10 жовтня 2024 року справа № 580/8608/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області (далі - відповідач 2), в якому позивач просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 08.08.2024 №23245002638 щодо відмови позивачу у призначенні дострокової пенсії за віком відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області зарахувати до загального страхового стажу ОСОБА_1 періоди: 01.09.1984 - 15.07.1987 навчання в СПТУ №35; 01.08.1987 - 12.05.1988 роботи трактористом-машиністом в КП «Україна»; 12.05.1988- 28.04.1990 служби в радянській армії; 25.07.1990 - 11.05.2000 роботи трактористом-машиністом в КСП «Україна»; 11.05.2000 - 01.04.2001 роботи трактористом-машиністом в СТОВ «Наддніпрянське»; 01.04.2001 - 05.03.2002 роботи трактористом-машиністом в СТОВ «Смілянське»; 06.03.2002 - 16.02.2004 роботи в ПП «СОМ»; 05.04.2004 - 31.05.2004 допомоги по безробіттю; 01.06.2004 - 01.12.2004 роботи в ПП «СОМ»; 15.12.2004 - 05.06.2005 допомоги по безробіттю; 06.06.2005 - 07.12.2005 роботи в ПП «СОМ»; 23.12.2005 - 01.05.2006 допомоги по безробіттю; 23.05.2006 - 01.12.2006 роботи в ПП «СОМ»; 02.12.2006 - 05.07.2007 роботи в ТОВ «Тіньки»; 18.07.2007 - 29.02.2008 допомоги по безробіттю; 04.03.2008 - 29.11.2008 роботи на посаді тракториста-машиніста в TOB АК «Маїс»; 09.12.2008 - 15.03.2009 допомоги по безробіттю; 16.03.2009 - 30.11.2009 роботи на посаді тракториста-машиніста в TOB АК «Маїс»; 10.12.2009 - 05.04.2010 допомоги по безробіттю; 06.04.2010 - 25.05.2010 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ АК «Маїс»; 27.05.2010 - 30.09.2015 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Тіньки»; 01.10.2015 - 09.08.2017 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Тіньки»; 10.08.2017 - 31.08.2017 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Райз-Схід»; 02.09.2017 - 22.11.2017 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Тіньки»; 23.11.2017 - 06.06.2018 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Райз-Схід»; 18.07.2018 - 13.04.2019 допомоги по безробіттю; 03.06.2019 - 29.08.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 30.08.2019 - 09.10.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ФОП ОСОБА_2 ; 10.10.2019 - 11.12.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 20.12.2019 - 15.03.2020 допомоги по безробіттю; 15.06.2020 - 06.01.2021 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 25.01.2024 - 28.06.2021 допомоги по безробіттю; 29.06.2021 - 26.10.2021 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 , який дає право на призначення пенсії відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди: 01.09.1984 - 15.07.1987 навчання в СПТУ № 35; 01.08.1987 - 12.05.1988 роботи трактористом-машиністом в КП «Україна»; 12.05.1988 - 28.04.1990 служби в радянській армії; 25.07.1990 - 11.05.2000 роботи трактористом-машиністом в КСП «Україна»; 11.05.2000 - 01.04.2001 роботи трактористом-машиністом в СТОВ «Наддніпрянське»; 01.04.2001 - 05.03.2002 роботи трактористом- машиністом в СТОВ «Смілянське»; 04.03.2008 - 29.11.2008 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ АК «Маїс»; 16.03.2009 - 30.11.2009 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ АК «Маїс»; 06.04.2010 - 25.05.2010 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ АК «Маїс»; 27.05.2010 - 30.09.2015 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Тіньки»; 01.10.2015 - 09.08.2017 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Тіньки»; 10.08.2017 - 31.08.2017 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Райз-Схід»; 02.09.2017 - 22.11.2017 роботи на посаді тракториста- машиніста в ТОВ «Тіньки»; 23.11.2017 - 06.06.2018 робота на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «Райз-Схід»; 03.06.2019 - 29.08.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 30.08.2019 - 09.10.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ФОП ОСОБА_2 ; 10.10.2019 - 11.12.2019 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 15.06.2020 - 06.01.2021 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША»; 29.06.2021 - 26.10.2021 роботи на посаді тракториста-машиніста в ТОВ «ДЯДЯ САША та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 31.07.2024 та прийняти рішення про призначення пенсії з 02.06.2024.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області неправомірно відмовило йому у призначені пенсії за віком на пільгових умовах, однак позивач наголошує, що у нього наявний необхідний стаж, який дає право на пенсію на пільгових умовах. Позивач вважає дії відповідача 1 незаконними та такими, що не відповідають діючому законодавству.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 10.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Відповідачі позовні вимоги не визнали, просили у задоволенні позову відмовити повністю, надали до суду відзиви на позов, у яких зазначили, що позивач не має права на пенсію за віком на пільгових умовах, оскільки йому не зараховано до пільгового стажу періоди роботи з 2019 по 2021 роки згідно пільгової довідки від 10.05.2024 №1, так як ця довідка не відповідає додатку №5.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що 31.07.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2.
