майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"01" жовтня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/569/22
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенка О.М.
секретар судового засідання: Бура Д.А.
за участю представників сторін:
від позивача: Онищук М.Б. (довіреність №1-2830 від 29.11.21)
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Акціонерного товариства "Укртрансгаз"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест"
про стягнення 660422,47 грн.
Зміст позовних вимог та заперечень.
Позивачем пред'явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 660422,47грн., з яких: 603682,10грн. боргу за відібраний без номінальних обсягів природний газ у жовтні 2016, у лютому 2017, у березні 2017, у січні 2018 років на підставі Закону "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" (далі - Закон 1730) ; 6047,85грн. 3% річних; 50692,53грн. інфляційних.
У письмових поясненнях (а.с.59) Товариство з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" зазначає, що позивачем не надано доказів того, що відібраний відповідачем газ належить позивачу; позивач пропустив строки позовної давності для звернення з даним позовом до суду.
У відповіді на відзив (а.с.173) Акціонерне товариство "Укртрансгаз" зазначило, що відповідач підтвердив споживання природного газу у жовтні 2016, у лютому 2017, у березні 2017, у січні 2018 років на підставі укладеного з позивачем договору транспортування природного газу №1604000/130у/2016/14198 від 01.04.16, який є договором про надання послуг, а не договором купівлі-продажу, однак відповідач у деяких місяцях здійснював відбір природного газу з газотранспортної системи позивача без поданих номінацій його постачальником, у зв'язку з чим, згідно ч.2 ст.8 Закону №1730 зобов'язаний протягом 72 місяців, починаючи з 01.10.21 до 01.07.22, рівними частинами, компенсувати особі, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи, вартість відібраних без номінацій обсягів природного газу; відповідач не надав доказів підтверджених номінацій у його відповідного постачальника у спірний період; строк позовної давності не пропущений, оскільки обов'язок сплатити вартість відібраного без номінацій газу виник в силу закону, який набрав чинності 29.08.21, а не в силу договору транспортування газу від 01.04.2016, як зазначає відповідач, при цьому позов подано у серпні 2022 року. на (а.с.173)
У запереченнях на відповідь на відзив Товариство з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" просило відмовити у задоволенні позову посилаючись на те, що господарськими судами було відмовлено позивачу в задоволенні аналогічних позовних вимог (а.с.180).
Рух справи
04.08.2022 до суду надійшла вказана позовна заява.
Ухвалою від 08.08.2024 суд відкрив провадження у справі №906/569/22 та вирішив здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження .
23.08.2022 до суду надійшли письмові пояснення від Товариства з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" (а.с.59).
25.08.2022 до суду надійшла відповідь на відзив від Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (а.с.173).
02.09.22 до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив від Товариства з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" (а.с.180).
У судовому засіданні 19.09.2022 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті.
Ухвалою від 27.09.2022 суд зупинив провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №906/481/20.
Ухвалою суду від 09.08.2024 поновлено провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причину неявки суд не повідомив, про день розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідач отримав ухвалу суду через Електронний кабінет у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.202 ГПК України.
Встановлені судом обставини.
01 квітня 2016 року сторони уклали договір транспортування природного газу №1604000160/130у/2016/14198, умовами якого передбачено надання позивачем послуг з транспортування магістральними трубопроводами природного газу замовника (відповідача) від пунктів приймання-передачі газу в магістральні трубопроводи до пунктів призначення - газорозподільних станцій (а.с.118).
07 вересня 2017 року між публічним акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" (споживач/відповідач) укладено договір постачання природного газу, за умовами якого постачальник зобов'язується поставити споживачеві у 2017-2018 роках природний газ для виробництва теплової енергії (а.с.128).
Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (позивач/Оператор ГTC) до 31.12.2019 було оператором газотранспортної системи - суб'єктом господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників) (п. 19 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу").
Товариство з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" (Відповідач) є споживачем - юридичною особою, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (п. 37 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу").
Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу", захищені споживачі - побутові споживачі, приєднані до газорозподільної системи, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг та приєднані до газотранспортної або газорозподільної системи, а також виробники теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій за умови, що виробництво теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій здійснюється за допомогою об'єктів, не пристосованих до зміни палива та приєднаних до газотранспортної або газорозподільної системи.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" є захищеним споживачем природного газу у розумінні п. 10 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу", оскільки здійснює надання важливих суспільних послуг та є виробником теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій, за умови, що виробництво теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій здійснюється за допомогою об'єктів, не пристосованих до зміни палива та приєднаних до газотранспортної або газорозподільної системи.
Упродовж визначеного позивачем періоду (деякі періоди 2016, 2017, 2018 років) ТОВ "Малин Енергоінвест" здійснило відбір природного газу з газотранспортної системи позивача без поданих постачальнику (ПАТ "НАК "Нафтогаз України") номінацій загальним об'ємом 814,356 тис.м3.:
- у жовтні 2016 року - 7,004 тис. куб. м;
- у лютому 2017 року - 331,820 тис. куб. м:
- у березні 2017 року - 120,235 тис. куб. м;
- у січні 2018 року - 355,297 тис. куб. м.
Обсяги відбору природного газу та факт відбору таких обсягів ТОВ "Малин Енергоінвест" підтверджується наступним:
у жовтні 2016 року - зведений реєстр місячних обсягів газу, що поданий в точку виходу ПАТ "Житомиргаз" за жовтень 2016 року; Реєстр реалізації природного газу за прямими договорами ПАК "Нафтогаз України" теплопостачальним підприємствам у жовтні 2016 року;
у лютому 2017 року реєстр обсягів природного газу які були використані споживачами по договорах з ПАК "Нафтогаз України" по газорозподільній мережі ПАТ "Житомиргаз" на лютий 2017 року;
У березні 2017 року та січні 2018 року - алокації (звіти) про поділ фактичного обсягу (об'єму) природного газу, відібраного з точки виходу ПАТ "Житомиргаз" за березень 2017, січень 2018 року; Скріншот з системи ERP SAP щодо наданих послуг транспортування та банківську виписку на підтвердження оплати за транспортування природного газу за березень 2017 року.
Відбір у березні 2017 року в обсязі 120,235 тис. куб. м природного газу та у лютому 2017 року в обсязі 331,820 тис. куб. м природного газу, підтверджується також судовими рішеннями у справі №906/973/19 (а.с.90).
Судовими рішеннями у справі №906/973/19 (а.с.79), встановлено, що у зв'язку із заборгованістю у НАК "Нафтогаз України" не було підстав підтверджувати планові обсяги природного газу та постачати природний газ у лютому-березні 2017 року для ТОВ "Малин Енергоінвест".
Судовими рішеннями у справі №906/481/20 , встановлено, що АТ "Укртрансгаз" включило до обсягу небалансів відповідача обсяг газу спожитий у січні 2018 підприємством теплової енергетики - ТОВ "Малин Енергоінвест" в розмірі 355,297 тис.куб.м.
Згідно з ч.4 ст. 75 ПІК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Листом №26-917/1.2-18 від 15.02.2018 АТ "НАК "Нафтогаз України" заперечило факт постачання ТОВ "Малин Енергоінвест" природного газу у січні 2018 року, оскільки, у зв'язку з наявністю заборгованості за попередній період, номінації на вказане товариство у спірний період не подавались. Вказаним листом повернуто ТОВ "Малин Енергоінвест" не підписані акти приймання-передачі природного газу за січень 2018 року (а.с.162-165).
Вказані акти приймання-передачі природного газу були підписані лише відповідачем та не були підписані НАК "Нафтогаз України".
Посилаючись на ч. 2 ст.8 Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» Позивач вважає, що Відповідач зобов'язаний упродовж 72 місяців, починаючи з 01.10.2021, щомісяця рівними частинами компенсувати Позивачу вартість відібраних без номінацій обсягів природного газу.
