Постанова від 26.04.2024 по справі 761/11814/24

Справа № 761/11814/24

Провадження № 3/761/3004/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2024 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Чайка О.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, пенсіонерки, зареєстрованої та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 181 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

установив:

Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 589038 від 19 березня 2024 року, ОСОБА_1 19 березня 2024 року приблизно о 13 годині 30 хвилин за адресою: вул. Данила Щербаківського, буд. 56/7, у місті Києві, брала участь в організованих без дозволу азартних іграх на гроші, а саме гральних автоматах.

Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 181 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, зазначила, що вона пенсіонерка, має проблеми зі здоров'ям, зайшла до приміщення в туалет, а про те, що там проводяться азартні ігри не знала.

Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 589038 від 19 березня 2024 року, рапорт працівника поліції від 19 березня 2024 року, пояснення ОСОБА_1 , фотокопія «картки киянина» на ім'я ОСОБА_1 , фото приміщення, приходжу до висновку про відсутність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальність, оскільки зібрані докази не свідчать про наявність в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 181 КУпАП.

Так, ч. 1 ст. 181 КУпАП передбачена відповідальність за участь в організованих без дозволу азартних іграх (карти, рулетку, «наперсток» та інші) на гроші, речі та інші цінності.

Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Перевіривши матеріали справи, керуючись вимогами статті 62 Конституції України і статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини про те, що обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь; кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не буде доведено згідно з законом, вважаю, що суддя позбавлений можливості дійти висновку про наявність вини у діях ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення, а тому провадження по справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 181, 247, 252, 278, 280, 283, 284, 285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за частиною 1 статті 181 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю у її діях складу даного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.

Суддя Олена ЧАЙКА