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у порядку екстериторіальності рішенням від 08.08.2024 №23245002638 відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах через не підтвердження пільгового стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди призначення пільгових пенсій провадиться за нормами зазначеного закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом “Про пенсійне забезпечення».
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. На пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Частиною 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
За наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок та страхового стажу, встановленого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім пункту 1 частини другої цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абзацом першим статті 26 цього Закону, зменшується на один рік. При цьому пенсійний вік для жінок не може бути нижчим за вік, встановлений абзацом першим пункту 1 частини другої цієї статті.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється КМУ.
Згідно п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58, якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення. Показники, зазначені у цих Списках обов'язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватись у дужках.
Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого ПКМУ від 12.08.1993 №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 20 Порядку передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконаної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним Фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
Тобто, виключно у випадку не підтвердження записами трудової книжки пільгового стажу особи виникає необхідність подання додаткових документів, та/або, у випадку необхідності пошуку свідків чи звернення до даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Суд зазначає, що копія трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 містить записи про те, що позивач дійсно працював, зокрема, з 03.06.2019 по 29.08.2019, з 10.10.2019 по 11.12.2019, з 15.06.2020 по 06.01.2021 та з 29.06.2021 по 26.10.2021 на посаді тракториста-машиніста на ТОВ «ДЯДЯ САША».
Крім того, у трудовій книжці ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 йдеться посилання на відповідні накази, як на підставу внесення записів, вони завірені підписом повноважної особи та печаткою, тобто оформлені належним чином, що не викликає у суду сумніву щодо їх достовірності.
Відповідно до ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно зі ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.
При цьому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів ПФУ або за рішенням суду припиняється, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості.
Зловживанням з боку пенсіонера в розумінні ч. 1 ст. 103 Закону України «Про пенсійне забезпечення» є, зокрема, подання ним документів з явно неправильними відомостями.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що право особи на призначення пільгової пенсії згідно зі ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 має бути підтверджене як пенсіонером (особистими документами), так і підприємством, на якому особа працювала зі шкідливими і важкими умовами праці. Також і відповідальність за надання недостовірних пенсійних документів покладена на підприємство (організацію) та пенсіонера.
Таким чином, суд зазначає, що витребування та перевірка додаткових документів і довідок є правом пенсійного органу, тобто перекладання обов'язку доказування, надання відомостей тощо на позивача є неприйнятним. Неможливість пенсійного органу скористатися правом на перевірку зазначених у пільговій довідці відомостей не може бути підставою для обмеження права пенсіонера на отримання належної пенсії.
Отже, аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Проте якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У зв'язку з тим, що трудова книжка позивача є належним чином оформленою, містить всі необхідні записи, у сукупності з наявними довідками, суд дійшов висновку про наявність правових підстав у зарахуванні до страхового та пільгового стажу, періоду роботи позивача з 03.06.2019 по 29.08.2019, з 10.10.2019 по 11.12.2019, з 15.06.2020 по 06.01.2021 та з 29.06.2021 по 26.10.2021 на посаді тракториста-машиніста на ТОВ «ДЯДЯ САША», тому рішення відповідача 1 від 08.08.2024 №23245002638 про відмову в призначенні позивачу пільгової пенсії підлягає до скасування.
Однак суд наголошує, що позовні вимоги в частині зарахування до пільгового стажу інших періодів роботи, навчання, служби в радянській армії та отримання допомоги по безробіттю, які заявлені позивачем у позовних вимогах - задоволенню не підлягають, оскільки спірним рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 08.08.2024 №23245002638 не відмовлялось у зарахуванні таких періодів та відповідачем не надано оцінку даним періодам, а тому такі вимоги є передчасними.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.3 Порядку №22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Статтею 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії (переводить ) та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд України має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
За таких обставин суд не може підміняти Пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з призначення пенсій громадянам, а належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання відповідача повторно розглянути його заяву про призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 10 квітня 2018 року по справі №348/2160/15-а.
Таким чином, суд, керуючись частиною другою статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень дійшов висновку зобов'язати саме Головне управління Пенсійного фонду України в в Закарпатській області, як територіального органу ПФУ, який у порядку екстериторіальності розглядав заяву позивача, повторно розглянути заяву позивачки від 31.07.2024 про призначення пільгової пенсії за віком, та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.
За таких обставин суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги частково обґрунтованими та такими, що підлягають до часткового задоволення.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 2 пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись ст. ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 08.08.2024 №23245002638 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії за віком відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області зарахувати до страхового стажу та до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 з 03.06.2019 по 29.08.2019, з 10.10.2019 по 11.12.2019, з 15.06.2020 по 06.01.2021 та з 29.06.2021 по 26.10.2021 на посаді тракториста-машиніста на ТОВ «ДЯДЯ САША».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 31.07.2024 про призначення пільгової пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Віталіна ГАЙДАШ