Справа № 718/2623/24
Провадження № 3/718/878/24
"11" жовтня 2024 р. м.Кіцмань Чернівецької області
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області
Нагорний В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22 липня 2024 року серії ВАД № 187573, 13 липня 2024 року о 22 год. 35 хв. під час перевірки працівниками поліції адміннаглядного ОСОБА_1 , останній був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду відповідно до постанови Заставнівського районного суду № 718/57/24 від 04.01.2024.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 20 липня 2024 року серії ВАД № 187509, 17 липня 2024 року приблизно о 23 год. 21 хв. під час перевірки працівниками поліції адміннаглядного ОСОБА_1 , останній був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду відповідно до постанови Заставнівського районного суду № 718/57/24 від 04.01.2024
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 20 липня 2024 року серії ВАД № 353560, 19 липня 2024 року ОСОБА_1 , проживає в АДРЕСА_1 , будучи особою, яка перебуває під адміністративним наглядом згідно постанови Заставнівського районного суду № 718/57/24 від 04.01.2024 , де зобов'язався прибути на третю п'ятницю кожного місяця, не прибув на реєстрацію до ВП № 3 (м. Заставна) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.
Постановою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 11 жовтня 2024 року у справі № 718/2624/24 об'єднано справу 718/2624/24 (провадження №3/718/879/24), 718/2626/24 об'єднано справу 718/2626/24 (провадження №3/718/881/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення із справою №718/2623/23 (провадження №3/718/878/2024) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження та присвоєно об'єднаній справі №718/2623/24 (провадження №3/718/878/24).
Вивчивши матеріали справи, оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У ст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Оцінка доказів відповідно до ст.252 КУпАП повинна ґрунтуватись на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Судом встановлено, що в матеріалах справи відсутня постанова Заставнівського районного суду Чернівецької області від 04.01.2024 року про встановлення адміністративного нагляду строком на один рік відносно ОСОБА_1 .
Статтею 7 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено порядок здійснення адміністративного нагляду, зокрема адміністративний нагляд здійснюється міліцією. Осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а у разі необхідності у них беруть відбитки пальців. Працівники міліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Проте, до протоколів про адміністративне правопорушення не надано підтвердження про взяття на облік піднаглядного ОСОБА_1 ВП №3 (м.Заставна), показання свідків, інших членів сім'ї, які б підтвердили факт відсутності ОСОБА_1 під час виконання вимог адміністративного нагляду за останнім працівником поліції.
Згідно з ч.3 ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, на суд покладається обов'язок здійснювати неупереджений розгляд та ухвалювати обґрунтовані рішення.
Згідно п. 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі "Кобець проти України", доведення вини має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень не доведена, у справі відсутні належні, допустимі та достатні докази, які б підтверджували наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, враховуючи, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.187 КУпАП, дана справа підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративних правопорушень.
Оскільки адміністративне стягнення до ОСОБА_1 не застосовується, то судовий збір з нього не стягується.
Керуючись ст.ст. 9, 247, 251, 252, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя В.В. Нагорний