Постанова від 25.09.2024 по справі 333/7933/24

Справа № 333/7933/24

3/333/3216/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«25» вересня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, непрацюючої, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 4 від 09.09.2024, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», після звільнення зі служби поліції та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, що оформлено наказом ДПП НПУ від 21.11.2023 №1582 о/с, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, тобто за 2023, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме о 12 год. 51 хв. 01.04.2024, чим порушила встановлені абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні прокурор підтримав вказаний протокол про адміністративне правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за його вчинення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вимоги про необхідність подання декларації доводились під підпис, і під час роботи в УПП в Запорізькій області керівництвом здійснювався відповідний контроль щодо своєчасного подання декларації. При звільненні їй доводили вимоги Закону України «Про запобігання корупції» в якому зазначено, що після звільнення, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, вона повинна подати декларацію особи за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими. Відповідно, дотримуючись рекомендацій, декларацію після звільнення вона подала 27.12.2023. Декларацію щорічну за 2023 рік після припинення виконання функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення), вона подала 01.04.2024 так як була впевнена у тому, що її потрібно буде подавати на протязі трьох місяців після закінчення воєнного стану в Україні. Але, вирішивши подати її раніше, була впевнена у тому, що закон не порушила. Для ознайомлення їй надавалися рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, вона підписувала їх , але, ймовірно через те, що відділ кадрового забезпечення завжди квапив їх у поданні декларацій, раніше установлених строків, вона вже не прийняла до уваги змінені строки щодо подачі декларації до 01 квітня поточного року.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Так, відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією.

Згідно п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

У відповідності до ч.1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

27.02.2017 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 67 о/с прийнято на службу в органи поліції на посаду інспектора Управління патрульної поліції в місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції.

На підставі наказу Департаменту патрульної поліції НПУ № 1582 о/с від 21.11.2023, відповідно до пункту 7 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 30.11.2023 року.

Таким чином, 30.11.2023 року є останнім днем служби ОСОБА_1 в лавах Національної поліції України, коли наказом Департаменту патрульної поліції НПУ № 1582 о/с від 21.11.2023 її звільнено зі служби в поліції.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Отже, після звільнення зі служби в поліції та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (htpp://nazk.gov.ua) декларацію при звільненні за період з 01.01.2023 по 31.12.2023, за визначеною Національним агентством формою, тобто з 00 год.00 хв. 01.01.2024 року до 00 год.00 хв. 01.04.2024 року.

Однак, всупереч встановленим абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимогам фінансового контролю, ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,за минулий рік, тобто за 2023, а саме о 12 год. 51 хв. 01.04.2024 року.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган /посадова особа/ уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Категорія /поняття/ малозначність у даному випадку означає, що вчинене правопорушення не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам.

Враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , яка раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення та його наслідки, беручи до уваги те, що ОСОБА_1 не мала умислу на вчинення адміністративного правопорушення, враховуючи те, що вона подала декларацію із запізненням на 12 годин 50 хвилин після завершення передбаченого Законом кінцевого строку, оскільки вважала, що нею не пропущений строк подачі декларації, а також враховуючи, що вчинене правопорушення не завдало збитків державним чи суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, виноситься постанова про закриття справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22, 172-6, 283, 284, 285 КУпАП, суддя-

постановила:

ОСОБА_1 , звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП, за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.

Провадження по справі закрити.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя впродовж 10 днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: Ю.В. Ковальова