив в разі задоволення клопотання зменшити строк перебування ним у приміщенні камерного типу.
Захисник у судовому засіданні зазначив, що враховуючи те, що засуджений свою вину визнає, можливо застосувати переведення на строк 7 діб.
Прокурор у судовому засіданні подання підтримав.
Вивчивши подання та додані до нього матеріли, якими обґрунтовується подання про переведення до приміщення камерного типу, заслухавши доводи представника колонії, думку прокурора, пояснення засудженого та його захисника, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що вироком Немирівського районного суду, Вінницької області ОСОБА_6 засуджено за ч. 2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі.
25.09.2024, близько 16 год. 47 хв., під час обходу житлової зони, а саме, 7 відділення СПС був проведений вибірковий обшук засудженого 7 ВСПС ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого за ч. 2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі, в результаті чого в правій руці ОСОБА_6 було виявлено та вилучено 1 сім-картку до мобільного телефону, чим засуджений ОСОБА_6 порушив розділ II пункт 4 «Правил внутрішнього розпорядку дня установи виконання покарань».
Частиною 1 ст. 132 КВК України передбачено, що за невиконання покладених обов'язків та порушення встановлених заборон до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі може застосовуватись такий захід стягнення як переведення засуджених, які тримаються у виправних колоніях, крім засуджених, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, до приміщення камерного типу (одиночної камери) на строк до трьох місяців.
Згідно з ч. 1 ст.135 КВК України, питання про доцільність застосування стягнення до осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, вирішується на засіданні дисциплінарної комісії установи виконання покарань.
Згідно з витягом з протоколу №176 від 30.09.2024 року, дисциплінарною комісією ДУ «Кропивницька ВК №6» вирішено, що ОСОБА_6 порушує режим відбування покарання, тому заслуговує на переведення до приміщення камерного типу.
Відповідно до ч. 6 ст. 135 КВК України, поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) проводиться за рішенням суду. У разі прийняття на засіданні дисциплінарної комісії рішення про поміщення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) адміністрація установи виконання покарань протягом двадцяти чотирьох годин направляє до суду відповідне клопотання (подання) разом із рішенням комісії.
Крім того встановлено, що засідання дисциплінарної комісії щодо застосування до засуджених заходів дисциплінарного впливу відбулось 30.09.2024, та протягом двадцяти чотирьох годин матеріали подання, як того вимагає ст. 135 КВК України, направлені до суду.
У відповідності до ч. 1 ст. 134 КВК України, при призначенні заходів стягнення враховуються причини, обставини і мотиви вчинення порушення, поведінка засудженого до вчинення проступку, кількість і характер раніше накладених стягнень, а також пояснення засудженого щодо суті проступку. Стягнення, що накладаються, мають відповідати тяжкості і характеру вчиненого проступку.
Згідно з ч. 9 ст. 134 КВК України, стягнення у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери) накладається в разі безуспішного застосування інших заходів впливу.
Судом також враховується, що за період перебування ОСОБА_6 в ДУ «Кропивницька ВК (№6)» має 7 стягнень, заохочень не має. Згідно характеристики на засудженого ОСОБА_6 від 30.09.2024, ОСОБА_6 характеризується посередньо.
Разом з тим, суд враховує ставлення засудженого до факту порушення ним «Правил внутрішнього розпорядку дня установи виконання покарань», відповідно до чого засуджений визнає свою вину та щиро кається у вчиненому та вважає, що подання в.о. начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія №6» може бути задоволене частково.
Керуючись ст.ст. 537-539, 369-372 КПК України,
подання в.о. начальника ДУ «Кропивницька виправна колонія №6» про переведення до приміщення камерного типу засудженого ОСОБА_6 - задовольнити частково.
Засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перевести до приміщення камерного типу строком на 20 днів, тобто з 11.10.2024 року по 30.10.2024 року , включно.
Накладене стягнення звертається до виконання негайно.
В іншій частині відмовити.
Засуджений може оскаржити накладене на нього стягнення, подання скарги на ухвалу суду не зупиняє виконання стягнення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з моменту її оголошення через Ленінський районний суд м. Кіровограда до Кропивницького апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_8