Позивач зазначає, що оскільки вартість відібраного Відповідачем без номінацій природного газу становить 4 829 456,82 грн, тому Відповідач повинен щомісяця сплачувати по 67075,79 грн. Відтак, за період з 01.10.2021 по 01.07.2022 така вартість становить 603682,10 грн.
За порушення строків виконання грошових зобов'язань Позивач нарахував Відповідачу 50692,53 грн. інфляційних втрат та 6047,85 грн. 3% річних.
Однак, Відповідач в порушення наведених положень законодавства не здійснив оплату вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу на користь Позивача, що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
Висновки суду та норми права.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦК України).
Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Правовідносини сторін виникли на підставі договору транспортування природного газу №1604000160/130у/2016/14198 від 01.04.2016 та регулюються Законом України "Про ринок природного газу", Кодексом ГТС.
Пунктом 5 глави 1 розділу І Кодексу ГТС визначено, що договір транспортування - договір, укладений між оператором газотранспортної системи та замовником послуг транспортування природного газу на основі типового договору транспортування природного газу, затвердженого Регулятором, згідно з яким оператор газотранспортної системи надає замовнику одну чи декілька складових послуг транспортування природного газу (замовлення розподілу потужності, замовлення транспортування природного газу, послуга балансування) на період та умовах, визначених у такому договорі, а замовник послуг транспортування оплачує оператору газотранспортної системи вартість отриманих послуг (послуги).
Замовники послуг транспортування зобов'язані своєчасно врегульовувати свої небаланси. Оператор газотранспортної системи надає послуги балансування виключно з метою підтримання звичайного рівня функціонування газотранспортної системи в разі недотримання замовниками послуг транспортування своїх підтверджених номінацій (пункт 2 розділу XIII Кодексу ГТС).
Пунктом 3 глави ХIV Кодексу ГТС визначено, що перевищення обсягів відібраного природного газу з газотранспортної системи над обсягами переданого природного газу є негативним небалансом, а перевищення обсягів переданого природного газу над обсягами відібраного природного газу - позитивним небалансом.
Відповідно до положень пунктів 1, 2 глави 1 розділу XIV Кодексу ГТС замовник послуг транспортування є відповідальним за виникнення небалансу, у тому числі щодо споживачів, з якими укладені договори постачання, та зобов'язується застосувати всі доступні заходи для його уникнення.
При розрахунку небалансу замовників послуг транспортування оператор газотранспортної системи враховує всі обсяги газу у розрізі кожного замовника послуг транспортування, переданого до газотранспортної системи та відібраного з газотранспортної системи, у тому числі у розрізі його контрагентів (споживачів).
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу XIV Кодексу ГТС оператор ГТС визначає місячний небаланс для кожного місяця як різницю між обсягом природного газу, який замовник послуг транспортування передав у точках входу і отримав з ГТС у точках виходу за цей газовий місяць.
Регламентом функціонування газотранспортної системи України є Кодекс ГТС, який визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газотранспортної системи України.
У статті 5 розділу 1 глави І Кодексу ГТС визначено, що номінацією визнається попереднє повідомлення, надане замовником послуг транспортування оператору газотранспортної системи, стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу. Несанкціонований відбір природного газу - відбір природного газу: за відсутності по суб'єкту ринку природного газу підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу) на відповідний розрахунковий період; без укладення відповідного договору з постачальником; шляхом самовільного під'єднання та/або з навмисно пошкодженими приладами обліку природного газу або поза охопленням приладами обліку; шляхом самовільного відновлення споживання природного газу.
Відповідно до статті 1 розділу 3 глави І Кодексу ГТС оператор газотранспортної системи на підставі договору транспортування природного газу та згідно з умовами, визначеними в цьому Кодексі, надає суб'єктам ринку природного газу послуги транспортування природного газу газотранспортною системою в межах договірних потужностей та підтверджених номінацій. Пунктом 4 глави 3 розділу І Кодексу ГТС визначено, що експлуатацію газотранспортної системи здійснює виключно оператор газотранспортної системи.
