Справа № 138/2940/24
Провадження №:2-а/138/27/24
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2024 року м. Могилів-Подільський
Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області Савкова І.М., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі,
06.10.2024 представник позивача адвоката Пунько І.В. звернулась до Могилів-Подільського міськрайонного суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом, в якому просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 та закрити провадження у справі.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
Вимоги щодо форми, змісту та документів, що додаються до позовної заяви, визначені ст.ст. 160, 161 КАС України.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак позивачем до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно правових висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у постанові від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України "Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Розмір судового збору за подання позовної заяви складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачем за подання до суду позовної заяви про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення має бути сплачено судовий збір у розмірі, що складає 605,60 грн. (3028,00 грн. х 0,2 = 605,60 грн.).
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, також відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог.
Разом з тим, п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України визначає, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право, зокрема, скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення .
З вказаного слідує, що вимога про закриття провадження у справі є похідною від вимоги про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та має стосуватись одного рішення.
Так, представник позивача обґрунтовуючи позовну заяву, зазначає, що відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, на підставі якого начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 винесено постанову про притягнення останнього до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. Враховуючи те, що позивач не погоджується з такими діями, представником позивача заявлено вимогу про скасування вказаної вище постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Однак, в порушення вказаних вище вимог законодавства, в другій позовній вимозі представник позивача просить закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 . Тобто похідна вимога про закриття провадження у справі не стосується основної вимоги про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 121 ч. 1, 122 ч. 1, 160 ч. 1, 5 п. 4, 161 ч. 3, 169, 241, 256, 286 ч. 3 КАС України,
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання суду позовної заяви з зазначенням позовних вимог, які не суперечать законодавству та документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору в сумі 605,60 грн. або доказів, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону (у кількості для суду та відповідача).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Савкова