Справа № 489/4516/24
Номер провадження 3/489/1923/24
Постанова
Іменем України
10 жовтня 2024 року місто Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Микульшина Ганна Анатоліївна, розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, згідно протоколу проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановила:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 415201 від 15.05.2024, 15.05.2024 о 11:13 год. в м. Миколаєві, Інгульський р-н, просп. Центральний, 265, водій ОСОБА_1 керував т/з Nissan Leaf, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці, які не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Гр. ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в мед. закладі в лікаря - нарколога в установленому законом порядку, на що водій відмовився. Зафіксовано на БК 470968, 474889.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 415223 від 15.05.2024, 15.05.2024 о 12:37 год. в м. Миколаєві, Інгульський р-н, вул. Кругова, 44/4, водій ОСОБА_1 , керуючи т/з Nissan Leaf, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння: тремтіння кінцівок пальців рук, бліда шкіра обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, від проходження медичного огляду встановленого закону порядку відмовився, БК 470574.
ОСОБА_1 в судове засідання двічі не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно належним чином, шляхом направлення рекомендованого листа зі зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулось неврученим, та направленням смс-повідомлень на номер телефону, зазначений в протоколі, які доставлено 18.06.2024 та 05.08.2024 відповідно.
До початку судового засідання до суду не надходило клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, сторони зобов'язані цікавитися справами, учасниками яких вони є. Зокрема, у п. 41 рішення у справі «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 ЄСПЛ констатував, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
За такого суддя приходить до висновку про можливість та доцільність розгляду справи у відсутність особи, відносно якої складено протокол.
Дослідивши матеріали, що знаходяться у справі (протоколи про адміністративне правопорушення; направлення водія на огляд на стан сп'яніння; довідки УПП в Миколаївській області від 17.05.2024), переглянувши відеозаписи з нагрудних відеореєстраторів поліцейських, суддя приходить до наступних висновків.
Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність, зокрема за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до частин 2, 3 та 6 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з вимогами пункту 2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ та МВС.
При дослідженні відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів поліцейських, долучених до протоколу серії ААД № 415201, встановлено, що на законну вимогу поліцейського пройти огляд на виявлення стану наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я водій ОСОБА_1 відмовився (09:58, 11:08 хв. відеозапису).
При дослідженні відеозапису з нагрудного відеореєстратора поліцейського, долученого до протоколу серії ААД № 415223, встановлено, що на законну вимогу поліцейського пройти огляд на виявлення стану наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я водій ОСОБА_1 відмовився (03:53, 04:20, 04:49 хв. відеозапису).
Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх взаємозв'язку, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшла висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно двічі керувала транспортним засобом та відмовилась від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши надані докази в сукупності, суддя дійшла висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, допустила вчинення порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП.
Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованих їй правопорушень та своїми діями вона вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, у зв'язку з чим підлягає адміністративній відповідальності за вчинені правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення адміністративних правопорушень, вважаю за доцільне накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, яке, на переконання, судді, хоча не є більш серйозним з числа вчинених особою (які є аналогічними), однак є достатнім і справедливим та відповідає положенням ст. 36 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 130, 252, 266, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя -
постановила:
Справи про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 КУпАП згідно з протоколами про адміністративне правопорушення серії ААД № 415201 від 15.05.2024 (справа № 489/4516/24, провадження 3/489/1923/24), та серії ААД № 415223 від 15.05.2024 (справа № 489/4518/24, провадження № 3/489/1924/24), - об'єднати в одне провадження, присвоївши справі єдиний номер 489/4516/24 (провадження № 3/489/1923/24).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 130 ч. 1 та 130 ч. 1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: Миколаїв.ГУК /Інгульськ.р-н/21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081300, рахунок отримувача: UA438999980313010149000014001), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Миколаєва.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Г.А. Микульшина