Згідно з пунктом 9 глави 1 розділу VІІІ Кодексу ГТС замовник послуг транспортування на підставі договору транспортування може замовити в оператора газотранспортної системи нижче наведені послуги, що є складовими послуги транспортування: доступ до потужності в точці входу або виходу з газотранспортної системи; замовлення фізичного транспортування природного газу газотранспортною системою на підставі підтвердженої номінації; послугу балансування обсягів природного газу, які подаються до газотранспортної системи та які відбираються з неї.
Для отримання послуг із транспортування (фізичного транспортування природного газу газотранспортною системою) замовник послуг транспортування подає оператору газотранспортної системи номінації та/або місячну номінацію по точках входу та точках виходу в установленому цим розділом порядку (пункт 1 глави 1 розділу XI Кодексу ГТС).
Наведені вище положення Кодексу ГТС дають підстави дійти висновку, що укладання договору транспортування природного газу магістральними трубопроводами, а також подання та підтвердження номінацій є необхідною передумовою для відбору природного газу в межах газотранспортної системи.
Як встановлено судом, у визначені позивачем спірні періоди та до 31.12.2019 АТ "Укртрансгаз" виконувало функції оператора ГТС, який здійснював діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників).
Частиною першою статті 11 Закону України "Про ринок природного газу" визначено, що з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб'єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов'язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України після консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Такі обов'язки мають бути чітко визначеними, прозорими, недискримінаційними та заздалегідь не передбачати неможливість їх виконання. Такі обов'язки не повинні обмежувати постачальників, створених відповідно до законодавства інших держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у праві на здійснення постачання природного газу споживачам України. Такі обов'язки не можуть покладатися на споживачів.
КМУ відповідно до статті 11 Закону України "Про ринок природного газу" прийнято постанови від 01.10.2015 №758, від 22.03.2017 №187 та від 19.10.2018 №867 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" (далі - Положення). Указані постанови зобов'язували ПАТ "НАК "Нафтогаз України" постачати природний газ виробникам теплової енергії, які здійснюють виробництво теплової енергії для всіх категорій споживачів, у тому числі і виробнику - ТОВ "Малин Енергоінвест".
Разом з тим, 30.11.2016 набрав чинності Закон №1730-VIII, який визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, а згодом 29.08.2021 також набрав чинності Закон №1639-IX.
За змістом статті 1 Закону №1730-VIII заборгованістю, що підлягає врегулюванню відповідно до цього Закону, є, зокрема кредиторська заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед постачальником природного газу, операторами газорозподільних систем, оператором газотранспортної системи та особою, що виконувала функції оператора газотранспортної системи до 31 грудня 2019 року включно, за спожитий природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії (у тому числі за договорами купівлі-продажу природного газу для власних потреб, що був використаний виключно для виробництва теплової та електричної енергії), надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води (у тому числі у разі заміни сторони у зобов'язанні та/або у разі правонаступництва), а також послуги з його розподілу і транспортування.
Відповідно до статті 2 Закону №1730-VIII дія цього Закону поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ та інші енергоносії та послуги з розподілу і транспортування природного газу, теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Так, Законом №1639-IX внесені численні зміни до Закону №1730-VIII зокрема, розширивши сферу його дії, у тому числі шляхом викладення статті 2 в новій редакції та доповнено статтю 8 частиною другою.
Відповідно до частини другої 8 Закону №1730-VIII у редакції Закону №1639-ІХ, підприємства, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, які протягом періоду з 1 грудня 2015 року по 31 грудня 2019 року здійснювали відбір природного газу з газотранспортної системи без поданих номінацій, зобов'язані протягом 72 місяців, починаючи з 1 жовтня 2021 року, щомісяця рівними частинами компенсувати особі, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31 грудня 2019 року включно, вартість відібраних без номінацій обсягів природного газу за цінами реалізації природного газу категоріям споживачів, визначеними положенням про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджених постановами Кабінету Міністрів України на виконання статті 11 Закону України "Про ринок природного газу", чинних протягом періоду таких відборів для відповідних категорій споживачів.
Аналіз наведених приписів Закону №1730-VIII дає підстави для висновку, що необхідними та визначальними умовами для застосування положень статті 8 цього Закону є: 1) учасниками процедури врегулювання заборгованості мають бути - підприємства, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води та особа, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31.12.2019 включно; 2) заборгованість складається з вартості об'ємів природного газу, відбір якого відбувався без поданих постачальником газу номінацій та за умови відсутності підписаних актів приймання-передачі природного газу з постачальниками щодо таких обсягів; 3) період заборгованості - відбір природного газу відбувся упродовж 01.12.2015-31.12.2019; 4) строк оплати настав з 01.10.2021.
Як встановлено судом, відбір природного газу відповідачем відбувся без поданих постачальником газу (ПАТ "НАК "Нафтогаз України") номінацій та за відсутності підписаних актів приймання-передачі природного газу з постачальниками щодо таких обсягів у період жовтень 2016 року, лютий-березень 2017 року, січень 2018 року (листи ПАТ "НАК "Нафтогаз України", акти приймання-передачі природного газу та договори постачання природного газу; звіти [алокації] про фактичні обсяги природного газу по постачальниках); вказані обставини також встановлено у рішеннях суду зі справ №906/973/19 , №906/408/18, №906/481/20 (щодо самого факту відбору природного газу та обсягів відібраного відповідачем природного газу з газотранспортної системи АТ "Укртрансгаз") та які в силу положень статті 75 ГПК України не підлягають повторному доведенню; розрахунок вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у визначених періодах у загальному розмірі 814,356 тис.м3 позивачем здійснено за цінами реалізації природного газу по категоріям споживачів, які були чинні протягом періоду таких відборів; між сторонами відсутні суперечності стосовно того, що відповідачем здійснювався такий відбір природного газу без поданих та підтверджених номінацій у спірний період у вказаному об'ємі; відсутні докази оплати відповідачем вартості відібраного без номінацій природного газу ні на користь ПАТ "НАК "Нафтогаз України", ані на користь АТ "Укртрансгаз".
Не може залишитися без урегулювання ситуація, коли особа спожила природний газ, проте нікому не оплатила його вартості, а також те, що жодна норма чинного законодавства України не надає право використовувати природний газ безоплатно.
Відповідач не заперечив відібрання газу з мережі у вказаних позивачем обсягах та періоді.
З урахуванням встановлених обставин щодо порушення відповідачем визначених у частині другій статті 8 Закону №1730-VIII у редакції Закону №1639-ІХ строків оплати вартості відібраних без номінацій обсягів природного газу у позивача наявні підстави для стягнення з відповідача 3% річних та інфляційних втрат.
Відповідно до ст. ст.625 ч.2 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та три проценти річних від простроченої суми.
Суд, перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних і 3% річних (а.с.47,48) приходить до висновку, що він складений правильно, тому позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню в заявленому розмірі.
У відповідності до статей 525, 526 Цивільного кодексу України, 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідач у судове засідання не з'явився, докази сплати боргу не надав.
Відповідно до ст. ст. 13,73,74,77 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат.
Оскільки позовні вимоги задоволенні повністю, судовий збір відповідно до ст. 129 ГПК України покладається судом на відповідача.
Керуючись статтями 129,236,237,238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Малин Енергоінвест" (11601, Житомирська область, м.Малин, вул.Українських повстанців,25А; код 37555721) на користь Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (01021, м.Київ, Кловський узвіз, 9/1; код 30019801) - 603682,10 грн. боргу, 6047,85 річних, 50692,53 грн. інфляційних, 9906,34 грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 11.10.24
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
- сторонам до ЕК